Tek Odalı Ev 7 Öğrencili Okul Oldu - Son Dakika

Tek Odalı Ev 7 Öğrencili Okul Oldu

21.10.2015 17:04
Tek Odalı Ev 7 Öğrencili Okul Oldu, System.String[]

Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Toygun Mezrası sakinleri, okul sorunlarını kendi imkanlarıyla çözdü.

Van'ın Gürpınar ilçesi Sevindik Mahallesi'ne bağlı Toygun Mezrası'nda oturan Çerkez Samanlı, kendisine yeni bir ev yapınca, daha önce misafirleri için kullandığı toprak evi, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne verdi. Samanlı'nın verdiği tek odalı evde 7 çocuk eğitim görüyor.

TOPRAK EVDE YEDİ ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR

Samanlı Mahallesi'ne 3 kilometre, Gürpınar ilçe merkezine ise yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan Toygun mezrası sakinleri, okul sorunlarını kendi imkanlarıyla çözdüler. Tabelanın da asıldığı tek odalı toprak yapılı okula, Van Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da bir vekil öğretmen gönderildi. Yaklaşık 30 öğrencisi bulunan mezrada 23 çocuk çevredeki yatılı okullara giderken, okula dönüştürülen toprak evde ise 7 öğrenci eğitim görüyor. 4'ü kız 3'ü erkek olan öğrenciler, mezrada okula gitmenin kendilerini mutlu ettiğini ve öğretmenlerini sevdiklerini söylediler.

''CAMLAR KIRIK YAĞMUR YAĞDIĞI ZAMAN ÖĞRENCİLER ÜŞÜYOR''

Evini okula dönüştürerek eğitime katkı yapan Çerkez Samanlı, mezra halkında da büyük takdir gördü. Samanlı, evin eski oluşu ve camlarının kırık olması dolayısıyla sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Vekil öğretmen olarak tek odalı okulda öğrencilere eğitim veren öğretmen Rıdvan Karaman ise "Camlar kırık yağmur yağdığı zaman öğrenciler üşüyor. Geçici olarak oraya naylon çektik, öğrencileri sağ tarafa aldım sol tarafı boş bıraktım. Ancak böyle ders işliyoruz. Sıkıntılarımızı bildirdik. İnşallah en kasa zamanda çözüm bulunur" dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise mezranın okul sıkıntısını en kısa zamanda çözeceklerini söyledi. - Van

Tek Odalı Ev 7 Öğrencili Okul Oldu
Tek Odalı Ev 7 Öğrencili Okul Oldu
Tek Odalı Ev 7 Öğrencili Okul Oldu
Tek Odalı Ev 7 Öğrencili Okul Oldu
Tek Odalı Ev 7 Öğrencili Okul Oldu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tek Odalı Ev 7 Öğrencili Okul Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz Bir vatandaşın geçim sıkıntısını anlatan Meral Akşener, canlı yayında duygu dolu anlar yaşadı İnternette hızla yayılan esrarengiz palyaço fotoğrafı, Instagram hesaplarının kapanmasına neden oluyor Son Dakika: Sivasspor geriden gelerek Karabağ'ı 3-2 mağlup etti Türk gemisine yapılan hukuk dışı baskınla ilgili düğmeye basıldı! Savaş gemileri sahaya iniyor Merve Boluğur'dan cesur paylaşım! Derin bacak ve göğüs dekoltesi olay oldu Hayat kurtaracak buluş! Koronavirüs hastalarının ölümüne yol açan sitokin fırtınasının gizemi çözüldü İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı