Son Dakika Haberleri: Terörün Nedenleri "Teröre Çözüm Çalıştayı"Nda Aranacak

Terörün Nedenleri "Teröre Çözüm Çalıştayı"Nda Aranacak

4 yıl önce

Sivil Düşünce Platformu, terörün nedenleri, psikolojik, sosyolojik, dini ve uluslararası boyutunun tartışılacağı "Teröre Çözüm Çalıştayı" düzenleyecek.

Terörün Nedenleri
Sivil Düşünce Platformu, terörün nedenleri, psikolojik, sosyolojik, dini ve uluslararası boyutunun tartışılacağı "Teröre Çözüm Çalıştayı" düzenleyecek.

Platformun Genel Koordinatörü Semra Polat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde daha da artan terör olaylarının insanların canını yakmaya devam ettiğini söyledi.

Ortadoğu coğrafyasında hüküm süren terör olaylarından mağdur olan ülkelerin başında Türkiye'nin geldiğini anlatan Polat, "Türkiye, hem PKK hem IŞİD ve hem de diğer organize terör örgütleri ile başa çıkmaya çalışıyor. Çatışma ve terör ortamı halkımızın hem canına hem de malına mal oluyor" dedi. 

Sivil Düşünce Platformu olarak terör olaylarını değerlendirmek, nedenlerini, psikolojik, sosyolojik, dini ve uluslararası boyutunu tartışmak amacıyla bir çalıştay düzenlemeye karar verdiklerini anlatan Polat, çalıştayın 5 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirileceğini söyledi. 

Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) binasında yapılacak ve 3 gün sürecek çalıştayın siyaset üstü ve bağımsız bir anlayışla hazırlandığını dile getiren Polat, çalıştayda, siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri, yerel yöneticiler, gazeteci ve yazarlar, ekonomistler, sosyologlar ile tarihçilerin sunum yapacağını kaydetti. 

Polat, çalıştaydan çıkacak sonuçların rapor halinde hükümete ve Cumhurbaşkanlığına sunulacağını bildirdi.

Çalıştayda, AK Parti'den Mazhar Bağlı, MHP'den Özcan Yeniçeri, Çoğulcu Demokrasi Partisi'nden Kenan Kaplan, Yenişafak Gazetesi TBMM Büro Şefi Çetiner Çetin, Kanal 5 Genel Yayın Koordinatörü Atıf Özbey, Sosyal Antropolog Yrd. Doç. Can Ceylan, Program Yapımcısı Billur Aktürk, Uluslararası Medya Enformasyon Derneği Başkanı Aslan Değirmenci, Hür Haber Sitesi Yazarı İlhami Işık, yazar Prof. Dr. Şaban Ali Düzgün ve Star Gazetesi Yazarı İkram Bağcı'nın konuşmacı olarak yer alacağı kaydedildi.Nihat Hatipoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sosyal Medya Üzerinden Teşekkür Etti Cenazesine Kimsenin Katılmadığı Annesini, Bisikletiyle 5 Kilometre Taşıyıp Defnetti

Müge Anlı ile Tatlı Sert Programında Gündeme Gelen Lise Öğrencisi Cinayetinin Detayları Ağızları Açık Bıraktı