Şişli'de Yapılan Anket CHP'yi Üzecek! Yüzde 60'lık Kesim "Sarıgül" Dedi - Son Dakika

Şişli'de Yapılan Anket CHP'yi Üzecek! Yüzde 60'lık Kesim "Sarıgül" Dedi

12 ay önce

Metropol tarafından Şişli'nin 25 mahallesinde yapılan ankette yüzde 60,9'luk kesim, 31 Mart yerel seçimlerinde Mustafa Sarıgül'e oy vereceğini belirtti. CHP'nin oy oranı ise yüzde 21,7 olarak belirlendi.

Şişli'de Yapılan Anket CHP'yi Üzecek! Yüzde 60'lık Kesim

Araştırma şirketi Metropoll seçim anketi yayınladı. Metropol araştırma şirketi tarafından 7-9 Ocak tarihleri arasında yapılmış olan Şişli anketinden çıkan sonuç CHP'yi üzecek.

YÜZDE 60'LIK KESİM "SARIGÜL" DEDİ

Şişli'deki vatandaşlara "31 Mart yerel seçimlerine Mustafa Sarıgül DSP'den katılırsa, oyunuzu ona mı yoksa diğer bir partinin adayına mı verirsiniz" sorusu yöneltildi. Ankete katılanların 60,9'u tercihini Sarıgül'den yana kullanacağını belirtti. Ankete katılanların yüzde 21,7'si CHP, yüzde 13,7'si AK Parti, yüzde 3,7'si de diğer partilere oy vereceği yönünde görüş bildirdi.

Metropol tarafından yapılan araştırmanın künyesi şöyle;

- Araştırmanın alan uygulaması, Şişli ilçesinin 25 mahallesinde tabakalı örnekleme yöntemi ile ağırlandırma uygulanarak, 7-9 Ocak 2019 tarihleri arasında toplam 2,586 kişi ile yapılmıştır.

- Araştırma, 0,95 güven sınırları içinde +/-1,91 hata payı ile gerçekleşmiştir. Alan çalışmasında yüz yüze görüşme tekniği uygulanmıştır.

Şişli'de Yapılan Anket CHP'yi Üzecek! Yüzde 60'lık Kesim Sarıgül Dedi
Haber Yayın Tarihi: 06.02.2019 02:09 Son Dakika

Ormanda 34 gün meyve yiyerek hayatta kalan anne ve çocukları bulundu
Yan yana 2 musluktan birinden mazot akınca, toprağa gömülü depoya ulaşıldı Genç kadının telefonla oynayan esnafın ensesine tokat atması ile ortalık karıştı

Son Dakika Haberleri