Tgc 58.türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ne Başvurular Başlıyor - Son Dakika

Tgc 58.türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ne Başvurular Başlıyor

19.12.2016 13:07
Tgc 58.türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ne Başvurular Başlıyor, System.String[]

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından 58 yıldır düzenlenen Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ne başvurular başladı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından 58 yıldır düzenlenen Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ne başvurular başladı. Basın, televizyon, radyo ve internet gazeteciliği dallarında verilen ödüllere başvurular 31 Ocak 2017 Salı günü sona erecek

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen "Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri" ne başvurular başladı. TGC Başarı Ödülleri, 1959 yılından beri basın, televizyon, radyo ve internet gazeteciliği ana başlıkları altında eserlere veriliyor. Ana dal ya da bağlı dallarda yalnızca tek ödül veriliyor.

Başarı Ödülleri kapsamında bir gazeteci veya yayın organına bir yıllık çalışması dikkate alınarak Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanlarından Nezih Demirkent adına konulan Özel Ödül verilecek.

GAZETE, RADYO, TELEVİZYON, İNTERNET DALLARINDAKİ BAŞVURULAR

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri "Basın" kategorisinde "Haber (Siyasal, ekonomi, çevre, eğitim, sağlık, kültür-sanat, spor)", "Köşe yazısı", "Araştırma (Tek ya da seri)", "Röportaj-söyleşi", "Sayfa düzeni (Birinci sayfa, iç sayfa)", "Karikatür (Seri-Bant dahil)" ve "Fotoğraf" dallarında verilecek."Televizyon" kategorisinde "Televizyon Haber", "Haber Programı", "Belgesel", "Kültür-Sanat Programı", "Spor Programı" ve "Kamera Çalışması" dallarında, "Radyo" kategorisinde ise "Haber" ya da "Program" dallarındaki başvurular ödüllendirilecek. İnternet Gazeteciliği kategorisinde verilecek ödüller ise "İnternet Haber", "İnternet Röportaj" ve "İnternet Özgün Köşe Yazısı" bölümlerinden oluşuyor.

Yönetmelik uyarınca seçici kurullar şu isimlerden oluştu:

GAZETECİLİK: Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Vahap Munyar, Habertürk Gazetesi Genel Koordinatörü Ayşe Özek Karasu, Milliyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Bertan Ağanoğlu, Gazeteci İsmail Ballı, Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Necdet Doğan, Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Miyase İlknur.

RADYO TV: Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş, TGC Yönetim Kurulu Üyesi Göksel Göksu, A Haber Şef Editörü - TGC Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Yılmaz, TRT Muhabiri Dr. Engin Başçı, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. ÖzdenCankaya, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükran Esen, Gazeteci Ümit Aslanbay.

İNTERNET: TGC Başkan Vekili Recep Yaşar, TGC Yönetim Kurulu Üyesi Celal Toprak, Gazeteci Erol Önderoğlu, Sözcü İnternet Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin, milliyet.com.tr İnternet Yayın Yönetmeni Bülent Ayanoğlu.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

1.Ödüller, TGC üyelerine, Sarı Basın Kartı taşıyan gazetecilere ve bir yayın organında ilgili yasaya göre düzenlenmiş sözleşme hükümleriyle çalıştıklarını, sözleşmelerinin sürdüğünü yayın organı yetkilisinin onayı ile belgeleyen Sarı Basın Kartı taşımayan gazetecilere açıktır.

2.Adaylar, bir başka basın kuruluşu tarafından ödüllendirilmiş eserleri ile yarışmaya katılamazlar.

3. Her aday, Türkiye Gazetecilik Başarı Ödüllerine bir dalda ve bir eserle katılabilir ya da önerilebilir.

4. Eserlerin Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi'ne uygun olması gerekir.

5. Kendi eserini öneren aday, bir ekip içinde de görev yapmışsa ekip dışı tutulur.

6. Ekip çalışmaları için başvurularda ekibin tüm elemanlarının başvuruyu imzalamaları gerekmektedir.

7. Ödüllere adaylık kişisel başvuruyla, çalıştığı kuruluş ve kurumun yayın sorumlularınca ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim, Denetim, Onur ve Balotaj Kurulu üyelerinin önerisiyle gerçekleşir.

8. Seçici Kurul üyeleri yarışma için öneride bulunamaz.

9. Yönetmeliğe uygun olmayan başvurular ise değerlendirmeye alınmaz.

NASIL BAŞVURULUYOR?

1.Başvuru dosyasında adayların adlarını, soyadlarını özgeçmişlerini, iki adet fotoğraflarını ve çalışmalarını belirten sekiz (8) adet bilgi yazısı bulunmalıdır.

2. Adaylar, eserin yayınlandığı gazete, dergi, ajans bülteni, TV ve radyo ile yayın tarihi, eserin başlığı, katıldığı dal ile ilgili bilgileri açık bir biçimde belirtmek zorundadırlar.

3. Gazetecilik için başvuruya konu olan eser biri asıl, yedisi fotokopi toplam sekiz (8) adet olmalıdır.

4. Radyo için başvuruya konu olan eser sekiz (8) adet çoğaltılmalıdır. Başvuru sekiz (8) adet USB Flash Bellek veya CD olarak yapılmalıdır. Başvuruya yapımın içeriğinin yer aldığı sekiz (8) adet içeriğin yer aldığı metnin eklenmesi zorunludur.

5. Televizyon için sekiz (8) adet USB Flash Bellek'e (video dosyaları MP4 uzantılı, (h264 codec), video bitrate değeri en az 5000 olmalı) veya DVD'ye kaydedilmiş görüntü ulaştırmalıdır. Başvuruya yapıma esas sekiz (8) adet içerik metninin eklenmesi zorunludur.

6. İnternet Haber, İnternet röportaj ve İnternet Özgün Köşe Yazısı dalındaki başvuruların sekiz (8) adet USB Flash bellek olarak ulaştırılması gereklidir.

7. Türüne uymadığı için yarışma dışı bırakılan yapıtlardan Seçici Kurul sorumlu değildir.

8. Başvuruda adayın, varsa sarı basın kartı numarası ve düzenlenme tarihi belirtilmelidir.

9. Basın Kartı taşımayanlar için ilgili yasaya göre çalıştığını belgeleyen yayın organı yetkilisinin yazısı gereklidir.

10. Bu koşulları yerine getirmeyen başvurular dikkate alınmayacaktır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN

Ödüle aday eserlerin en geç 31 Ocak 2017 Salı günü saat 17.00'ye kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreterliği'ne (Türkocağı Cad. No: 1 Cağaloğlu İstanbul) iletilmesi gerekiyor. Ayrıntılı bilgi TGC merkezinden, 0212-513 83 00 numaralı telefondan ve "www.tgc.org.tr" internet adresinden alınabilir. - İstanbul

Tgc 58.türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ne Başvurular Başlıyor

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tgc 58.türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ne Başvurular Başlıyor - Son Dakika


Son Dakika

Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Polisin 'dur' ihtarına uymadı, 7'nci kez alkollü yakalandı! Ehliyetine 2046 yılına kadar el konuldu 2 kişinin yaralandığı kazada 4 milyonluk araç kullanılmaz hale geldi Fenerbahçe'nin Szalai transferi KKTC'yi karıştırdı! Siyasiler sosyal medyadan birbirine girdi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu