Son Dakika! Yurt Dışı Uçuşlar Ne Zaman Açılacak? THY Açıkladı - Son Dakika

Son Dakika! Yurt Dışı Uçuşlar Ne Zaman Açılacak? THY Açıkladı

Koronavirüs nedeniyle iptal edilen uçuşların 1 Haziran'da yeniden başlayacağı THY ve Pegasus tarafından paylaşılmıştı.

Koronavirüs nedeniyle iptal edilen uçuşların 1 Haziran'da yeniden başlayacağı THY ve Pegasus tarafından paylaşılmıştı. Uçuşlar başladı mı? Uçuşlar ne zaman açılacak? soruları yanıt bulmuş oldu. Peki, yurt dışı uçuşlar ne zaman açılacak? Yurt dışı uçuş yasağı ne zaman kalkacak? Yurt dışı uçuşların ne zaman başlayacağına dair bilgilendirme Türk Hava Yolları'ndan geldi.


Yurt Dışı Uçuşlar Ne Zaman Açılacak?


THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Avrupa'dan Anadolu'nun dört bir yanına direkt uçuşlar yapılacak. 28 Mart itibarıyla durdurulan yurt içi ve yurt dışı seferler kademeli olarak yeniden başlatılıyor. Yolcuların seyahat beklentilerine ve ihtiyaçlarına yanıt vermek amacıyla 18 Haziran tarihi itibarıyla Avrupa'da 6 ülkedeki ( Almanya, İsviçre, Avusturya, Hollanda, İsveç ve Danimarka) 16 şehirden ( Münih, Berlin, Frankfurt, Stuttgart, Hannover, Köln, Düsseldorf, Hamburg, Zürih, Cenevre, Basel, Viyana, Salszburg, Amsterdam, Kopenhang, Stockholm) Anadolu'daki 14 noktaya ( Antalya, Ankara, Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Ordu- Giresun, Elazığ, Samsun, Hatay, Kayseri, Trabzon, İzmir, Konya, Bodrum-Dalaman) direkt uçuş gerçekleştirilecek.


Basel'den Gaziantep'e, Frankfurt'tan Elazığ'a... 18 Haziran itibarıyla Avrupa'daki 16 şehirden Anadolu'daki 14 noktaya direkt uçmaya başlayacağız. Bayrak taşıyıcı olarak memleketin yolunu biraz daha kısaltacak, misafirlerimizi sevdiklerine daha kısa sürede kavuşturacağız.

— Yahya ÜSTÜN (@yhyustun) June 2, 2020


Uçuşlar Nasıl Olacak?


Misafirlerin uçuş güvenliği ve sağlığını en öncelikli konu olarak değerlendiren THY, yeni dönemde Avrupa'dan Anadolu'ya icra edeceği uçuşlarında daha önce hiç planlanmamış yeni rotalar belirledi. Planlamaya ilk kez dahil edilen; Basel-Gaziantep, Hannover-Diyarbakır, Salzburg-Ordu/Giresun, Frankfurt-Elazığ, Amsterdam-Kayseri uçuşları, bu yılın yaz dönemi için planlandı ve biletleri satışa çıkarıldı. Bu uçuşlara ek olarak geçen dönemlerde de sefer icra edilen uçuşlar, yolcuların en çok uçmak istedikleri gün ve saatlere göre yeniden planlandı.


Uçuş tarifesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere "www.turkishairlines.com" resmi internet sitesinden, "444 0 849" numaralı çağrı merkezinden veya satış ofislerinden ulaşılıyor.


Şimdi ?? hazırlanma zamanı!


Sağlıklı uçuş için:


1?? MASKENİ TAK. Her 4 saatte bir değiştirecek kadar yanında yedek masken olsun.

2?? SOSYAL MESAFENİ KORU: Mümkün ve makul olan her yerde buna dikkat et.

3??HİJYENE DİKKAT. El yıkamak ve mümkün olduğunca ONLİNE İŞLEMLER ile seyahat

— Bilal EKŞİ (@BilalEksiTHY) May 25, 2020

Kaynak: Tamindir

Son Dakika

00:34 Survivor 2020'nin şampiyonu Cemal Can Canseven oldu 00:11 Trump yönetimi, üniversitelerin yabancı öğrencilerine yönelik vize yasağı kararını geri çekti 00:05 Muharrem İnce'nin ardından Erdal Aksünger de Haber Global canlı yayınını terk etti 23:58 Azerbaycan'da halk, Ermenistan'ın saldırılarını protesto etmek için sokağa çıktı 23:32 Eski eşini sokak ortasında bıçaklayarak öldüren cani, cinayeti neden işlediğini sorgusunda itiraf etti 22:55 Ağrı'da partilerinden istifa eden 3 belediye başkanı AK Parti'ye geçti 22:53 Bakan Soylu sosyal medyadan paylaştı: Peygamber Efendimize hakaret eden pislik alındı 22:29 Ayasofya'da ilk namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldıracak 21:29 Bir aydan fazla denizde olan balıkçılarda koronavirüs çıktı 15:58 Mutfaktan gelen sese yönelen adam, karşılaştığı boz ayının saldırısına uğradı 15:51 Son dakika: Pençe-Kaplan Operasyonu'nda şu ana kadar 62 terörist öldürüldü 15:36 Ev ve araç almak isteyenler dikkat! İşte bankaların konut ve taşıt kredisi için belirlediği faiz oranları 15:29 Faturaları düşürmek için doğal gaz endekslerini düşüren şahıs yakalandı 15:26 Temizlik işçisi, yol kenarında poşetin içinde cansız beden parçaları buldu 14:18 Uyuyan kocasını 15 balta darbesiyle öldüren kadın: Çocuklarım için yaşamak istedim