Suudi Kral Merkel'e, Almanya'da Kadınların Kaç Yıldır Otomobil Kullandığını Sormuş - Son Dakika

Suudi Kral Merkel'e, Almanya'da Kadınların Kaç Yıldır Otomobil Kullandığını Sormuş

CDU içinde örgütlenen Kadınlar Birliği'nin 70'inci yılı kutlandı.

Suudi Kral Merkel'e, Almanya'da Kadınların Kaç Yıldır Otomobil Kullandığını Sormuş, System.String[]

CDU içinde örgütlenen Kadınlar Birliği'nin 70'inci yılı kutlandı. Frankfurt'taki kutlamaya CDU Genel Başkanı ve Başbakan Angela Merkel de katıldı. Burada bir konuşma yapan Merkel, CDU'da kadın üye oranının yüzde 25 olmasına değindi ve bunu artırılmasının önemini anlattı.

İrlandalı yazar Oscar Wilde'ın "Kadınların artan etkisi hayatımızdaki tek güvencedir" sözünü hatırlatan Merkel, siyasette daha fazla kadının etkili olması gerektiğini söyledi. CDU'da ve Federal Meclis'te daha fazla kadının olması gerektiğini belirten Merkel, "Kadınlar partinin yönetim kurulunda ve kamunun diğer alanlarında en az üçte bir oranında temsil edilmeli. Eğer biz parti içinde halkın diğer yarısını temsil edemiyorsak halk partisi olduğumuzdan bahsetmek zor olur" dedi. Merkel, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile yaptığı görüşmede aralarında geçen bir konuşmayı da hatırlattı. Kralın kendisine Almanya'da kaç yıldan beri kadınların otomobil kullandığını sorduğunu belirten Merkel, "100 yıl" yanıtını verince çok şaşıran Selman bin Abdülaziz'in, "Öyle mi?" dediğini anlattı.

Suudi Kral Merkel'e, Almanya'da Kadınların Kaç Yıldır Otomobil Kullandığını Sormuş

Haber Yayın Tarihi: 06.05.2018 12:49

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel Suudi Kral Merkel'e, Almanya'da Kadınların Kaç Yıldır Otomobil Kullandığını Sormuş - Son Dakika


Son Dakika

BDDK, bankada parası ve altını olanlara yüksek limitli kredi kartının yolunu açtı "Selefi dernekler silahlanıyor" soruşturmasında ifade veren Cübbeli Ahmet, Emniyet'te isim vermedi Başakşehir kendi maçında TFF'nin yayınladığı listede yer almadı Doğu Perinçek'in yargıyla ilgili tespiti program moderatörünü şaşırttı: Türkiye'de mi? Oyuncu Onur Seyit Yaran'ı sokak ortasında vuran zanlı tutuklandı Genç kızlar, sosyal medya için Taksim'de erkekleri taciz edip o anları kayda aldı Halil Sezai soruşturmasında yeni görüntüler ortaya çıktı! Dövdüğü komşusu elinde baltayla şarkıcının evine gelmiş Dolandırıcılar emekli savcıyı 380 bin TL dolandırdı