Şırnak Habur Gümrük Kapısı'nda Devir Teslim Töreni - Son Dakika

Şırnak Habur Gümrük Kapısı'nda Devir Teslim Töreni

03.08.2017 14:48

Habur Gümrük Kapısı'nda devir teslim töreniŞIRNAK'ın Silopi İlçesi yakınlarında bulunan Habur Gümrük Kapısı'nda düzenlenen törende, İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, görevini Yalçın Özden'e devir etti.

Habur Gümrük Kapısı'nda devir teslim töreni

ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi yakınlarında bulunan Habur Gümrük Kapısı'nda düzenlenen törende, İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, görevini Yalçın Özden'e devir etti. Törende konuşan Bayraktar, sigara kaçakçılığında gelinen noktada kadınlar ve çocukların kullanıldığını bunun da kabul edilemez olduğunu söyledi.

Yaklaşık 3 yıldır İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü olarak görev yapan Mehmet Tuncay Bayraktar, Ankara Orta Anadolu Bölge Müdür Yardımcılığı'na atandı. Bayraktar'ın yerine ise İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nde görevli Yalçın Özden getirildi.

Makam odasında gerçekleşen devir-teslim töreninde konuşan İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, 3 yıllık görev süresini değerlendirerek, "Silopi ve Cizre, eminim bundan sonraki dönemde ticaret anlamında üst düzeyde yerlerde olacak. Gümrük ve ticaret Bakanlığı'nın personeli olarak buna hazırlıklıyız. Kara sınır kapılarından geçen büyük araç sayısının 3'te biri şuanda Habur Sınır Kapısı üzerisinden yurt dışına sevk ediliyor. Dolayısıyla bu rakam herhalde dünyada da sayılıdır. Bizi büyük araç trafiği, büyük araç yoğunluğu kesinlikle yıpratmıyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personeli bu konuda hazırlıklı. Ancak küçük araçlarla ilgili özellikle bu olayı gayrimeşru kazanç kapısı haline getirmeyi isteyen gruplar tarafından, gümrük memurlarına, gümrük personeline karşı mukavemet eyleminde olan gruplar yüzünden, diğer işlemlerde de aksamalar oluyor. Gayrimeşru olarak bunu bir ticaret haline getiren ve gümrük personeline karşı devamlı mukavemet eğilimde olan gruplara karşıda devlet olarak bazı önlemler almak durumundayız. Son zamanlarda çocukları ve kadınları özellikle bunu vurgulamak istiyorum. Çocukları ve kadınları bu işlerde kullanmak istediklerini görüyoruz. Çünkü bizim için kadınlarımız çok önemli. Annelerimiz, bacılarımız onlar ama onların üzerinde sigara ya da kaçak eşya yakanınca utanıyorlar. Kimsenin kadınları devlete karşı utandırma hakkı yok. O yüzden ben buradan gitmeden önce son mesajım olsun bu. Kadınlar ve çocuklar buraya ait değiller. Bu yollarda sigara kaçakçılığı yapmak için gidip gelemezler buna bizim gönlümüz razı olmuyor. Buradaki bütün herkesin de buna razı olacağını zannetmiyorum. O yüzden son mesajım bu olsun istiyorum" dedi.

Görevi devralan Yalçın Özden ise görev değişiminin bir bayrak yarışı olduğunu belirterek, "Tuncay beyden görevi devralmaya geldim. Bu bir bayrak yarışı. Tuncay bey bayrağı ileriye taşıdı. Bizde ondan bayrağı teslim alıyoruz. Elimizden geldiği ölçüde bu bayrağı ileriye taşımaya çalışacağız. İstanbul gümrük ve ticaret bölge müdürlüğünden geliyorum. Yaklaşık hizmetim 30 sene oldu. Bu 30 yıllık birikimi inşallah burada mesai arkadaşlarımızla birlikte en iyi şekilde sahaya yansıtmaya çalışacağız" diye konuştu.

Şırnak Habur Gümrük Kapısı'nda Devir Teslim Töreni
Şırnak Habur Gümrük Kapısı'nda Devir Teslim Töreni
Şırnak Habur Gümrük Kapısı'nda Devir Teslim Töreni
Şırnak Habur Gümrük Kapısı'nda Devir Teslim Töreni

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şırnak Habur Gümrük Kapısı'nda Devir Teslim Töreni - Son Dakika


Son Dakika

Özel hastanelerde fahiş fiyat iddiası ortalığı karıştırdı! Özel hastanelerde fahiş fiyat iddiası ortalığı karıştırdı! "4 gece kalmanız şart, fiyatı 18 bin" diyen bile var Dünyaca ünlü lojistik firması FedEx'teki kanlı gecenin faili 19 yaşındaki eski çalışan çıktı Dünyaca ünlü lojistik firması FedEx'teki kanlı gecenin faili 19 yaşındaki eski çalışan çıktı Çukur'a bomba transfer! Çağla Özavcı, final öncesi kadroya dahil oldu Çukur'a bomba transfer! Çağla Özavcı, final öncesi kadroya dahil oldu Deniz Çoban: Beşiktaş'ın golünden önce net bir faul var Deniz Çoban: Beşiktaş'ın golünden önce net bir faul var Hollywood yıldızı Brad Pitt, tekerlekli sandalye ile görüntülendi Hollywood yıldızı Brad Pitt, tekerlekli sandalye ile görüntülendi Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Anne olmak için gün sayan oyuncu Şilan Makal, hamilelik pozlarını paylaştı Anne olmak için gün sayan oyuncu Şilan Makal, hamilelik pozlarını paylaştı Kayalıklar arasında sıkışmış halde bulunan yaşlı kadın yaşamını yitirdi Kayalıklar arasında sıkışmış halde bulunan yaşlı kadın yaşamını yitirdi