Son dakika Selçuk Bayraktar haberleri, Selçuk Bayraktar son dakika, son dakika Selçuk Bayraktar

Son Dakika Selçuk Bayraktar Haberleri

 • Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, deprem bölgesindeki konutların inşaatlarının devam ettiğini açıkladı
  07 Şub Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, deprem bölgesindeki konutların inşaatlarının devam ettiğini açıkladı

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay'da yapılan konutların inşaatlarının devam ettiğini belirterek, Adıyaman'dakilerin mayısta, Kahramanmaraş'takilerin haziran-temmuzda, Hatay'dakilerin ise ağustosa doğru tamamlanacağını söyledi. Bayraktar ayrıca depremzedelerle görüşerek, konteyner kentteki çalışmaları inceledi ve konutları depremzedelerin yararına devlete bağışladıklarını açıkladı.

 • Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Adıyaman'da depremzedelere yardım çalışmalarını değerlendirdi
  07 Şub Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Adıyaman'da depremzedelere yardım çalışmalarını değerlendirdi

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Adıyaman'da gerçekleşen deprem sonrasında yapılan yardım çalışmalarını değerlendirdi. Bayraktar, felaketin yaralarının kolay sarılmadığını belirterek, gönüllülerin sahadaki çalışmalarının devam ettiğini ve konteyner kentlerin kurulduğunu söyledi.

 • Selçuk Bayraktar, Adıyaman'da depremzedelerle buluştu
  07 Şub Selçuk Bayraktar, Adıyaman'da depremzedelerle buluştu

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Adıyaman'da depremzedelerle bir araya gelerek dayanışmayı vurguladı. Bayraktar, deprem sonrası yapılan yardımları ve konut çalışmalarını anlattı. Ayrıca, TEKNOFEST çadırında eğitim gören gençlerle bir araya gelerek hediye çantaları dağıttı.

 • Selçuk Bayraktar, 2023'e damga vuran fotoğraflara oy verdi
  27 Oca Selçuk Bayraktar, 2023'e damga vuran fotoğraflara oy verdi

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Anadolu Ajansı'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katılarak, 2023'e damga vuran olaylara ilişkin fotoğraflara oy verdi. Bayraktar, Gazze'deki insanlık dramına dikkat çeken bir fotoğrafa, Bayraktar AKINCI TİHA ve SOLOTÜRK'ün TEKNOFEST 2023'teki uçuşunu gösteren bir fotoğrafa ve İstanbul Boğazı'ndan geçen TCG Anadolu gemisini görüntüleyen bir fotoğrafa oy verdi. Bayraktar, gazetecilere minnettarlık duyduğunu ve fotoğrafın gücünün dünyanın ve tarihin akışını değiştirebileceğini belirtti.

 • Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, uzaya çıkan ilk Türk Alper Gezenavcı'nın içinde bulunduğu SpaceX'e ait uzay aracı hakkında açıklamalarda bulundu
  19 Oca Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, uzaya çıkan ilk Türk Alper Gezenavcı'nın içinde bulunduğu SpaceX'e ait uzay aracı hakkında açıklamalarda bulundu

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Fergani CEO'su Selçuk Bayraktar, dün gece fırlatılan SpaceX'e ait uzay aracıyla ilgili projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bayraktar, bu yıl ilk uydularını uzaya fırlatacaklarını belirtirken, Fergani'nin alçak yörünge uydu sistemleri üzerine çalışacağını ve tekrar kullanılabilir sistemler geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 • Selçuk Bayraktar, Türk astronotun yolculuğunu takip etmek için Taksim Meydanı'na geldi
  19 Oca Selçuk Bayraktar, Türk astronotun yolculuğunu takip etmek için Taksim Meydanı'na geldi

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Taksim Meydanı'ndaki dev kubbeli planetaryumda Türk astronot Alper Gezeravcı'nın yolculuğunu takip etmek için bulunduğunu açıkladı. Bayraktar, TEKNOFEST'te gençlere uzay programında çalışma fikrini aşılamaya çalıştıklarını belirtti. Ayrıca Bayraktar, Fergani Girişimi olarak bu yıl ilk uydularını uzaya fırlatacaklarını ve alçak yörünge takım uyduları üzerinde çalıştıklarını söyledi.

 • Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı: Selçuk Bayraktar'ın başarısı binlerce askerimizin şehadetini engelliyor
  13 Oca Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı: Selçuk Bayraktar'ın başarısı binlerce askerimizin şehadetini engelliyor

  Ankara Ticaret Odası'nın 'Portfolyo Günleri' etkinliğinde konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam, Türkiye'nin bir Selçuk Bayraktar çıkartması sayesinde binlerce askerimizin şehadetinin engellendiğini belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin sanayi, yazılım, tasarım, diplomasi, siyaset, ekonomi ve ticaret gibi alanlarda üstünlüğünü sürdürmek için çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

 • Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, Türkiye'nin 100. yılını anlattı
  12 Oca Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, Türkiye'nin 100. yılını anlattı

  Başiskele'de düzenlenen 'Gence Dair Söyleşiler' programına konuk olan Güvenlik Politikaları Uzmanı ve Yazar Mete Yarar, Türkiye'nin enerji ve savunma sanayindeki gelişmeleri anlattı. Yarar, doğal enerji kaynaklarından ve savunma sanayinden başlayarak Türkiye'nin 100. yılını anlattı. Ayrıca, Filistin'deki insanlık dramına ve terörle mücadeledeki kayıplara da değindi.

 • Sümeyye ve Selçuk Bayraktar çiftinin Asım Özdemir isimli erkek çocukları dünyaya geldi
  09 Oca Sümeyye ve Selçuk Bayraktar çiftinin Asım Özdemir isimli erkek çocukları dünyaya geldi

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Sümeyye ve Selçuk Bayraktar çiftinin Asım Özdemir isimli erkek çocuklarının pazartesi sabahı dünyaya geldiğini duyurdu. Bayraktar, bebeğin ve annenin sağlıklı olduğunu belirterek, dualarını ve Maşallah'larını istedi ve hayırlı nesiller temennisinde bulundu.

 • Sümeyye-Selçuk Bayraktar çiftinin 2. bebeği dünyaya geldi
  09 Oca Sümeyye-Selçuk Bayraktar çiftinin 2. bebeği dünyaya geldi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Bayraktar, ikinci çocuğunu dünyaya getirdi. Sümeyye-Selçuk Bayraktar çiftini hastanede ziyaret eden Erdoğan, torununun kulağına adını okudu. Bebeğe Asım Özdemir ismi verildi. Özdemir, Selçuk Bayraktar'ın vefat eden babasının adıydı.

 • Bakan Kacır'dan, 'Baykar devletten teşvik alıyor' sözlerine yanıt
  09 Oca Bakan Kacır'dan, "Baykar devletten teşvik alıyor" sözlerine yanıt

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Kacır, CHP'li Pınar Uzun Okakın'ın Baykar'a devlet tarafından destek verildiğine dair sözlerine yanıt verdi. Kacır, "Devlet desteklerinden en düşük yararlanan firma Baykar'dır. Özellikle savunma sanayii alanında sadece Baykar'ı değil tüm firmaları destekliyoruz." ifadelerini kullandı.

 • Kültür ve Medeniyet Vakfı, Selçuk Bayraktar ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar tarafından kuruldu
  07 Oca Kültür ve Medeniyet Vakfı, Selçuk Bayraktar ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar tarafından kuruldu

  Vakıflar Genel Müdürlüğü ilanına göre, İstanbul merkezli Kültür ve Medeniyet Vakfı, Selçuk Bayraktar, Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Abdullah Eren ve Mehmet Ali Nart tarafından kuruldu. Vakıf, insanlık medeniyetinin serüvenini ele alarak kadim değerlerle bugüne ilişkin toplumsal sorunlara çözümler üretmeyi amaçlamaktadır ve 10 milyon lira mal varlığına sahiptir.

 • AK Parti'nin İBB adayı kim olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Sürpriz' çıkışı kafaları karıştırdı
  06 Oca AK Parti'nin İBB adayı kim olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sürpriz" çıkışı kafaları karıştırdı

  AK Parti'nin İBB adayının kim olacağı yarın Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek törenle kamuoyuna ilan edilecek. Kulislerde Murat Kurum ismi ağır basarken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Sürpriz olabilir'' şeklindeki çıkışı Selçuk Bayraktar ismini de gündeme getirdi.

 • 2022'de en fazla gelir vergisi beyan eden isim Selçuk Bayraktar oldu
  03 Oca 2022'de en fazla gelir vergisi beyan eden isim Selçuk Bayraktar oldu

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, 2022 yılında 564 milyon 124 bin 318 TL gelir vergisi tahakkuk etti. Türkiye'nin vergi rekortmenleri açıklandı. Bayraktar, 2022 yılında en fazla gelir vergisi beyan eden isim oldu.

 • Selçuk Bayraktar, 2022 yılında Türkiye'nin gelir vergisi rekortmeni oldu
  03 Oca Selçuk Bayraktar, 2022 yılında Türkiye'nin gelir vergisi rekortmeni oldu

  Gelir İdaresi Başkanlığı, 2022 yılında gelir vergisi rekortmeninin iş insanı Selçuk Bayraktar olduğunu açıkladı. Türkiye genelinde 2022 vergilendirme dönemi için her bir mükellefin ortalama 85 bin 8 lira matrah beyanında bulunduğu ve bu matrah üzerinden ortalama 26 bin 413 lira Gelir Vergisi tahakkuk ettirildiği belirtildi.

 • Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin vergi rekortmeni oldu
  03 Oca Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin vergi rekortmeni oldu

  Türkiye'nin 2022 gelir vergisi rekortmeni, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar oldu. Listenin 2. sırasındaki isim, adının açıklanmasını istemezken; 3. sırada ise Mustafa Rahmi Koç yer aldı.

 • Muş'ta Deneyap Teknoloji Atölyesi'nde Eğitim Alan Öğrencilerin Projeleri Sergilendi
  21 Ara Muş'ta Deneyap Teknoloji Atölyesi'nde Eğitim Alan Öğrencilerin Projeleri Sergilendi

  Muş Gençlik Merkezi'nde düzenlenen 'Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti' şenliğinde, 130 öğrencinin hazırladığı 27 teknolojik proje sergilendi. Muş Valisi Avni Çakır, öğrencilerin geleceğin Selçuk Bayraktar'ı olma yolunda ilerlediğini belirtti ve gençlerin başarılarıyla gurur duyduklarını ifade etti.

 • Bilal Erdoğan: 'Yeni bir aydın sınıfına ihtiyacımız var, Selçuk Bayraktar gibi rol, modellerin sayısını arttırmak istiyoruz'
  15 Ara Bilal Erdoğan: "Yeni bir aydın sınıfına ihtiyacımız var, Selçuk Bayraktar gibi rol, modellerin sayısını arttırmak istiyoruz"

  - Bilal Erdoğan: "Yeni bir aydın sınıfına ihtiyacımız var, Selçuk Bayraktar gibi rol, modellerin sayısını arttırmak istiyoruz" Bilal Erdoğan: "Nobel'in nasıl verildiğini kimse bilmiyor, Tayyip Erdoğan çoktan hak etmişti" Bilal Erdoğan: "Cumhurbaşkanımızı liderliğinden dolayı dışlıyorlar,...

 • Elon Musk, önümüzdeki yıl TEKNOFEST için Adana'ya gelecek
  12 Ara Elon Musk, önümüzdeki yıl TEKNOFEST için Adana'ya gelecek

  Dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST gelecek yıl Adana'da düzenlenecek. Eylül ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TEKNOFEST davetine, ''Gelecek yıl bizzat katılmayı ve Türkiye'deki diğer yatırım fırsatlarını tartışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.'' cevabını veren milyarder iş insanı Elon Musk, önümüzdeki yıl Adana'ya gelecek.

 • Selçuk Bayraktar, Türkçe merkezli doğal dil işleme projesini duyurdu
  08 Ara Selçuk Bayraktar, Türkçe merkezli doğal dil işleme projesini duyurdu

  İstanbul'da düzenlenen Take Off Zirvesi'nde Selçuk Bayraktar, T3 Vakfı öncülüğünde Türkçe merkezli bir doğal dil işleme projesi başlattıklarını açıkladı. Proje, bütün dilleri kapsayacak şekilde geliştirilecek ve dil bariyerlerini aşmayı hedefliyor.

 • Bayraktar TB3 SİHA 6 saat havada kalarak testi tamamladı
  07 Ara Bayraktar TB3 SİHA 6 saat havada kalarak testi tamamladı

  Bayraktar TB3 SİHA, 11'inci uçuş testinde 6 saat havada kalarak Sistem Performans Testi'ni başarıyla tamamladı. Katlanabilen kanat yapısıyla kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip olan Bayraktar TB3, dünyadaki ilk silahlı insansız hava aracı olacak. 2024 yılında TCG Anadolu gemisinde testlere başlanması planlanan TB3, görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olacak ve uzun mesafelerden kumanda edilebilecek. Bu sayede Türkiye'nin caydırıcı gücünde çarpan etkisi yapacak.

 • Take Off Girişim Zirvesi, Selçuk Bayraktar'ın kapanış konuşmasıyla sona erdi
  06 Ara Take Off Girişim Zirvesi, Selçuk Bayraktar'ın kapanış konuşmasıyla sona erdi

  ? Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Take Off Girişim Zirvesi'nin katılımcılarına hitaben, "18 yıl önceki çekirdek büyüdü.

 • Temayül yoklaması sona erdi! İşte AK Parti'nin İstanbul adaylığı için öne çıkan 3 isim
  27 Kas Temayül yoklaması sona erdi! İşte AK Parti'nin İstanbul adaylığı için öne çıkan 3 isim

  AK Parti 150 bin civarındaki teşkilat üyesinin katılımıyla 81 ilde yerel seçimler için temayül yoklaması gerçekleştirdi. Temayül yoklaması sonuçlarına göre AK Partinin İstanbul adaylığı için 3 ismin öne çıktığı iddia edilirken, bu isimlerin Osman Nuri Kabaktepe, Murat Kurum ve Selçuk Bayraktar olduğu öne sürülüyor.

 • Baykar'dan hard disk çalarken yakalanan stajyer, sorguda öttü
  23 Kas Baykar'dan hard disk çalarken yakalanan stajyer, sorguda öttü

  Savunma ve havacılık dünyasında, insansız hava aracı teknolojileri ile bu alanda Ar-Ge çalışmalarına dünyada öncülük eden Baykar'ın Hadımköy'deki fabrikasında yaşanan casusluk operasyonunun detayları ortaya çıktı. Şüpheli, sorgusunda Baykar tesislerinden daha önce 4 adet hard disk çaldığını itiraf etti.

 • Baykar tesislerindeki casus mühendis suçüstü yakalandı
  22 Kas Baykar tesislerindeki casus mühendis suçüstü yakalandı

  Ürettiği SİHA ve İHA'larla Türkiye'nin gururu olan Selçuk Bayraktar'ın yönetim kurulu başkanı olduğu BAYKAR'ın Hadımköy'deki tesislerinde yaşanan casusluk son anda engellendi. Güvenlik elemanları tarafından suçüstü yakalanan kişi, terörle mücadele ekipleri tarafından sorgulanacak.

 • Selçuk Bayraktar: Bayraktar TB3 2024 yılında göreve başlayacak
  21 Kas Selçuk Bayraktar: Bayraktar TB3 2024 yılında göreve başlayacak

  Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen Fahri Doktora Tevdi Töreni'nde yaptığı konuşmada, TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı'nın 2024 yılında göreve başlayacağını açıkladı. Bayraktar, Türkiye'nin tam bağımsız ve hür olması için çalışmaların devam edeceğini vurgulayarak gençlere büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti.

 • Selçuk Bayraktar: 'Benim için en kıymetli nişan geliştirilen uçakların kendi topraklarımızın azat edilmesinde kullanılması oldu'
  21 Kas Selçuk Bayraktar: "Benim için en kıymetli nişan geliştirilen uçakların kendi topraklarımızın azat edilmesinde kullanılması oldu"

  Selçuk Bayraktar: "Benim için en kıymetli nişan geliştirilen uçakların kendi topraklarımızın azat edilmesinde kullanılması oldu" Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, RTEÜ'de düzenlenen programda yaptığı konuşmada "Benim için en kıymetli nişan...

 • Selçuk Bayraktar: TB3 ve KIZILELMA dünya muharebe tarihinde devrim yapacak(2)
  21 Kas Selçuk Bayraktar: TB3 ve KIZILELMA dünya muharebe tarihinde devrim yapacak(2)

  'ÜLKEMİZ SEMALARINDA HÜR BİLE DEĞİLDİK'T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Trabzon KTÜ'deki programı sonrası gittiği Rize'de, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nce (RTEÜ) düzenlenen söyleşide üniversite öğrencileriyle buluştu.

 • Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Rize'de 'Gençlik Buluşması'nda konuştu Açıklaması
  21 Kas Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Rize'de "Gençlik Buluşması"nda konuştu Açıklaması

  ???????Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3'ün bugün 6 saatlik 8'inci uçuşunu yaptığını belirterek "Motoru da yerli olduğundan havacılıktaki en gelişmiş motorlardan biri. Çok üstün özelliklere sahip turbo dizel bir motora sahip." dedi.

 • Selçuk Bayraktar, Karadeniz Teknik Üniversitesinde Fahri Doktora Tevcih Töreni'nde konuştu Açıklaması
  21 Kas Selçuk Bayraktar, Karadeniz Teknik Üniversitesinde Fahri Doktora Tevcih Töreni'nde konuştu Açıklaması

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, kısa pistli gemilerden kalkma kabiliyeti olan Bayraktar TB3'ün ilk uçuşunu geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiklerini belirterek, "Hatta bugün itibarıyla 8'inci uçuşunu yapıyor.

 • Selçuk Bayraktar: Bayraktar TB3 ve KIZILELMA, dünya muharebe tarihinde devrim yapacak
  21 Kas Selçuk Bayraktar: Bayraktar TB3 ve KIZILELMA, dünya muharebe tarihinde devrim yapacak

  TÜRKİYE Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) gerçekleştirilen söyleşide öğrencilere yönelik, 'Bebeklerin hesapsız şekilde katledildiği dünyanın, ahlak, iyilik ve adalet sesinin daha gür şekilde çıkabilmesi için bu uçaklara ve sizlerin çalışmalarına ihtiyacı var. Bayraktar TB3 ve KIZILELMA, görev almayı başardığında, dünya muharebe tarihinde devrim yapacaklar' dedi.

 • Selçuk Bayraktar 'Özdemir Bayraktar Planetaryum ve Bilim Merkezi'nin açılışında konuştu Açıklaması
  21 Kas Selçuk Bayraktar "Özdemir Bayraktar Planetaryum ve Bilim Merkezi"nin açılışında konuştu Açıklaması

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, "20 senelik milli SİHA mücadelemizde kendi sınıfında dünyanın en iyileri olan SİHA'ları geliştirmeyi başardık.

 • Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı 6. Uçuş Testini Başarıyla Tamamladı
  14 Kas Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı 6. Uçuş Testini Başarıyla Tamamladı

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 silahlı insansız hava aracının 6'ncı uçuş testini başarıyla tamamladığını açıkladı. Bayraktar TB3 SİHA, katlanabilen kanat yapısıyla TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip, dünyadaki ilk silahlı insansız hava aracı olacak. 2024 yılı içinde TCG Anadolu gemisinde de testlere başlanması planlanmaktadır.

 • Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'a Kosova Savunma Bakanı tarafından madalya verildi
  06 Kas Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'a Kosova Savunma Bakanı tarafından madalya verildi

  Kosova'ya resmi ziyarette bulunan Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Kosova Savunma Bakanı Ejup Maqedonci tarafından 'Üstün Hizmet' madalyası ile ödüllendirildi. Görüşmede, Baykar şirketi ile askeri teknoloji alanında iş birliğinin son noktaya geldiği ve gelecek projelerin ele alındığı belirtildi. Kosova Güvenlik Gücü Komutanı da Baykar ürünlerinin FSK'nın savunma ve güvenliğini garanti edecek düzeyde olduğunu ifade etti.

 • Milli ve Özgün Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı İkinci Uçuş Testini Başarıyla Tamamladı
  01 Kas Milli ve Özgün Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı İkinci Uçuş Testini Başarıyla Tamamladı

  Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı, ikinci uçuş testini başarıyla tamamladı. 4 saatlik uçuş gerçekleştiren TB3, TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip dünyadaki ilk silahlı insansız hava aracı olacak. Milli SİHA, görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyeti sayesinde uzun mesafelerden kumanda edilebilecek ve Türkiye'nin caydırıcı gücünde çarpan etkisi yapacak. 2024'te TCG Anadolu gemisinde testlere başlanması planlanıyor.

 • Selçuk Bayraktar TCG Anadolu'da Cumhuriyet Bayramı'na özel konuştu
  29 Eki Selçuk Bayraktar TCG Anadolu'da Cumhuriyet Bayramı'na özel konuştu

  BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "2024 yılında inşallah biz Bayraktar TB3'ü gemide görev yapabilir hale getirmeyi amaçlıyoruz.

 • Bayraktar TB3, 3. koşu testini tamamladı
  25 Eki Bayraktar TB3, 3. koşu testini tamamladı

  Baykar tarafından milli ve özgü olarak geliştirilen silahlı insansız hava aracı olan Bayraktar TB3, kısa pistli gemilerde kalkış ve iniş kabiliyetine sahip. İlk uçuşu öncesi hazırlıkları devam eden Bayraktar TB3, 3. koşu testini tamamlayarak uçuşa hazır hale geldi. Kanatları altında yerli akıllı mühimmatlar taşıyabilen hava aracı, helikopter ve uçak gemilerinde kullanıma uygun olarak tasarlandı. Ayrıca, görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine sahip olan Bayraktar TB3, uzun mesafelerden kumanda edilebiliyor.

 • Selçuk Bayraktar'dan ''ABD gemisinde ne işi var?'' diyen Kılıçdaroğlu'na yanıt
  24 Eki Selçuk Bayraktar'dan ''ABD gemisinde ne işi var?'' diyen Kılıçdaroğlu'na yanıt

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, Selçuk Bayraktar'ın geçtiğimiz günlerde bir davet üzerine ABD donanmasına ait uçak gemisinde bulunmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ''Senin damadının ABD savaş gemisinde ne işi var. İkili oynamayacaksınız'' ifadelerini kullanmıştı. Bu sözlere yanıt veren Bayraktar, ''Biz o gemiye, 20 senelik hayalimiz Kızılelma'yı, TCG-ANADOLU'ya nasıl indirip kaldırırız diye bakmaya gideriz'' dedi.

 • Selçuk Bayraktar: Gazze halkı için 280 milyon liralık insani yardım yapmaya hazırız
  20 Eki Selçuk Bayraktar: Gazze halkı için 280 milyon liralık insani yardım yapmaya hazırız

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, ''Baykar olarak Gazze halkı için 280 milyon liralık insani yardım yapmaya hazırız. Tüm insanlığı Gazze'de yaşanan katliamların durdurulması için harekete geçmeye davet ediyoruz. Sessiz kalmak bu katliamlara ortak olmaktır'' açıklamasında bulundu.

