Tekfen Holding ile Tema Vakfı Kurucusu Ali Nihat Gökyiğit Toprağa Verildi - Son Dakika

Tekfen Holding ile Tema Vakfı Kurucusu Ali Nihat Gökyiğit Toprağa Verildi

26.01.2023 18:13

Tekfen Holding ile Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı’nın kurucularından iş insanı Ali Nihat Gökyiğit (97), Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze törenin ardından Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Haber: ÇAĞATAN AKYOL - Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

Tekfen Holding ile Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı'nın kurucularından iş insanı Ali Nihat Gökyiğit (97), Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze törenin ardından Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Dün hayatını kaybeden Tekfen Holding'in kurucu ortaklarından ve TEMA Vakfı kurucusu 97 yaşındaki Ali Nihat Koçyiğit için bugün Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Koçyiğit'in yakınları ve sevenleri katıldı. Koçyiğit'in cenazesi, ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ALİ NİHAT GÖKYİĞİT KİMDİR?

Ali Nihat Gökyiğit, 23 Şubat 1925 yılında Artvin'de dünyaya geldi. Robert Koleji'nde eğitim alan Gökyiğit, yükseköğrenimini Michigan Üniversitesi'nde inşaat mühendisliğinde yaptı. Türkiye'ye dönmesinin ardından Robert Kolej'den arkadaşı Feyyaz Berker ile daha sonra Türkiye'nin en büyük şirketlerinden biri olacak olan Tekfen Holding'i kurdu. Gökyiğit aynı zamanda, arkadaşı Hayrettin Karaca ile 11 Eylül 1992 tarihinde TEMA'yı kurdu.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Tekfen Holding ile Tema Vakfı Kurucusu Ali Nihat Gökyiğit Toprağa Verildi - Son Dakika


Advertisement