Son Dakika Haberleri: ABD'li Şirketlerle Yaptığı Görüşme Sonrası Erdoğan'dan İlk Açıklama: Gerekli Adımları Atacağız

ABD'li Şirketlerle Yaptığı Görüşme Sonrası Erdoğan'dan İlk Açıklama: Gerekli Adımları Atacağız

27 gün önce

Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ABD'li şirketlerin Türkiye temsilcileriyle bir araya geldi. Erdoğan toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "ABD ile sorunların iş dünyasını olumsuz etkilemesini istemem, gerekli adımları atacağız." dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'de faaliyet gösteren ABD'li şirketlerin temsilcileriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. 19.30'da başlayan toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, "ABD ile sorunların iş dünyasını olumsuz etkilemesini istemem gerekli adımları atacağız. ABD'ye karşı alınan önlemlerin işletmelere zarar vermemesine dikkat ediliyor." açıklamasında bulundu.

TOPLANTIYA 30 CİVARINDA ABD'Lİ ŞİRKET YÖNETİCİSİ KATILDI

Toplantıya 30 civarında şirketin yöneticisi katıldı. Bu kapsamda toplantıda, Türkiye'deki en büyük AmCham (Türk Amerikan işadamları Derneği) ve YASED üyesi yerleşik firmalar bulundu. Microsoft ve Google gibi firmaların yöneticilerinin de toplantıda hazır bulunduğu belirtildi.

"TÜRKİYE KARŞILAŞTIĞI SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEKTİR"

Başkan Erdoğan toplantı yaptığı açıklamada, "ABD ile sorunların iş dünyasını olumsuz etkilemesini istemem gerekli adımları atacağız. ABD'ye karşı alınan önlemlerin işletmelere zarar vermemesine dikkat ediliyor. Türkiye karşılaştığı sorunların üstesinden gelebilir. Türkiye uzun vadede büyüme performansını koruyacaktır. Serbest piyasadan taviz verilmeyecektir." ifadelerini kullandı.
Tacizle Suçlanan Arda Turan: Berkay ve Eşine Türkiye Cumhuriyeti'nde Görülmemiş Büyüklükte Dava Açacağım Ahmet Hakan "Kaynağımı Sormayın" Deyip Duyurdu: ABD, Hakan Atilla'yı Gönderecek

Damla Ekmekçioğlu Bacak Hareketiyle Sınırları Zorladı!