 • BAYKAR, Gazze halkı için 280 milyon liralık yardım yapmaya hazır
  20 Eki BAYKAR, Gazze halkı için 280 milyon liralık yardım yapmaya hazır

  BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Gazze'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek uluslararası kamuoyunu harekete geçmeye çağırdı. Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Gazze halkı için 280 milyon liralık insani yardım yapmaya hazır olduklarını belirtti ve tüm insanları Gazze'deki katliamlara karşı harekete geçmeye davet etti.

 • Baykar Yöneticileri Mali Ulusal Nişanı ile ödüllendirildi
  19 Eki Baykar Yöneticileri Mali Ulusal Nişanı ile ödüllendirildi

  Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Mali Cumhurbaşkanı Assimi Goita tarafından Mali Ulusal Nişanı ile ödüllendirildi. Baykar ekibi, Mali'ye yaptıkları katkı ve hizmetlerden dolayı bu anlamlı nişana layık görüldü. Baykar daha önce de farklı ülkelerden ödüller almıştı.

 • Selçuk Bayraktar, Filistin'e destek için yürüyenleri yalnız bırakmadı
  14 Eki Selçuk Bayraktar, Filistin'e destek için yürüyenleri yalnız bırakmadı

  Milli İrade Platformu, İsrail'in Gazze'ye yönelik yoğun bombardımanlarına tepki olarak ''Büyük Filistin Yürüyüşü'' düzenledi. Yürüyüşe Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar da katılım sağladı.

 • Selçuk Bayraktar'dan, Türk SİHA'sını düşüren ABD'ye ders niteliğinde paylaşım: Kuş ölür, sen uçuşu hatırla
  06 Eki Selçuk Bayraktar'dan, Türk SİHA'sını düşüren ABD'ye ders niteliğinde paylaşım: Kuş ölür, sen uçuşu hatırla

  MİT'e ait silahlı insansız hava aracının (SİHA), Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü PKK/YPG mevzilerini hedef aldığı sırada ABD tarafından düşürülmesine ilişkin TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, ''Kuş ölür, sen uçuşu hatırla...'' paylaşımında bulundu.

 • Bayraktar Kızılelma'nın Altın Maketi Mücevher Fuarında Sergileniyor
  05 Eki Bayraktar Kızılelma'nın Altın Maketi Mücevher Fuarında Sergileniyor

  Baykar Teknoloji tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar Kızılelma'nın altın maketi, tamamen el işçiliğiyle üretilerek mücevher fuarında sergileniyor. 5 bin 392 gram ağırlığındaki 14 ayar altın maket, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Üretici firma yöneticisi Ateş Ahlatcı, maketin 1 buçuk 2 ay gibi bir sürede tamamen el işçiliğiyle yapıldığını belirtti ve Selçuk Bayraktar'ın ziyaretini umduklarını dile getirdi.

 • Selçuk Bayraktar'a Azerbaycan'dan Verimli İş Birliği Madalyası
  02 Eki Selçuk Bayraktar'a Azerbaycan'dan Verimli İş Birliği Madalyası

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından Karabağ'ın Ermenistan işgalinden kurtarılmasındaki katkıları nedeniyle Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'a Verimli İş Birliği Madalyası verildi. Bayraktar daha önce Karabağ Nişanı'yla ödüllendirilmişti.

 • Selçuk Bayraktar'a ASAN Hizmet tarafından madalya verildi
  02 Eki Selçuk Bayraktar'a ASAN Hizmet tarafından madalya verildi

  Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar'a, Azerbaycan Vatandaşlara Hizmet ve Sosyal İnovasyonlar Devlet Ajansı (ASAN Hizmet) madalyası verildi. Bayraktar, Bilim Bakü'yü ziyaret ederek ASAN Hizmet Yönetim Kurulu Başkanı Ülvi Mehdiyev ile görüştü.

 • Selçuk Bayraktar: '500 kadar TEKNOFEST şampiyonları ile konferansa katılmaya geldik'
  02 Eki Selçuk Bayraktar: "500 kadar TEKNOFEST şampiyonları ile konferansa katılmaya geldik"

  Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Bakü'de katıldığı 74. Uluslararası Uzay Kongresi'nin ardından yaptığı açıklamada, "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında TEKNOFEST finalini İzmir'de yapıp, ayağımızın tozuyla 500 kadar teknoloji şampiyonu genç...

 • T3 Vakfı Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye-Azerbaycan işbirliğinin stratejik teknoloji alanlarını çeşitlendirmenin önemini vurguladı
  02 Eki T3 Vakfı Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye-Azerbaycan işbirliğinin stratejik teknoloji alanlarını çeşitlendirmenin önemini vurguladı

  Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Uluslararası Uzay Kongresi'nde yaptığı açıklamada, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki işbirliklerinde stratejik teknoloji alanlarının çeşitlenmesinin, milletin bekası için önemli olduğunu belirtti. Bayraktar, Türkiye'nin uzay ajansı ve birçok Türk şirketinin kongreye katıldığını ve Türkiye'de de benzer bir kongrenin düzenlenmesini umut ettiğini ifade etti. Ayrıca Bayraktar, Azerbaycan'ı ikinci vatanı olarak gördüğünü ve teknoloji alanında yapılan işbirliklerinin milletlerin egemenlik ve bağımsızlıklarını ilgilendirdiğini vurguladı.

 • TEKNOFEST Kuşağı Dünyaya Damga Vuracak
  28 Eyl TEKNOFEST Kuşağı Dünyaya Damga Vuracak

  TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST'in dünyada teknolojinin tüm alanlarında eserler geliştirecek bir kuşağın yetişmesine katkı sağladığını belirtti. Bayraktar, TEKNOFEST'in Türkiye'nin 3 büyükşehrinde düzenleneceğini ve festivallere olan ilginin her geçen yıl arttığını ifade etti. Ayrıca, TEKNOFEST'in dünya çapında ilgi gören bir festival olduğunu ve teknoloji girişimcilerinin de ilgisinin arttığını söyledi.

 • Selçuk Bayraktar'dan siyaset mesajı: İşimize takoz koyulursa mücadelenin her türlüsünü yaparım
  28 Eyl Selçuk Bayraktar'dan siyaset mesajı: İşimize takoz koyulursa mücadelenin her türlüsünü yaparım

  Selçuk Bayraktar, katıldığı programda siyasete atılıp atılmayacağına dair sorulara yanıt verdi. Bayraktar, ''Uçaklarımız uçmaya devam edecekse elbette gerek yok ama birileri tutup garip garip bahanelerle bu işlerin önüne takoz koyacaklarsa o zaman mücadelenin her türlüsünü yaparız.'' ifadelerini kullandı.

 • TEKNOFEST İzmir'in açılışı gerçekleşti
  27 Eyl TEKNOFEST İzmir'in açılışı gerçekleşti

  Havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'in İzmir ayağının açılışı gerçekleşti. İstanbul ve Ankara'nın ardından bu yıl üçüncüsü düzenlenen festivalin açılış konuşmasını BAYKAR ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar gerçekleştirdi. Gençlerin ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği festivalin açılışı, ana sahnedeki görsel animasyon gösterisi ve TEKNOFEST Marşı'nın icrasıyla başladı. İzmir Valisi Süleyman Elban, gençlerin bu hareketiyle Türkiye'nin teknolojide lider olabileceğini gösterdiklerini belirtti. TEKNOFEST'in açılışında konuşan Selçuk Bayraktar ise teknolojinin hayatı kolaylaştırdığı gibi toplumların seyrini değiştirme gücüne sahip olduğunu vurguladı.

 • Selçuk Bayraktar: 'Şu anda 600 binden fazla kayıt var'
  27 Eyl Selçuk Bayraktar: 'Şu anda 600 binden fazla kayıt var'

  İzmir'de gerçekleşen TEKNOFEST'in resmi açılışının ardından Selçuk Bayraktar, 600 binden fazla kayıt olduğunu açıkladı. Bayraktar, festivalin gençler ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördüğünü belirtti. Ayrıca, Bayraktar Elon Musk'ın TEKNOFEST'e gelip gelmeyeceğiyle ilgili soruya da yanıt vererek, etkinliğin dünyanın en büyük teknoloji etkinliği olduğunu vurguladı. Bayraktar ayrıca, milyondan fazla öğrencinin teknoloji yarışmalarına başvurduğunu ve Türk projelerinin dünyaya damga vuracağını söyledi.

 • TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Elon Musk'u TEKNOFEST'e davet etti
  27 Eyl TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Elon Musk'u TEKNOFEST'e davet etti

  TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST'in eşsiz bir etkinlik olduğunu ve buradaki ruhu, girişimci Elon Musk'un da yaşamasını istediğini söyledi. Bayraktar ayrıca, TEKNOFEST'in İstanbul ve Ankara'dan sonra İzmir'de de büyük bir coşkuyla kapılarını açtığını belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin geliştirdiği SİHA'ların dünya tarafından takip edildiğini ve teknoloji yarışmalarına 1 milyondan fazla öğrencinin başvurduğunu ifade etti.

 • BAYRAKTAR, TEKNOFEST İzmir'de Yoğun İlgiyle Karşılaştı
  27 Eyl BAYRAKTAR, TEKNOFEST İzmir'de Yoğun İlgiyle Karşılaştı

  TEKNOFEST'in resmi açılışının ardından BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bayraktar, açıklamalarında TEKNOFEST'in coşkuyla başladığını ve hava gösterilerinin gerçekleştiğini belirtti. Ayrıca, meteorolojinin yağmurlu hava uyarısında bulunan Bayraktar, TEKNOFEST'e milyondan fazla öğrencinin başvurduğunu ve Türk projelerinin dünyaya damga vuracağını söyledi.

 • Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST İzmir'in açılış töreninde konuştu Açıklaması
  27 Eyl Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST İzmir'in açılış töreninde konuştu Açıklaması

  TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'in bir dip dalgası olarak dünyada zihinsel devrime imza attığını söyledi.

 • Selçuk Bayraktar TEKNOFEST öncesi DEÜ öğencileriyle buluştu
  26 Eyl Selçuk Bayraktar TEKNOFEST öncesi DEÜ öğencileriyle buluştu

  Selçuk Bayraktar TEKNOFEST öncesi DEÜ öğrencileriyle buluştu Türkiye'nin ilk milli SİHA-İHA sistemlerinin ve ilk milli insansız savaş uçağı Bayraktar'ın mimarı, Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Dokuz Eylül Üniversitesi'nde düzenlenen 'Milli Teknoloji Hamlesi'nin Bayraktarı...

 • Selçuk Bayraktar'a İzmir'de 'Fahri Doktora' unvanı
  26 Eyl Selçuk Bayraktar'a İzmir'de 'Fahri Doktora' unvanı

  Selçuk Bayraktar'a İzmir'de 'Fahri Doktora' unvanı Ege Üniversitesinde "Milli Teknoloji Hamlesi" serüvenini anlatan BAYKAR ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'a 'Fahri Doktora' ünvanı verildi.

 • Selçuk Bayraktar: Kızılelma, havacılık muharebesinin geleceği (2)
  26 Eyl Selçuk Bayraktar: Kızılelma, havacılık muharebesinin geleceği (2)

  SELÇUK BAYRAKTAR'A EGE ÜNİVERSİTESİ'NDE FAHRİ DOKTORA UNVANI VERİLDİBaykar Yönetim Kurulu Başkanı, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, İzmir programı kapsamında Ege Üniversitesi'ne (EÜ) konuk oldu.

 • Ege Üniversitesi, Selçuk Bayraktar'a 'fahri doktora' unvanı verdi
  26 Eyl Ege Üniversitesi, Selçuk Bayraktar'a "fahri doktora" unvanı verdi

  TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar'a, Ege Üniversitesinde "fahri doktora" unvanı verildi.

 • Selçuk Bayraktar: Kızılelma, havacılık muharebesinin geleceği
  26 Eyl Selçuk Bayraktar: Kızılelma, havacılık muharebesinin geleceği

  BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi'nin düzenlediği programda üniversite öğrencileriyle interaktif söyleşi gerçekleştirdi.

 • Ukraynalı şarkıcı Ruslana, savaş dönemindeki destek için Türkiye'ye teşekkür etti: Ömür boyu Türk milleti için savaşacağım
  22 Eyl Ukraynalı şarkıcı Ruslana, savaş dönemindeki destek için Türkiye'ye teşekkür etti: Ömür boyu Türk milleti için savaşacağım

  Ukrayna'nın ilk Eurovision birincisi şarkıcı Ruslana, savaş döneminde ülkesine gösterilen destekten dolayı Türk milletine teşekkür etti. Bir etkinlik için İstanbul'a gelen şarkıcı ''Siz bize sadece Bayraktar vermediniz. Siz bize güç kattınız. Ben ömür boyu Türk milleti için savaşacağım'' dedi.

 • Selçuk Bayraktar'dan manidar fotoğraf paylaşımı: Karabağ Azerbaycan'dır
  20 Eyl Selçuk Bayraktar'dan manidar fotoğraf paylaşımı: Karabağ Azerbaycan'dır

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Azerbaycan'ın varılan ateşkes çerçevesince antiterör operasyonlarını durdurmasının ardından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Operasyon boyunca Ermeni hedeflerini yerle bir eden Bayraktar İHA'nın Türkiye ve Azerbaycan bayraklarıyla çekilen bir fotoğrafını paylaşan Bayraktar, ''Karabağ Azerbaycan'dır'' ifadesini kullandı.

 • TEKNOFEST, 74. Uluslararası Uzay Kongresi'ne Katılım Sağlayacak
  14 Eyl TEKNOFEST, 74. Uluslararası Uzay Kongresi'ne Katılım Sağlayacak

  TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenecek 74. Uluslararası Uzay Kongresi'ne (International Astronautical Congress-IAC) TEKNOFEST'te proje üreten 500 yarışmacıyla katılım sağlayacaklarını duyurdu.

 • Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Milli Teknoloji Merkezi'ni ziyaret etti
  09 Eyl Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Milli Teknoloji Merkezi'ni ziyaret etti

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi'ne ziyarette bulundu. Bakan Uraloğlu, milli teknoloji projeleri hakkında bilgi aldı ve Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar ile görüştü.

 • Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3'ün ilk uçuş tarihini açıkladı
  05 Eyl Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3'ün ilk uçuş tarihini açıkladı

  Baykar'ın Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Teknofest alanında yeni geliştirdikleri hava aracı Bayraktar TB3 hakkında önemli bir demeç verdi. TB3'ün ilk uçuşunun hemen festivalden sonra gerçekleşeceği belirtildi.

 • BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: Bu yıl tam bir milyon aşkın gencimiz umutları hayalleri ve projeleriyle teknoloji yarışmalarımıza başvurdu
  03 Eyl BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: Bu yıl tam bir milyon aşkın gencimiz umutları hayalleri ve projeleriyle teknoloji yarışmalarımıza başvurdu

  BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Ankara Etimesgut'ta düzenlenen TEKNOFEST kapanış töreninde yaptığı konuşmada, bu yıl tam bir milyon aşkın gencin teknoloji yarışmalarına başvurduğunu söyledi.

 • Bakan Tunç TEKNOFEST'i ziyaret etti
  02 Eyl Bakan Tunç TEKNOFEST'i ziyaret etti

  Başkentte 30 Ağustos'ta başlayan TEKNOFEST tüm hızıyla devam ederken, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç teknoloji fuarını ziyaret etti. Tunç'a BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar eşlik etti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, TEKNOFEST alanını ziyaret etti
  02 Eyl Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, TEKNOFEST alanını ziyaret etti

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, TEKNOFEST alanını ziyaret ederek çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı. Bakan Fidan, fotoğraf çekildi ve KIZILELMA'nın önünde fotoğraf çektirdi.

 • Selçuk Bayraktar'dan ''Siyasete girecek misiniz?'' sorusuna yanıt: Ne gerekiyorsa onu yapacağız
  02 Eyl Selçuk Bayraktar'dan ''Siyasete girecek misiniz?'' sorusuna yanıt: Ne gerekiyorsa onu yapacağız

  Savunma sanayii alanındaki başarılarıyla adından söz ettiren T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, bu kez de ''Siyasete girecek misiniz?'' sorusuna verdiği yanıtla gündemde. Daha önce sık sık bu soruya kaçamak cevaplar veren Bayraktar'ın, yerel seçimlere aylar kala bu kez ''Ne gerekiyorsa, mücadele neyi gerektiriyorsa onu yapacağız'' yanıtını vermesi dikkatlerden kaçmadı.

 • Selçuk Bayraktar'dan ''Politikaya girecek misiniz?'' sorusuna yanıt: Mücadele neyi gerektiriyorsa onu yapacağız
  02 Eyl Selçuk Bayraktar'dan ''Politikaya girecek misiniz?'' sorusuna yanıt: Mücadele neyi gerektiriyorsa onu yapacağız

  Baykar Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, bir röportajda siyasete gireceği yönündeki sorulara yanıt verdi. Bayraktar, ''Politikaya girecek misiniz?'' sorusunu, ''Milli teknoloji hamlesi idealini gerçekleştirme yolunda sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ne gerekiyorsa, mücadele neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Mücadele politikaya girmeyi gerektiriyorsa korkup da geri dönecek değiliz.'' diyerek yanıtladı.

 • TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, TEKNOFEST Ankara Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
  30 Ağu TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, TEKNOFEST Ankara Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması

  TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST'in her yıl daha da büyüyeceğini belirterek "Kök salan fideler ağaç olacak.

 • Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Teknofest Ankara'nın açılışında milli teknoloji hamlesini vurguladı
  30 Ağu Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Teknofest Ankara'nın açılışında milli teknoloji hamlesini vurguladı

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Teknofest Ankara'nın açılışında ülkemizin tam bağımsızlığı için milli teknoloji hamlesinin önemini vurguladı. Bayraktar, gençlerin bu hedefe ulaşmak için elinden geleni yapacağına inandığını belirtti.

 • Kızılelma 2024'te Üretimde Olacak
  30 Ağu Kızılelma 2024'te Üretimde Olacak

  TEKNOFEST ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Kızılelma'nın 2024'te üretime geçeceğini açıkladı.

 • T3 Vakfı Başkanı Elvan Kuzucu Hıdır, TEKNOFEST hakkında konuştu
  26 Ağu T3 Vakfı Başkanı Elvan Kuzucu Hıdır, TEKNOFEST hakkında konuştu

  T3 Vakfı'nın yönetim kurulu başkanı Elvan Kuzucu Hıdır, Konya'da düzenlenen bir söyleşi programında gençlere vakfın kuruluş hikayesini ve amaçlarını anlattı. Hıdır, TEKNOFEST'in gençlerin ileri teknoloji geliştirebilecek yeteneklerini ortaya çıkarmak için önemli bir platform olduğunu belirtti.

 • Selçuk Bayraktar, dünyanın en büyük uçak gemisinde inceleme yaptı
  25 Ağu Selçuk Bayraktar, dünyanın en büyük uçak gemisinde inceleme yaptı

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, davet üzerine ABD donanmasına ait dünyanın en büyük uçak gemisi USS Gerald R. Ford'da teknik incelemelerde bulundu. ABD Büyükelçisi Jeffry Flake tarafından davet edilen Bayraktar, Baykar'ın geliştirdiği Bayraktar KIZILELMA İnsansız Savaş Uçağı ve Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı'nın çalışmalarını gemideki yetkililere anlattı.

 • TEKNOFEST, dünyanın en büyük teknoloji etkinliği haline geldi
  24 Ağu TEKNOFEST, dünyanın en büyük teknoloji etkinliği haline geldi

  T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST'in dünyanın en büyük teknoloji etkinliği olduğunu belirterek, savunma sanayisindeki başarıyı sivil alanlarda da gençlerin başaracağını söyledi. Bayraktar ayrıca, Baykar'ın projeleri olan Bayraktar TB3, KIZILELMA ve seyir füzeleri hakkında bilgi verdi.

 • Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, yapay zeka ve uçan araba çalışmalarını açıkladı
  23 Ağu Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, yapay zeka ve uçan araba çalışmalarını açıkladı

  Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında yapay zeka ve uçan araba çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Bayraktar, yapay zeka algoritmaları üzerinde çalıştıklarını ve uçuş emniyetini artırmak için uçağın çevresini görüp anlamasını sağlayacak algoritmalar üzerinde yoğunlaştıklarını belirtti. Ayrıca, insansız hava araçları için çalışmalarını sürdürdüklerini ve aynı zamanda uçan arabalarını da hazırladıklarını ifade etti.

 • İBB'den seçim anketi! İmamoğlu'nu en çok zorlayan isim yüzde 46 oyla Selçuk Bayraktar oldu
  16 Ağu İBB'den seçim anketi! İmamoğlu'nu en çok zorlayan isim yüzde 46 oyla Selçuk Bayraktar oldu

  Yerel seçimlerde İstanbul için yeniden aday olacağını duyuran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kararı büyük ses getirirken, İBB'nin, İmamoğlu'nun bazı adaylarla yarışması halinde ne kadar oy alacağını araştırdığı bir anket yaptırdığı öğrenildi. Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gibi birçok ismin yer aldığı ankette İmamoğlu tüm adaylara karşı seçimi kazanırken, kendisini en çok zorlayan isim yüzde 46 oyla Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar oldu.

 • Haluk Bayraktar, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, Elvan Kuzucu Hıdır'a devretti
  24 Tem Haluk Bayraktar, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, Elvan Kuzucu Hıdır'a devretti

  5 senedir Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Haluk Bayraktar, görevini Elvan Kuzucu Hıdır'a devretti. Bayraktar "Veda zamanı" derken Hıdır'ın özgeçmişi ise dikkat çekiyor.

 • Otizmli Taha Arben Vurgun, çizdiği karikatürlerle ödüller kazanıyor
  18 Haz Otizmli Taha Arben Vurgun, çizdiği karikatürlerle ödüller kazanıyor

  Otizmli Taha Arben Vurgun, çizdiği karikatürlerle toplumsal konulara dikkat çekiyor ve 4 kez katıldığı TEKNOFEST'te 2 ödül kazanıyor. Bergama Bilim ve Sanat Merkezi'nde 7. sınıf öğrencisi olan Vurgun, doğumundan bir süre sonra Asperger sendromu olarak bilinen yüksek işlevli otizm teşhisi konuldu. Karikatür yeteneğini geliştiren Vurgun, toplumsal konulara dikkat çekmek için çizimler yapıyor ve çeşitli ödüller kazanıyor. Ayrıca, teknolojiye olan ilgisi nedeniyle 4 kez TEKNOFEST'e katılan Vurgun, engelli çocuklar için teknolojik alt yapıya sahip Zeka Oyunları Projesi ile 1'inciliği, engelli bireylerin farklı materyaller ile öğrenebilmesinin önünü açan Erişilebilir Eğitim Materyalleri Projesi ile ikinciliği elde ediyor. Vurgun, çocuklara örnek olmak ve onlara ilham vermek istediğini belirtiyor.

Advertisement