Trump'ın Erdoğan'a yazdığı skandal mektupla ilgili suç duyurusunda bulunuldu - Son Dakika

Trump'ın Erdoğan'a yazdığı skandal mektupla ilgili suç duyurusunda bulunuldu

4 ay önce

Gaziantepli Şıh Mehmet Kurtoğlu adlı vatandaş, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hitaben yazdığı 9 Ekim tarihli skandal mektupla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Milli Gazete'nin haberine göre Gaziantep'te yaşayan Şıh Mehmet Kurtoğlu adlı bir vatandaş, avukatı aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın 9 Ekim'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği mektupta Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

KAMU DAVASI AÇILMASINI TALEP ETTİ

Kurtoğlu, avukatı aracılığıyla yaptığı suç duyurusunda Trump hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçundan kamu davası açılmasını talep etti.

NE OLMUŞTU?

ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı, 9 Ekim 2019 tarihini taşıyan skandal mektubu ortaya çıkmıştı. Trump, mektubunda Erdoğan'ın, PKK terör örgütünün Suriye kolu PYD- YPG'nin silahlı birliklerinin başındaki terörist Ferhat Abdi Şahin ile müzakere etmesini istiyor.

MEKTUBUN TAMAMINDA NE YAZIYORDU?

ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı ve skandal ifadelerin yer aldığı 9 Ekim tarihli mektubun tamam metni şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanı,

Hadi iyi bir anlaşma yapmaya çalışalım. Siz binlerce kişinin öldürülmesinin sorumlusu olmak istemezsiniz, ben de Türk ekonomisini yok etmek istemem-ki yaparım. Bu konuda yapabileceklerimin küçük bir örneğini Rahip Brunson'da ortaya koymuştum.

Sizin sorunlarınızı çözmek için çok çalışıyorum. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. İyi bir anlaşma yapabilirsiniz. General Mazlum (Şahin Cilo adlı PKK'lı) sizinle müzakere etmek istiyor geçmişte yapamayacağı pek çok tavizi vermeye razı. Yeni elime geçen, bana hitaben yazdığı mektubu ekte size gönderiyorum.

Eğer bunu doğru ve insani şekilde yapabilirseniz, tarih size olumlu bakacaktır. Eğer iyi şeyler olmaz ise sizi sonsuza kadar şeytan olarak görecektir. Katı bir adam olmayın.

Sizi daha sonra arayacağım

Saygılarımla

Donald Trump

Trump'ın Erdoğan'a yazdığı skandal mektupla ilgili suç duyurusunda bulunuldu
CNN sunucusu, Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı skandal mektupla alay etti

Trump'ın Erdoğan'a yazdığı skandal mektup ortaya çıktı: YPG'li Mazlum ile müzakere et

Çavuşoğlu'ndan Trump'ın mektubu ile ilgili açıklama: Gereken cevabı verdik

Trump'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı mektup ABD'yi karıştırdı

Haber Yayın Tarihi: 17.10.2019 06:40 Son Dakika

Pakistanlı Hulk, kendisiyle evlenmek isteyen 300 kadını cılız olduğu için geri çevirdi
Firari asker, 26 yıl sonra yol kontrolünde yakalandı Emekliler yeni promosyon ödemelerini 1 Mart itibariyle alacak

Son Dakika Haberleri