Türk Böbrek Vakfı 6. Medya Ödülleri'nin Sahipleri Belli Oldu - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Türk Böbrek Vakfı 6. Medya Ödülleri'nin Sahipleri Belli Oldu

Türk Böbrek Vakfı 6. Medya Ödülleri'nin Sahipleri Belli Oldu

08.11.2022 12:36

Türk Böbrek Vakfı tarafından gelenekselleştirilen ve bu yıl 6'ncı kez düzenlenen “Türk Böbrek Vakfı Medya Ödülleri”ni kazananlar belli oldu. ANKA Haber Ajansı’ndan Edda Sönmez de “Filyasyon ekibi ziyaret günlüğü” konulu haberiyle ‘Ajans Haber Araştırma Dalı'nda ödüle layık görüldü.

Türk Böbrek Vakfı tarafından gelenekselleştirilen ve bu yıl 6'ncı kez düzenlenen "Türk Böbrek Vakfı Medya Ödülleri"ni kazananlar belli oldu. ANKA Haber Ajansı'ndan Edda Sönmez de "Filyasyon ekibi ziyaret günlüğü" konulu haberiyle 'Ajans Haber Araştırma Dalı'nda ödüle layık görüldü.

Türk Böbrek Vakfı tarafından gelenekselleştirilen ve bu yıl altıncı kez düzenlenen "Türk Böbrek Vakfı Medya Ödülleri" sahiplerini buluyor.

Türk Böbrek Vakfı'nın çalışma alanları içinde yer alan konular da dahil tüm sağlık alanında toplumun bilinçlendirilmesi, farkındalığın arttırılması, kamu ve özel sağlık kuruluşlarınca bu alanda verilen hizmetlerin geliştirilmesine katkı sağlamak üzere düzenlenen 'Türk Böbrek Vakfı 6. Medya Ödülleri', 21 Kasım 2022 Pazartesi günü Lazzoni Otel'de düzenlenecek tören ile sahiplerini bulacak.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk başkanlığındaki jüri komitesi; Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, Prof. Dr. Cemal İbiş, Prof. Dr. Mustafa Akıncı, Prof. Dr. Aydın Türkmen, Prof. Dr. Tevfik Ecder, Ender Merter, Sedat Toktürk, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş ve Gazeteci Mesude Erşan tarafından tüm başvurular değerlendirildi.

Haberler "Türk Böbrek Vakfı 6. Medya Ödülleri" kapsamında yazılı basın, görsel basın, radyo, belgesel, haber ajansı ve internet medyası kategorilerinde; haber- araştırma, röportaj, yazı dizisi-konu ve vaka-inceleme alanlarında incelendi.

Ayrıca geçen yıllarda hayatını kaybeden, sağlık haberciliğinin önemli isimlerinden olan Tülay Karabağ anısına da "özel haber" ödülü verildi.

Yapılan başvuruları değerlendiren jürinin ödüle değer bulduğu haberler ve basın mensupları şöyle:

Yazılı Basın Haber - Araştırma Dalında: "Tıp fakültelerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor: Fakülteler çoğalıyor, nitelik azalıyor" konulu haberiyle; Cumhuriyet Gazetesi, Sibel Bahçetepe

Yazılı Basın Yazı Dizisi – Konu Dalında: "Yeni dünyanın yeni toplumsal sınıfı 65 +" konulu haberiyle; Milliyet Gazetesi, Mert İnan

Yazılı Basın Vaka – İnceleme Dalında: "Kalp operasyonu" konulu haberiyle; Sabah Gazetesi, Gül Kireklo

Yazılı Basın Röportaj Dalında: "Cerrahpaşa'nın nimet ablası 74 yaşında tıp fakültesinden mezun oldu" konulu haberiyle; Türkiye Gazetesi, Ziyneti Kocabıyık

Televizyon Haber- Araştırma Dalında: "Aşı karşıtlığı" konulu haberiyle; NTV, Melike Şahin,

Televizyon Röportaj Dalında: "Engelli İnsanların Sorunları" konulu haberiyle; TV Net, A. Asuman Uğur

Televizyon Vaka – İnceleme Dalında: "Aşı olmayanların yoğun bakım hikayesi" konulu haberiyle; TRT, Fatma Demir Turgut

İnternet Röportaj Dalında: "Bilim insanı Figen Çalışkan'dan kız çocukları ve kadınlara mesaj var" konulu haberiyle; com, Demet Demirkır Önal

İnternet Vaka – İnceleme Dalında: "Kök Hücre Bağışı" konulu haberiyle; com.tr, Senim Tanay Karakuş

Ajans Haber Araştırma Dalında: "Filyasyon ekibi ziyaret günlüğü" konulu haberiyle; ANKA Haber Ajansı, Edda Sönmez

Ajans Röportaj Dalında: "Önce hastası, sonra öğrencisi, en sonunda da meslektaşı oldu" konulu haberiyle; Demirören Haber Ajansı, Özlem Yurtçu Karabulut

Ajans Vaka – İnceleme Dalında: "Akciğer Nakli ve Kovid-19" konulu haberiyle; Anadolu Ajansı, Elif Küçük

Tülay Karabağ Özel Ödülü: "Erken Ergenlik Artışı" konulu haberiyle; Star TV, Dilşad Dede Taşkın

Ayrıca Türk Böbrek Vakfı Yönetim Kurulu tarafından, toplumda sağlık bilincinin gelişmesine yönelik yaptığı haberler ile İhlas Haber Ajansı'ndan Hasibe Karadağ'a 'TBV Özel Teşekkür Plaketi' verilmesine karar verildi.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Türk Böbrek Vakfı 6. Medya Ödülleri'nin Sahipleri Belli Oldu - Son Dakika


Advertisement