YPG'li teröristler Rasulayn'da yine sivilleri hedef aldı: 2 ölü, 10'dan fazla yaralı var - Son Dakika

YPG'li teröristler Rasulayn'da yine sivilleri hedef aldı: 2 ölü, 10'dan fazla yaralı var

2 ay önce

Terör örgütü YPG'nin Suriye'nin kuzeyindeki Rasulayn'da yaptığı bombalı araç saldırısında 2 sivil hayatını kaybetti, 10'dan fazla sivil yaralandı.

Barış Pınarı Harekatı kapsamında terör örgütü YPG/ PKK'dan arındırılan Rasulayn'da bombalı araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 masum sivil hayatını kaybetti, 10'dan fazla sivil yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Bebek katili PKK/YPG, DEAŞ benzeri kanlı terör saldırıları yapmayı sürdürüyor. Vahşi terör örgütünün Rasulayn'da yaptığı bombalı araç saldırısında 2 masum sivil hayatını kaybetti, 10 dan fazla sivil yaralandı." ifadelerine yer verildi.

İKİ GÜNDE İKİ AYRI SALDIRI

Öte yandan bölücü terör örgütü YPG/PKK, dün de terörden arındırılan Rasulayn'da sivilleri hedef almıştı. Saldırıda çocukların da aralarında bulunduğu çok sayıda masum sivil yaralanmıştı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Masum sivillere yönelik bombalı saldırılara devam eden insanlık düşmanı PKK/YPG terör örgütü; bu kez de Rasulayn merkezde bombalı araç patlatarak aralarında çocukların da olduğu çok sayıda masum sivili yaraladı." ifadelerine yer verilmişti.

YPG'li teröristler Rasulayn'da yine sivilleri hedef aldı: 2 ölü, 10'dan fazla yaralı var
Terör örgütü YPG, Rasulayn'da sivilleri hedef aldı: 1 ölü, 2 yaralı

Haber Yayın Tarihi: 05.12.2019 07:36 Son Dakika

Balık tutan gencin boynuna denizden sıçrayan zargana saplandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hediyesi, Angela Merkel'i mest etti Son dakika: Almanya'daki silahlı saldırıda 6 kişi öldü

Son Dakika Haberleri