Son dakika haberleri! Mısır, Irak ve Ürdün Dışişleri Bakanları bölgesel gelişmeleri değerlendirdi - Son Dakika

Son dakika haberleri! Mısır, Irak ve Ürdün Dışişleri Bakanları bölgesel gelişmeleri değerlendirdi

13.10.2020 20:01
Son dakika haberleri! Mısır, Irak ve Ürdün Dışişleri Bakanları bölgesel gelişmeleri değerlendirdi, System.String[]

Son dakika haberler... Mısır, Irak ve Ürdün Dışişleri Bakanları Libya, Suriye ve Filistin'de siyasi çözüm arayışlarına destek verdiklerini açıkladı.

Mısır, Irak ve Ürdün Dışişleri Bakanları Libya, Suriye ve Filistin'de siyasi çözüm arayışlarına destek verdiklerini açıkladı.

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin ve Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi Mısır'ın başkenti Kahire'de "üçlü koordinasyon mekanizması" görüşmeleri kapsamında bir araya geldi.

Görüşmenin ardından 3 bakanın katılımıyla düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Mısır Dışişleri Bakanı Şükri, Suriye, Libya ve Filistin konusundaki son gelişmeleri değerlendirdiklerini söyledi.

Bu ülkelerin egemenlik ve istikrarını sağlayacak siyasi çözüm süreçlerinin desteklenmesi konusunda üçlü koordine konusunu ele aldıklarını dile getiren Şükri, siyasi çözüm arayışlarını desteklediklerini belirtti.

Şükri, Irak ve Ürdün Dışişleri Bakanlarını, Etiyopya'nın Nil suları üzerine yapmakta olduğu Hedasi Barajı konusundaki gelişmeler hakkında bilgilendirdiklerini de kaydetti.

Irak Dışişleri Bakanı Hüseyin, Irak'ta su güvenliği hakkında bilgi verirken, Ürdün Dışişleri Bakanı Safedi Filistin davasının Orta Doğu'nun en önemli meselesi olmaya devam ettiğini vurguladı.

"Üçlü koordinasyon mekanizması" Mısır, Irak ve Ürdün liderlerinin Mart 2019'da Kahire'deki görüşmesinde oluşturulmuştu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberleri! Mısır, Irak ve Ürdün Dışişleri Bakanları bölgesel gelişmeleri değerlendirdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzlanda'yı 2-1 mağlup eden Macaristan, EURO 2020 biletini kaptı Aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan Emrah Serbes, kalan tek kişiye 95 bin liralık icra takibi başlattı Koronavirüs kısıtlamaları "kızamık" vakalarını arttırdı Koronavirüs aşısını bulan BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin: Salgını bitireceğinden eminim Erdoğan'dan ASELSAN açılışına damga vuran espri! Herkes önce çok şaşırdı sonra güldü Şarkıcı Gülşen bikini üstüyle ayna pozu paylaştı, beğeniler yağmur oldu yağdı Feribotta hava aldırma bahanesiyle dışarı çıkarılan genç kıza otobüs muavini tecavüz etti Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye çağ atlatacak 3 yeni müjdeyi verdi