Son Dakika Haberleri: Trump'tan Beyaz Saray'da İftar Yemeği

Trump'tan Beyaz Saray'da İftar Yemeği

2 ay önce

- Trump'tan Beyaz Saray'da iftar yemeğiWASHINGTON - ABD Başkanı Donald Trump, Ramazan ayı dolayısıyla Beyaz Saray'da iftar yemeği verdi.

- Trump'tan Beyaz Saray'da iftar yemeği

WASHINGTON - ABD Başkanı Donald Trump, Ramazan ayı dolayısıyla Beyaz Saray'da iftar yemeği verdi.
ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da iftar yemeği verdi. Trump'ın Ramazan ayı dolayısıyla Beyaz Saray'da verdiği iftara, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve Washington'da görevli Müslüman ülkelerin diplomatik temsilcileri katıldı. Trump iftar yemeği öncesi yaptığı açıklamada, "Tüm dünyadaki Müslümanların Ramazan ayını kutladığı bu özel zaman diliminde, bu iftar yemeğine Beyaz Saray'da ev sahipliği yapmak benim için bir onurdur. Ramazan, insanların umut, hoşgörü ve barış arayışı içinde güçlerini birleştirdikleri bir zamandır" ifadelerini kullandı.
Son zamanlarda Yeni Zelanda, Sri Lanka, Pittsburgh ve Kaliforniya'daki ibadet yerlerine yapılan saldırıları hatırlatan Trump, "Terörizmin kötülüğünü ve dine yapılan zulmü yenmek için kararlıyız. Böylece tüm insanlar korkmadan ibadet edebilir, özgür ve güvenli bir şekilde yaşayabiliriz" şeklinde konuştu.
Trump'tan Beyaz Saray'da İftar Yemeği
Haber Yayın Tarihi : 14.05.2019 01:30 Kaynak: İHAKoyunun kesik kulağı yasak aşk cinayetini çözdü! Müebbet hapis cezası aldılar Karısının eski sevgilisi tarafından sokak ortasında öldürüldü! Olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı Başörtülü kadına metroda çirkin saldırı! Olay cep telefonu kamerasına yansıdı