Maskeli 5 kişi, 4 dakika içinde 200 bin liralık mal çaldı - Son Dakika

Maskeli 5 kişi, 4 dakika içinde 200 bin liralık mal çaldı

Sultangazi'de bulunan bir kot fabrikasına giren maskeli 5 kişi, 4 dakika içinde 2500 adet ve tutarı 200 bin eden kotu kendi araçlarına yükleyip kaçtılar. Yaşanan olay saniye saniye güvenlik kameralarına yansırken, iş yeri sahibi mağduriyetini dile getirerek yetkililerden yardım istedi.

Sultangazi'de bir kot fabrikasında hırsızlık olayı yaşandı. Maskeli 5 kişi, 4 dakika içinde 2500 adet kotu kendi araçlarına yükleyerek kayıplara karıştı. İş yeri sahibi Faruk Taşkın, daha önce de arkadaşlarının benzer durumlar yaşadığını söyleyerek, devletin olaya el atmasını istedi. Olay, güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Olay, Eski Habipler Mahallesi'nde bulunan bir kot yıkama fabrikasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre bir araçla fabrikanın önüne gelen maskeli 5 kişi, araçlarını fabrika önündeki kot yüklü aracın arkasına yanaştırdı.

2500 ADET KOTU ÇALDILAR

Araçtan inen hırsızlar kot yüklü aracın arka camını kırarak, araçta bulunan ve yaklaşık 2500 adetten oluşan 35 paket kotu kendi araçlarına yüklemeye başladı. Tüm bu işlemi 4 dakikada gerçekleştiren 5 hırsız, araçlarına binerek olay yerinden kaçtı.

Olay anı iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Polis kaçan hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

"BAKTIK Kİ BİZİM ARAÇ SOYULMUŞ"

İş yeri sahibi Faruk Taşkın, "Her sabah sevkiyatımız oluyor normalde. Aracımızı yaklaştırdık. Paketlerimizi araca yükledik. Aracımızı dışarı çıkardık, kilitleyerek iş yerine döndük. O esnada 4 dakika içerisinde baktık ki bizim araç soyulmuş. Camları kırılmış, yani bu konuda mağduruz. Yaklaşık 2500 kotun bana 150 - 200 bin TL zararı var. Devletimizden bir an önce hırsızları yakalayıp, adalete teslim etmelerini istiyoruz. Kamerada yaklaşık 5 kişi olarak gördük. O an da fark edemedik çünkü içeride çalışıyorduk. Aracın camını kırarak paketleri içeriden alıyorlar. Yanlarından insanlar da geçiyor, kimse fark etmiyor. Başka mağdur olan arkadaşlarımız da var. Biz aynı kişilerden şüpheleniyoruz. Polise başvurduk aynı gün içerisinde olay yeri inceleme ekipleri geldi. Ben şu an sıkıntıdayım, pandemiden dolayı ülke olarak sıkıntıdayız. Çalışacak iş bulamıyoruz zaten birde bu başımıza geldi. Şu an çok zor durumdayız bunun bir an önce çözülmesini istiyoruz " dedi.

HIRSIZLIK ANI KAMERADA

Yaşanan hırsızlık anı iş yerinin kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde bir araçla fabrika önüne gelen 5 kişinin, kot yüklü bir aracın camını kırdığı görülüyor. Hırsızlar daha sonra geldikleri araca binerek olay yerinden uzaklaşıyor.

Maskeli 5 kişi, 4 dakika içinde 200 bin liralık malı çaldı
Maskeli 5 kişi, 4 dakika içinde 200 bin liralık malı çaldı
Maskeli 5 kişi, 4 dakika içinde 200 bin liralık mal çaldı
Maskeli 5 kişi, 4 dakika içinde 200 bin liralık mal çaldı
Maskeli 5 kişi, 4 dakika içinde 200 bin liralık mal çaldı
Maskeli 5 kişi, 4 dakika içinde 200 bin liralık mal çaldı

Haber Yayın Tarihi: 08.08.2020 11:36 - Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Maskeli 5 kişi, 4 dakika içinde 200 bin liralık mal çaldı - Son Dakika

YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait füze sistemlerini vurdu Annesinin kızmasıyla proje üreten 4'üncü sınıf öğrencisi, TEKNOFEST 2020'de birinci oldu Gelir gider tablosunu vatandaşla paylaşmak isteyen Kırşehir Belediyesi, astığı afişte hesap hatası yaptı CHP ile yol ayrımına giren Özlem Ağırman da parti kuruyor RTÜK, Esra Erol'un programındaki yasak aşk olayının ardından ATV'ye idari para cezası verdi Azerbaycan, Ermenistan askerlerinin havaya uçurulduğu anı paylaştı Dolu nedeniyle hasar alan araçların sahipleri oto sanayilerine akın etti Türkiye'nin dış borç stoku brüt 421 milyar dolar, net ise 244 milyar dolar oldu