Tokat'ta "Vatana Millete Vefa, Şühedaya Dua Gecesi" - Son Dakika

Tokat'ta "Vatana Millete Vefa, Şühedaya Dua Gecesi"

26.02.2016 12:11
Tokat'ta

Tokat’ta, “Vatana Millete Vefa, Şühedaya Dua Gecesi"nde şehitler için Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Tokat'ta, "Vatana Millete Vefa, Şühedaya Dua Gecesi"nde şehitler için Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Hüseyin Akbaş Spor Salonu'nda Tokat Belediyesi ve Tokat Müftülüğü işbirliğinde düzenlenen geceye şehit aileleri ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Programda konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, vatan uğruna gözünü kırpmadan canını veren şehitlere Allah'tan rahmet ailelerine başsağlığı diledi. Vatan toprakları için çok şehit verildiğini halende verilmeye devam edildiğini ifade eden Başkan Eroğlu, "Bugün yedi düvele karşı dimdik ayakta mücadele veriyoruz. Bugün doğuda verilen o mücadele sonucunda ele geçirilen teröristlerin boyunlarında haçlar var. Birçoğunun sünnetsiz olduğunu görüyorlar. Bugün orada bir Çanakkale Savaşı gibi bir mücadele veriliyor. Allah razı olsun. Dualarınız hep milletimizin, askerlerimizin, polislerimizin ve güvenlik güçlerimizin üzerinde. Allah onun için sizlerden razı olsun. Rengini şehidimizin kanından alan yıldız ki o gökteki şehidimizin sembolü olan hilal ki bağımsızlılığımızın timsali olan al bayrağımız için gözünü kırpmadan canını veren o şehitlerimize buradan binlerce selam olsun. Allah onlardan razı olsun. Allah bu evlatları yetiştiren anne ve babalardan da razı olsun" dedi.

Başkan Eroğlu, konuşmasının sonunda "Bu Vatan" şiirini okudu.

Yapılan konuşmaların ardından Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, İstanbul Fatih Laleli Camisi İmam Hatibi Emrullah Akbaş, İstanbul Süleymaniye Camisi Baş İmamı Ekrem Nalbat, İstanbul Nur-U Osmaniye Camisi İmam Hatibi Fatih Kaya, İstanbul Eyüp Sultan Camisi İmam Hatibi Metin Kaçar, İstanbul Ataköy 5. Kısım Camisi İmam Hatibi Adem Karabey ve Kuran-I Kerim güzel okuma dünya ikincisi Tokatlı Ali Asaroğlu, Kur'an-ı Kerim okudu. İstanbul Fatih Hürrem Çavuş Camisi İmam Hatibi Metin Kaçar ise şehitler için dua okudu.

Tokat Valisi Cevdet Can, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Tokat Müftüsü Ahmet Erdem katılımcılara programın sonunda plaket takdim etti.

Vatana Millete Vefa, Şühedaya Dua Gecesi'ne katılan hocalara ve vatandaşlara ise Ali Paşa Camisi'nde sabah namazı sonrasında çorba ikramı yapıldı. - TOKAT

Tokat'ta Vatana Millete Vefa, Şühedaya Dua Gecesi
Tokat'ta Vatana Millete Vefa, Şühedaya Dua Gecesi
Tokat'ta Vatana Millete Vefa, Şühedaya Dua Gecesi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tokat'ta 'Vatana Millete Vefa, Şühedaya Dua Gecesi' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Acun'un takımı Fortuna Sittard, kupada Nijmegen'e uzatmada 3-2 yenilerek elendi Esnafın üşümesin diye üzerine battaniye örttüğü kişi, iş hanında ölü bulundu Yunanistan'da kara kuvvetleri için zorunlu askerlik 9 aydan 1 yıla çıkarılıyor Marketten dönen çift kurşuna dizildi! Camdan bakan çocuk anne ve babasının cansız bedenini gördü Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu