Tekirdağ'dan Kısa Kısa - Son Dakika

Tekirdağ'dan Kısa Kısa

20.05.2015 14:58
Tekirdağ'dan Kısa Kısa, System.String[]

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğrenci Topluluğu tarafından Türk-Alman Kültür Günü düzenlendi.

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ)  Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğrenci Topluluğu tarafından Türk-Alman Kültür Günü düzenlendi.

Etkinlik, Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu önünde "Birinci Dünya Savaşı'ndan günümüze Almanya" temalı resim sergisi açılışı ile başladı.

Serginin ardından Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda, Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencilerinin hazırladıkları Türkçe-Almanca şiir dinletisi  sunuldu.

Daha sonra, etkinlikler kapsamında,   "Duygu Asena Roman Ödülü" sahibi,  Almanya kökenli yazar Menekşe Toprak öğrencilere "Ağıtın Sonu" adlı eserinden okuma yaptı ve romanın okunan kısımları hakkında bir söyleşi gerçekleştirdi.

NKÜ'de turizmde kariyer günleri semineri

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ)  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu  Müdürlüğü tarafından öğrenci-sektör- okul işbirliği arasında kalıcı ve sürdürülebilir ilişkiler kurmak amacıyla "Turizmde Kariyer Günleri" semineri düzenlendi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, iki gün süren seminerde otel işletmesi ve seyahat acentesi temsilcileri öğrenciler ile bir araya geldi.

Seminerin açılışında konuşan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ertuğrul Recep Erbay, Türkiye'nin dört bir  tarafından, turizm sektör  temsilcilerini öğrencilerle buluşturarak onların tecrübelerinden faydalanmalarını amaçladıklarını belirtti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tekirdağ'dan Kısa Kısa - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Asgari ücret zammı için 4 Aralık'ta yapılacak ilk toplantı internet üzerinden gerçekleştirilecek BionTech CEO'su Şahin'den İngiltere'nin onay verdiği aşıyla ilgili ilk yorum: Son derece titiz çalıştık İndirimli elektrik için son gün 5 Aralık Türk bilim insanları keçi sütünün içindeki bir maddenin koronavirüse karşı etkili olduğunu tespit etti Yürek yakan detay! Koronadan ölmeden 2 saat önce eşinden helallik istemiş Otomobil içerisindeki kadının yüzüne tekme attı! Dehşet anları kamerada Oyuncu Yaşar Alptekin'in eşi Nilgün Altınyay hayatını kaybetti Son Dakika! İngiltere, Pfizer-Biontech ortak çalışmasıyla yapılan koronavirüs aşısının kullanımını onayladı