Türkiye Diyanet Vakfından İftar - Son Dakika

Türkiye Diyanet Vakfından İftar

22.06.2016 02:16

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kur'an-ı Kerim tilaveti Ankara Müftüsü Mefail Hızlı'nın konuşması Türkiye Diyanet Vakfından iftar Türkiye Diyanet Vakfı ve Ankara Müftülüğü tarafından sığınmacılar, huzurevi sakinleri ve şehit-gazi yakınları için iftar düzenlendi Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Ankara Müftülüğü, sığınmacılar, huzurevi sakinleri ve şehit-gazi yakınları için iftar programı düzenledi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Kur'an-ı Kerim tilaveti

Ankara Müftüsü Mefail Hızlı'nın konuşması Türkiye Diyanet Vakfından iftar

Türkiye Diyanet Vakfı ve Ankara Müftülüğü tarafından sığınmacılar, huzurevi sakinleri ve şehit-gazi yakınları için iftar düzenlendi

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Ankara Müftülüğü, sığınmacılar, huzurevi sakinleri ve şehit-gazi yakınları için iftar programı düzenledi.

Bir otelde verilen iftara, Ankara Müftüsü Mefail Hızlı, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin ve çok sayıda davetli katıldı.

Hızlı, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda yaptığı konuşmada, gönüllerin buluştuğu bir iftar yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Eğlenceyle geçmeyecek, sadece gönüllerin buluşacağı, Kur'an ile dopdolu günlerin, ibadetlerle doldurulmuş zenginleştirilmiş günlerin bugün 16'ncısıydı. Allah 10 gün sonra Kadir Gecesini daha sonra Ramazan Bayramını hep birlikte yapma, bu vesileyle Kadir Gecesine hep birlikte ulaşmayı nasip eylesin. Bayramı da sağlık sıhhat afiyet içinde gerçekleştirmeyi nasip etsin." diye konuştu.

Bilgin de vakfın ramazan ayında sunduğu hizmetlere ilişkin bilgi verdi. Vakıf tarafından düzenlenen iftarların yanı sıra Kocatepe Camisi'nde hayırseverler tarafından her akşam 2 bin 500 kişiye iftar verildiğini belirten Bilgin, 138 bin muhtaç aileye yardım kartı dağıtıldığını ifade etti.

Bilgin, "Bu ay itibariyle aralarında Filistin ve Arakan'ın da bulunduğu 88 ülkede ve 500 bağımsız bölgede 63 bin 560 gıda paketi dağıtıldı. Mağdur ve mazlum İslam coğrafyasında 201 bin kişilik iftar sofraları kuruldu. Tabi bunların hepsi aziz milletimizin yardımseverliğiyle olmuştur." dedi.

Türkiye Diyanet Vakfından İftar
Türkiye Diyanet Vakfından İftar
Türkiye Diyanet Vakfından İftar
Türkiye Diyanet Vakfından İftar

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türkiye Diyanet Vakfından İftar - Son Dakika


Son Dakika

Yangını görünce şoka giren Rizeli, itfaiyeyi aramak yerine "TEDAŞ'ı arayın" diye bağırdı Arda Turan'ın satın aldığı evin fiyatı dudak uçuklattı İş insanı Kurtuluş'un cinayetinde kan donduran detaylar! Katil soğukkanlılıkla anlattı Nikah konvoyu kana bulandı! 1 kişi hayatını kaybetti Yüz yüze eğitim için Bakan Selçuk'un açıkladığı 15 Şubat'ı erken bulan Bilim Kurulu 15 Mart'ı önerdi Erdoğan'ın üstünü çizdiği Mehmet Şimşek, sessizliğini "aşı milliyetçiliği" paylaşımıyla bozdu 16 yaşındaki genç kız, TikTok videosu çektiği sırada silahlı bir saldırgan tarafından katledildi Görüntü İstanbul'un göbeğinden! Esnaftan ayakkabı hırsızına meydan dayağı