Türkiye Briç Turnuvası Sona Erdi - Son Dakika

Türkiye Briç Turnuvası Sona Erdi

08.10.2017 18:23

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde düzenlenen Türkiye Briç Turnuvası sona erdi.

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde düzenlenen Türkiye Briç Turnuvası sona erdi.

Türkiye'nin farklı illerinden 500 yarışmacının katıldığı turnuvada, oyuncular kıyasıya mücadele etti.

Yarışlar sonucunda, genel sıralamada Serdar İnce ve İdris İrfan Doğan çifti birinci olurken, karışık kategorisinde Nadide Saltıel, senyor kategorsinde Coşkun Karadeniz, kadınlar kategorsinde de Nihal Matracı birinciliğe ulaştı.

Yarışlarda, Gençler Özel kategorisinde ise Tolga Başat ve Uğur Avcılar çifti birinci oldu.

Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Nafiz Zorlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, briçin Türkiye'de 60 şehre yayılmış bir spor dalı olduğunu söyledi.

Briç oynunun Türkiye'nin bir çok ilinde kulübünün olduğunu belirten Zorlu, "Neredeyse bütün illerde briç ve briç oyuncuları var. Yarışmaların büyük bir bölümü büyükşehirlerde yapılıyor. Bu bakımdan yöresel turnuvalar çok önemli. Akçakoca bu bakımıdan en büyüklerinden bir tanesidir." diye konuştu.

Turnuvanın çok güzel geçtiğini vurgulayan Zorlu, "İnsanlar güzel vakit geçiriyorlar. Seviyorlar, dostluk görüyorlar. Dostluklara ellerini uzatıyorlar. Keyifli bir hafta sonunda güzel bir yarışma yaptık." ifadelerini kullandı.

Yarışmada dereceye giren İdris İrfan Doğan da organizasyonun güzel geçtiğini ve gayet mutlu olduğunu söyledi.

Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Ali Direk, Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Zorlu'ya plaket verdi.

Türkiye Briç Turnuvası Sona Erdi
Türkiye Briç Turnuvası Sona Erdi
Türkiye Briç Turnuvası Sona Erdi
Türkiye Briç Turnuvası Sona Erdi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türkiye Briç Turnuvası Sona Erdi - Son Dakika


Son Dakika

Ortaya çıkan fotoğraf sonrası Aykut Kocaman'ın Çukur'da rol alacağı iddia edildi Dev derbide ortalık karıştı! İbra'nın üzerine yürüyen Lukaku zor sakinleştirildi Türkiye'yi ağlatan videosu kurgu çıkan YouTuber Fariz hakkında gözaltına alındı Hatay'da, "kaçak etüt merkezinde çocuğa taciz" iddiasına soruşturma Korkutan koronavirüs araştırması! 4 yeni Kovid-19 belirtisi daha ortaya çıktı Galatasaray'ın anlaşma sağladığı Mostafa Mohamed, İstanbul'a geliyor Hastane korkusundan dolayı kayıplara karışan adam aç susuz halde dağ başında bulundu Selin Ciğerci, reklam yapıp takipçilerini kandırınca sosyal medyada tepki çekti