Son Dakika Haberleri: Zürih polisinin başlattığı #TetrisChallenge dünyaya yayılarak, çılgınlığa dönüştü
BBC

Zürih polisinin başlattığı #TetrisChallenge dünyaya yayılarak, çılgınlığa dönüştü

2 ay önce

Zürih polisinin Facebook sayfasında yayımlanan ve iki polis memurunu araç ve gereçleriyle gösteren tetris fotoğrafı, tüm dünyaya yayılarak çılgınlığa dönüştü. Çekilmiş benzer fotoğraflar sosyal medyada yayımlanmaya başladı.

İsviçre'de 1 Eylül'de Zürih polisinin Facebook sayfasında yayımlanan ve iki polis memurunu araç ve gereçleriyle gösteren "tetris" fotoğrafı, Hollanda'dan Singapur'a, Almanya'dan Meksika'ya dünyanın farklı köşelerine yayılan yeni bir çılgınlığa dönüştü.

Farklı kentlerin polis, itfaiye ve kurtarma ekipleri dronelarla çekilmiş benzer fotoğraflarını sosyal medya hesaplarında yayımlamaya başladı.

ZÜRİH POLİSİ BAŞLATTI

Zürih Polisi Basın Sözcüsü Rebecca Tilen, İngiltere'de yayımlanan Guardian gazetesine "Her Pazar, Facebook ve Instagram'da heyecan verici hoş ve komik bir fotoğrafımızı yayımlıyorduk. Son fotoğrafta bir polis aracı da koyduk ve yanına eşyaları dizdik. İki polis memuru da fotoğrafa dahil olarak kareyi tamamladı. Sonra bunu drone'la fotoğrafladık" dedi.

"BAŞKALARINI DA TEŞVİK ETTİĞİMİZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ"

Tilen, başka ülkelerin polis ve itfaiye birimlerinin yanı sıra özel şirketlerin de katılmaya başladığını belirterek "Başkalarını da buna teşvik ettiğimiz için çok mutluyuz" diye konuştu.

Instagram, Facebook ve Twitter'da yayımlanan fotoğraflar binlerce kişiden olumlu tepki alıyor.

Zürih polisinin başlattığı #TetrisChallenge dünyaya yayılarak, çılgınlığa dönüştü
BBC
Haber Yayın Tarihi: 18.09.2019 12:54 Kaçış Sendromu rahatsızlığı olan Mehmet Ali Erbil verdiği kilolarla şaşırttı
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Salman'dan Manchester United'ı satın almak için 3,5 milyar euroluk teklif Çocuklarının tecavüze uğradığını iddia eden aile, küçük kızı 35 yaşındaki adamla evlendirmiş