Son Dakika Haberleri: Trump, Dorian Kasırgası'nın Alabama'yı vuracağı iddiasında haklı çıkmak için sahte harita gösterdi
BBC

Trump, Dorian Kasırgası'nın Alabama'yı vuracağı iddiasında haklı çıkmak için sahte harita gösterdi

2 ay önce

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'daki bir brifingde, Dorian kasırgasının Alabama eyaletini de vuracağı iddiasını kanıtlamak için sahte harita gösterdi. Ülkede harita tahrifatı yapmanın 90 gün hapis cezası var.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'daki bir brifingde, Dorian Kasırgası'nın Alabama eyaletini de vuracağı iddiasında haklı çıkmak için tahrif edilmiş sahte bir harita gösterdi.

Ülkede meteorolojinin hava tahmini haritaları üzerinde oynamak suç ve 90 güne kadar hapis cezası var.

İNATLAŞMA TWİTTER'DE BAŞLADI

Donald Trump'la Meteoroloji Dairesi arasındaki inatlaşma, 1 Eylül'de Trump'ın kasırganın Alabama'yı da vuracağını iddia ettiği Twitter mesajıyla başladı.

METEOROLOJİ 20 DAKİKA SONRA YALANLADI

Meteoroloji Dairesi, 20 dakika sonra yine Twitter üzerinden Trump'ı yalanladı. Mesajda "Alabama Dorian'dan hiç etkilenmeyecek. Tekrar ediyoruz. Dorian Kasırgası Alabama'yı hiç etkilemeyecek" dedi.

"KİM HAZIRLADI BİLMİYORUM"

Ancak bu açıklamaya rağmen, ABD Başkanı Trump dünkü brifinge keçeli kalemle kasırganın olası etki alanına Alabama'nın da dahil edildiği bir haritayla çıktı.

Trump haritayı kimin hazırladığı sorusuna "Bilmiyorum, bilmiyorum" diye yanıt verdi.

Trump, Dorian Kasırgası'nın Alabama'yı vuracağı iddiasında haklı çıkmak için sahte harita gösterdi
BBC
Haber Yayın Tarihi: 05.09.2019 09:49 İnternet üzerinden ineklerini satmak isterken dolandırıldılar
Son Dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: YPG'nin Kobani ve Münbiç'ten çekilmesini Rusya ile görüşeceğiz Vekillerin, "Erdoğan'ın korumaları bizi itip kakıyor" şikayetine AK Parti'den çözüm geldi