Taksim'de taciz ettiği kadın, "Uğraşmak istemiyorum" deyince sanık tahliye edildi - Son Dakika

Taksim'de taciz ettiği kadın, "Uğraşmak istemiyorum" deyince sanık tahliye edildi

27.11.2020 10:42

Taksim'de genç kadını adım adım takip ederek taciz ettiği iddiasıyla yakalanıp serbest bırakılan ancak ertesi gün hakkında şikayet olması üzerine tutuklanan S.T'nin yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, kadının "Uğraşmak istemiyorum" deyip şikayetinden vazgeçmesi üzerine davanın düşmesine karar verdi. Sanık tahliye edildi.

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, "Basit cinsel saldırı" ve "Cinsel taciz" suçlarından 13 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık S.T. cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Müşteki Ö.K. da İzmir'den duruşmaya katıldı.

"UĞRAŞMAK İSTEMİYORUM"

İfadesi alınan şikayetçi Ö.K. "Ben uğraşmak istemiyorum. Şikayetimden vazgeçiyorum" dedi. Bunun üzerine mahkeme, şikayetçi Ö.K'nin şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle düşürülmesine karar verdi. Mahkeme, ayrıca sanık S.T'nin de tahliyesine hükmetti.

NE OLMUŞTU?

Taksim'de İstiklal Caddesi'nde Ö.K. isimli kadını takip ettiği kameralara yansıyan S.T. polis tarafından gözaltına alınmış, karakoldaki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı. S.T. hakkında çıkan cinsel taciz haberleri üzerine işten çıkarıldığı ve linç edildiğini söyleyerek hakkında çıkan haberlere karşı savcılığa şikayet dilekçesi vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelmişti. Adliyedeyken hakkında gözaltı kararı olduğunu öğrenen S.T. polisler tarafından bir kez daha gözaltına alınarak çıkarıldığı Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'nce 21 Eylül 2020'de "Cinsel saldırı" suçundan tutuklanmıştı.

Hakkında dava açılan S.T. ilk duruşmadaki savunmasında, "Olay günü Beyoğlu'na gidiyordum. Müştekiyi gördüm gözleri kötüydü ve düşecek gibi oldu. Kulağında kulaklığı vardı duymaz diye yanına oturdum. Müştekiyi karşı herhangi bir temasım olmadı. Suçsuzum, tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum " demişti. Herhangi bir kötü niyeti olmadığını da söyleyen S.T. sadece müştekinin yanında yürüdüğünü belirtmişti.

Taksim'de taciz ettiği kadın, Uğraşmak istemiyorum deyince sanık tahliye edildi

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Taksim'de taciz ettiği kadın, 'Uğraşmak istemiyorum' deyince sanık tahliye edildi - Son Dakika


YORUMLAR (18)
  • TUNÇ06: BU OLAY GARİP ERKEK YÜRÜYOR TAKİP EDİYOR AMA RAHATSIZLIK VERMİYOR Kİ BU NASIL İŞ HEMEN TUTUKLA GİTSİN...O ZAMAN ÖNÜN DE KADIN VARSA AYVAYI YEDİN ? TUTUKLANMASI YANLIŞ KİŞİ FİLİ MÜDAHİLEDE BULUNUR TAMAM AT İÇERİ AMA ...TAZMİNAT DAVASI AÇMALI HEM KİŞYE HEM DE DEVLETE DİYE DÜŞÜNÜYORUM .ADAM RENCİDE OLDU.erkeksen yandın. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Dev derbide ortalık karıştı! İbra'nın üzerine yürüyen Lukaku zor sakinleştirildi Türkiye'yi ağlatan videosu kurgu çıkan YouTuber Fariz hakkında gözaltına alındı Hatay'da, "kaçak etüt merkezinde çocuğa taciz" iddiasına soruşturma Korkutan koronavirüs araştırması! 4 yeni Kovid-19 belirtisi daha ortaya çıktı Galatasaray'ın anlaşma sağladığı Mostafa Mohamed, İstanbul'a geliyor Hastane korkusundan dolayı kayıplara karışan adam aç susuz halde dağ başında bulundu Selin Ciğerci, reklam yapıp takipçilerini kandırınca sosyal medyada tepki çekti Birlikte kaçtığı 3 çocuklu kadının kocasını sokakta görünce kurşun yağdırdı