Son Dakika: Kudüs'te sinagoga silahlı saldırı! 8 kişi hayatını kaybetti - Son Dakika

Son Dakika: Kudüs'te sinagoga silahlı saldırı! 8 kişi hayatını kaybetti

28.01.2023 08:23

Son dakika: İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan bir sinagoga silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 8 kişi yaşamını yitirirken, 10 yaralı olduğu belirtildi. Olay yerine aracıyla gelip ateş açan saldırgan ise etkisiz hale getirildi.

İsrail acil yardım servisi Kızıl Davud Yıldızı'ndan yapılan açıklamada, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Neve Yakov Yahudi yerleşim birimine silahlı saldırı düzenlendiği belirtildi.

Son Dakika: Kudüs'te sinagoga silahlı saldırı! 8 kişi hayatını kaybetti

8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Açıklamada, saldırı sonucu 8 kişinin hayatını kaybettiği, 10 yaralı olduğu ifade edildi. İsrail polisi, olay yerine aracıyla gelen ve etrafa ateş açan şüphelinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Son Dakika: Kudüs'te sinagoga silahlı saldırı! 8 kişi hayatını kaybetti

"GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALMAYA ÇAĞIRIYORUZ"

Saldırının ardından, Dışişleri Bakanlığı taziye mesajı yayımladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Kudüs'te 27 Ocak akşamı bir sinagoga düzenlenen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınıyoruz. Son dönemde bölgede artış gösteren saldırıların yeni bir şiddet sarmalına dönüşmesinden endişe duyuyor, tüm tarafları itidale ve bu tür olayların durdurulması için gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri ile İsrail Hükümeti ve halkına taziyelerimizi sunuyor, yaralananlara acil şifalar diliyoruz."

CENİN'DE 9 FİLİSTİNLİ ÖLMÜŞTÜ

İsrail askerleri Cenin Mülteci Kampı'na düzenlediği baskında gerçek mermi ve göz yaşartıcı gaz kullanırken, bölgedeki Filistinli silahlı gruplarla askerler arasında çatışma çıktı. Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, olaylarda biri yaşlı kadın toplam 9 Filistinlinin öldürüldüğü belirtildi. İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te açtığı ateş sonucu yılbaşından bu yana biri kadın 5'i çocuk toplam 29 Filistinli öldürüldü.

YORUMLAR (4)
  • Majo Gokmen: İki tarafta birbirlerini öldürmek için her yolu deniyorlar,insan en tehlikeli canlı. Cevap Yaz 1 2 Yayından Kaldır
  • haydar topçu: Sizde hergün filistinlileri öldürüyorsunuz insanların ahı çıkar Cevap Yaz 33 4 Yayından Kaldır
  • Kemal Malkoç: SENİN ONLARDAN NE FARKIN KALDI SİMDİ 6 5 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Etiyopya'nın tanınmış piyanist rahibesi 99 yaşında hayatını kaybetti Etiyopya'nın tanınmış piyanist rahibesi 99 yaşında hayatını kaybetti Ramazan'ın vazgeçilmez lezzeti hurma 250 TL'den satılıyor Ramazan'ın vazgeçilmez lezzeti hurma 250 TL'den satılıyor

Son Dakika Güncel Son Dakika: Kudüs'te sinagoga silahlı saldırı! 8 kişi hayatını kaybetti - Son Dakika


Advertisement