Son dakika haberi | Almanya'nın silah göndermeme kararı Ukrayna'da "hayal kırıklığına" neden oldu - Son Dakika

Son dakika haberi | Almanya'nın silah göndermeme kararı Ukrayna'da "hayal kırıklığına" neden oldu

23.01.2022 18:23
Son dakika haberi | Almanya'nın silah göndermeme kararı Ukrayna'da "hayal kırıklığına" neden oldu

Son dakika gündem haberine göre Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Almanya'nın ülkesine silah satmayı reddetmesinin "hayal kırıklığına" neden olduğunu belirtti.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Almanya'nın ülkesine silah satmayı reddetmesinin "hayal kırıklığına" neden olduğunu belirtti.

Kuleba, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, bölgedeki mevcut duruma rağmen Berlin yönetiminin Ukrayna'ya savunma teçhizatı tedarik etmeyi reddetmesini eleştirerek, "Almanya, bizi hayal kırıklığına uğrattı." ifadesini kullandı.

Şimdi Batı'nın Rusya'ya karşı birliğinin her zamankinden daha önemli olduğunu vurgulayan Kuleba, şöyle devam etti:

"Bunu başarmak ve Rusya'yı kontrol altına almak için hep birlikte büyük çaba sarf ediyoruz. Alman ortaklar bu tür söz ve eylemlerle bu birliği baltalamayı ve Vladimir Putin'i Ukrayna'ya karşı yeni bir saldırıya teşvik etmeyi bırakmalılar."

Kuleba, Ukrayna'nın Almanya'ya 2014'ten bu yana verdiği destek ve Rusya ile Ukrayna arasındaki silahlı çatışmaya yönelik diplomatik girişimlerinden dolayı minnettar olduğunu belirterek, "Ancak Almanya'nın mevcut açıklamaları hayal kırıklığına uğratıyor ve bu destek ve çabalara ters düşüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, daha önce yaptıkları açıklamalarda, Ukrayna'ya silah satılmasını reddetmişti.

YORUMLAR
500
Scholz, Ukrayna'ya silah teslimatı politikasını savundu Scholz, Ukrayna'ya silah teslimatı politikasını savundu Zelenskiy'den 'Ukrayna toprak vermeli' imasında bulunan Kissinger'a tepki Zelenskiy'den 'Ukrayna toprak vermeli' imasında bulunan Kissinger'a tepki Almanya Başbakanı Scholz: 'Putin bu savaşı kazanmamalı' Almanya Başbakanı Scholz: 'Putin bu savaşı kazanmamalı'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberi | Almanya'nın silah göndermeme kararı Ukrayna'da 'hayal kırıklığına' neden oldu - Son Dakika


Advertisement