Türkiye Briç Turnuvası Sona Erdi - Son Dakika

Türkiye Briç Turnuvası Sona Erdi

08.10.2017 17:08
Türkiye Briç Turnuvası Sona Erdi, System.String[]

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde düzenlenen Türkiye Briç Turnuvası sona erdi.

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde düzenlenen Türkiye Briç Turnuvası sona erdi.

Türkiye'nin farklı illerinden 500 yarışmacının katıldığı turnuvada, oyuncular kıyasıya mücadele etti.

Yarışlar sonucunda, genel sıralamada Serdar İnce ve İdris İrfan Doğan çifti birinci olurken, karışık kategorisinde Nadide Saltıel, senyor kategorsinde Coşkun Karadeniz, kadınlar kategorsinde de Nihal Matracı birinciliğe ulaştı.

Yarışlarda, Gençler Özel kategorisinde ise Tolga Başat ve Uğur Avcılar çifti birinci oldu.

Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Nafiz Zorlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, briçin Türkiye'de 60 şehre yayılmış bir spor dalı olduğunu söyledi.

Briç oynunun Türkiye'nin bir çok ilinde kulübünün olduğunu belirten Zorlu, "Neredeyse bütün illerde briç ve briç oyuncuları var. Yarışmaların büyük bir bölümü büyükşehirlerde yapılıyor. Bu bakımdan yöresel turnuvalar çok önemli. Akçakoca bu bakımıdan en büyüklerinden bir tanesidir." diye konuştu.

Turnuvanın çok güzel geçtiğini vurgulayan Zorlu, "İnsanlar güzel vakit geçiriyorlar. Seviyorlar, dostluk görüyorlar. Dostluklara ellerini uzatıyorlar. Keyifli bir hafta sonunda güzel bir yarışma yaptık." ifadelerini kullandı.

Yarışmada dereceye giren İdris İrfan Doğan da organizasyonun güzel geçtiğini ve gayet mutlu olduğunu söyledi.

Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Ali Direk, Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Zorlu'ya plaket verdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Türkiye Briç Turnuvası Sona Erdi - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Güne yükselişle başlayan dolar 7,42'den işlem görüyor Özel kasasından milyonlarca lira çıkan Savunma Sanayii köstebeği: Evimden çıkan 1.5 milyon euroyu arkadaşım unuttu Kazı sırasında bulunan tarihi yapının Osmanlı'nın son dönemlerine ait bir sarnıç olduğu ortaya çıktı 42 gündür kayıp olan kadının cesedi çuval içinde ormanlık alanda bulundu Göttingen Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Metin Tolan seçildi BBC canlı yayınında cinsel fantezi oyuncağı skandalı Son Dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu sonrası kısıtlama mesajı: Kontrolsüz gevşeme dalgalanmalara yol açabilir Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü