Siirt Zmo İl Temsilcisi Demirhan: "Sektörde Acımasız Bir Rekabet Ortamı Var" - Son Dakika

Siirt Zmo İl Temsilcisi Demirhan: "Sektörde Acımasız Bir Rekabet Ortamı Var"

12.01.2012 15:21
Siirt Zmo İl Temsilcisi Demirhan:

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Siirt İl Temsilcisi Ergün Demirhan, sektörde acımasız bir rekabet ortamı olduğunu belirtti.

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Siirt İl Temsilcisi Ergün Demirhan, sektörde acımasız bir rekabet ortamı olduğunu belirtti.

Demirhan, yaptığı yazılı açıklamada, 10 Ocak 1846'da İstanbul-Ayamama Çiftliği'nde "Ziraat Mektebi Aliyesi" adıyla başlayan tarımsal öğretimin, bu yıl 166. yılını kutladığını belirtti.

Türkiye'nin tarım arazisi ve tarım potansiyeli yönünden dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer aldığını ifade eden Demirhan, şunları kaydetti:

"Artan dünya nüfusu, çevreye ve toprağa verilen zarar, sanayileşme ve şehirleşme, dünyada tarımın giderek daha zor şartlarda yapılmasına neden olmaktadır. Tarım, insanın beslenme ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra tarıma dayalı sanayinin hammaddesi olması ve dışa bağımlılığı önlemesi gibi yüce bir hedefe hizmet edenlerin çalıştığı bir sektördür. Tüm dünyanın önemini daha iyi kavradığı bugünlerde tarımın değişen ekonomik koşullara uyum sağlayabilmesi için teknoloji ve eğitimle daha iç içe olması gerekmektedir. Sektörde acımasız bir rekabet ortamı var. Dünya pazarında acımaz bir rekabetin yaşandığı günümüz dünyasında tarımsal ürünlerle yer alabilmemiz nitelikli iş gücünün arttırılması ve tarımla uğraşanların eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi ile orantılıdır."

- SİİRT

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Siirt Zmo İl Temsilcisi Demirhan: 'Sektörde Acımasız Bir Rekabet Ortamı Var' - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Ferdi Tayfur'un yeni imajı görenleri şaşırttı! Sanatçıyı görenler tanıyamadı 10:42 Ferdi Tayfur'un yeni imajı görenleri şaşırttı! Sanatçıyı görenler tanıyamadı Sarı-Kırmızılılardan dev bütçe! Patrick van Aanholt transferi pahalıya patladı 10:29 Sarı-Kırmızılılardan dev bütçe! Patrick van Aanholt transferi pahalıya patladı Marmaris'teki yangını çıkardığı iddia edilen çocukların sorgusu için pedagogların karakola gelmesi bekleniyor 10:21 Marmaris'teki yangını çıkardığı iddia edilen çocukların sorgusu için pedagogların karakola gelmesi bekleniyor
25 yaşındaki Şahin itfaiyeye su taşırken can verdi! Son paylaşımı yürek parçaladı 10:13 25 yaşındaki Şahin itfaiyeye su taşırken can verdi! Son paylaşımı yürek parçaladı Dehşet veren anlar! İntihar eden gencin son sözü 10:07 Dehşet veren anlar! İntihar eden gencin son sözü "Geliyorum beyler" oldu Yanan ormanların yeniden ağaçlandırılması için birçok ünlü isim Tema Vakfı'na bağış yapmaya başladı 09:56 Yanan ormanların yeniden ağaçlandırılması için birçok ünlü isim Tema Vakfı'na bağış yapmaya başladı
Süreyya Yalçın, yanan ormanın dumanında poz verip paylaştı! Gelen tepkiler üzerine fotoğrafı kaldırdı 09:49 Süreyya Yalçın, yanan ormanın dumanında poz verip paylaştı! Gelen tepkiler üzerine fotoğrafı kaldırdı Sosyal medya bu iddia ile karıştı: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa mı etti? 09:34 Sosyal medya bu iddia ile karıştı: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa mı etti?
Advertisement