Selçuk Bayraktar, seri üretimi başlayan yerli solunum cihazının ilk prototipini paylaştı - Son Dakika

Selçuk Bayraktar, seri üretimi başlayan yerli solunum cihazının ilk prototipini paylaştı

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabı üzerinden yerli solunum cihazının ilk prototipini paylaştı. Bayraktar paylaşımında, "Yerli solunum cihazımızın seri üretim ilk deneme prototipi" ifadelerini kullandı.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de 168 kişi hayatını kaybetti. Kovid-19'la mücadele kapsamında gerekli önlemleri alan Türkiye, salgınla mücadelede büyük öneme sahip olan yerli solunum cihazlarının üretimi için harekete geçti.

İLK PROTOTİPİ PAYLAŞILDI

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabı üzerinden yerli solunum cihazının ilk prototipini paylaştı.

Bayraktar, "Birlikte Başaracağız" ve "Milli Teknoloji Hamlesi" etiketleriyle yaptığı paylaşımında, "Yerli solunum cihazımızın seri üretim ilk deneme prototipi... @biyovent tasarladı, @arcelik üretti, @aselsan ve @baykar_savunma mühendislerinin teknik destek ve katkılarıyla..." ifadelerini kullandı.

Selçuk Bayraktar, yerli solunum cihazının ilk prototipini paylaştı

"YERLİ MEDİKAL SOLUNUM CİHAZINI DESTEKLİYORUZ"

Öte yandan Selçuk Bayraktar, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımla, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsle mücadelede hastaların tedavisinde kullanılacak doğru ve teknolojik cihazların önemine vurgu yaparak, yerli medikal solunum cihazını desteklediklerini belirtmişti.

Selçuk Bayraktar, seri üretimi başlayan yerli solunum cihazının ilk prototipini paylaştı


Son Dakika

Devlet korumasından yararlanan 1.343 genç, kamuda kadroya alınacak Rus milyarderler koronavirüs salgınından kurtulmak için Avrupa sahillerine kaçıyor Yeğenine yaptığı hediye çok beğenilince mimarlığı bırakıp bu işe girdi! Tanesini 3 bin liraya satıyor Çorumlu çiftçinin bulduğu Türkiye'nin üçüncü büyük gök taşı satışa çıkarıldı Vatandaşın cebi rahatlayacak! Kamu bankaları bugün 3'lü kredi paketi açıklayacak Son Dakika: Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde yüzde 4,5 büyüdü Normalleşme süreciyle birlikte İstanbul'da eczanelerin de çalışma saatleri değişti Dış ticaret açığı Nisan'da 2,73 milyar dolar artarak 4,56 milyar dolar oldu Yükselişini sürdüren dolar 6,82'den işlem görüyor Yükselişe geçen altının gram fiyatı 378,5 liradan işlem görüyor Çorumlu çiftçi tarlasında bulduğu Türkiye'nin en büyük üçüncü gök taşını satmak için değerinde teklif bekliyor Çay hasadında benzinli çay toplama makinesi yasaklandı Nissan, Barselona'daki fabrikasını kapatıyor Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan restoran ve kafeler 1 Haziran'da açılacak Karantina döneminde vatandaş 48 ton altın aldı