Siyasi Partilerde Bayramlaşma - Son Dakika

Siyasi Partilerde Bayramlaşma

3 yıl önce

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "Arakan'daki bu vahşetin bir an önce durması, durdurulması en büyük isteğimiz, temennimiz." dedi.

Siyasi Partilerde Bayramlaşma, System.String[]

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, " Arakan'daki bu vahşetin bir an önce durması, durdurulması en büyük isteğimiz, temennimiz." dedi.


Siyasi partiler arası Kurban Bayramı ziyaretleri kapsamında, DSP Genel Başkan Yardımcıları Uğur Gürel ve Dilara Tambova, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz, BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis ile Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcıları Hasan Aysal ve Özkan Gül'den oluşan heyetler, MHP'yi ziyaret etti.


Heyetler, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ve Ankara Milletvekili Mustafa MİT tarafından karşılandı.


Karakaya, ziyaretler sırasında yaptığı konuşmalarda, Müslüman ve Türk İslam coğrafyasında ciddi sorunlar, kan ve gözyaşı bulunduğunu belirterek bayramların bu kan ve gözyaşının bitmesine vesile olmasını diledi.


Arakanlı Müslümanlara yönelik katliama değinen Karakaya, şunları söyledi:


"Arakan'daki bu vahşetin bir an önce durması, durdurulması en büyük isteğimiz, temennimiz. Onun için de bir an önce hükümetin dünya kamuoyunun gündemini bu yöne yönlendirmesinin gerektiğini söylüyoruz. Sadece Myanmar'da değil, Doğu Türkistan'da yıllardır artık kronikleşmiş vahşetin, zulmün de kabul edilebilir bir tarafı yok. Allah'tan temennimiz bu vahşetin bir an önce durması, bölgemizde yaşanan kaosun bir an önce yerini huzura terk etmesi."

Haber Yayın Tarihi: 02.09.2017 05:01 Kaynak: AASon Dakika

ABD'nin 11 askerinin İran saldırısında beyin sarsıntısı geçirdiği ortaya çıktı
Kırmızı ışıkta geçen yayadan ilginç savunma: Ben Avrupa'da kalmış adamım İlkokul öğrencisi, valinin makam aracındaki bayrağı öptü

Son Dakika Haberleri