Son Dakika | Almanya'da siber saldırı nedeniyle tedavisi aksayan hasta hayatını kaybetti - Son Dakika

Son Dakika | Almanya'da siber saldırı nedeniyle tedavisi aksayan hasta hayatını kaybetti

Bir son dakika haberine göre Almanya'da Düsseldorf Üniversite Kliniğine yapılan siber saldırının hizmetleri aksatması sonucu acil serviste tedavi görmesi gereken bir hastanın öldüğü açıklandı.

Son Dakika | Almanya'da siber saldırı nedeniyle tedavisi aksayan hasta hayatını kaybetti, System.String[]

Almanya'da Düsseldorf Üniversite Kliniğine yapılan siber saldırının hizmetleri aksatması sonucu acil serviste tedavi görmesi gereken bir hastanın öldüğü açıklandı.

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti Adalet Bakanlığının açıkladığı rapora göre, 12 Eylül gecesi Wuppertal kentinden bir hastanın acil servis kliniğine girişi yapıldı.

Ancak, kliniğin sunucularına düzenlenen siber saldırı yüzünden tedavisi aksayan hasta kurtarılamadı.

Şantaj amaçlı saldırıda polisin hackerlarla temasa geçerek servisteki hastaların acil tedaviye ihtiyaç duyduğunu bildirdiği ve 30 sunucunun kilidini tekrar açmaya ikna ettiği belirtildi. Saldırganların hedef aldıkları kliniğin acil servis olduğunu bilmedikleri iddia edildi.

KRV Bilim Bakanı Isabel Pfeiffer-Poensgen, hastanenin komşusu olan Heinrich-Heine Üniversitesinin sunucusunda bir şantaj mesajı bulunduğunu açıkladı. Hackerlarla temasa geçildiği doğrulanırken saldırganların ne istedikleri ise açıklanmadı.

Bilgisayar korsanlarının bir programdaki güvenlik açığından yararlanarak hastanenin sistemine sızdıkları belirtilirken, sistemin tekrar eskisi haline getirilmesinin haftalar sürebileceği kaydedildi.

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 14:37 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son Dakika | Almanya'da siber saldırı nedeniyle tedavisi aksayan hasta hayatını kaybetti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

RTÜK, Esra Erol'un programında tepki çeken olay hakkında inceleme başlattı İstanbul'da kademeli mesai uygulaması bugün başladı Azerbaycan'ın Ermenistan'a ait tankı havaya uçurduğu an Bu balık hem zehirli hem lezzetli Oktay Kaynarca'dan beyin kanaması geçiren Ali Sürmeli'nin sağlık durumu hakkında sevindiren haber MasterChef Türkiye'de Emir ve Ebru arasında büyük gerginlik: Beni dövmeye kalktı Tarladan evine dönen motosikletli yaşlı çifti ölüm ayırdı Songül Karlı, frikik verdiği pozuyla gündeme bomba gibi düştü