Son Dakika Haberleri: Türkonfed Başkanı: "Stratejik, Siyasi ve Ekonomik İlişkiler Zarar Görecek"

Türkonfed Başkanı: "Stratejik, Siyasi ve Ekonomik İlişkiler Zarar Görecek"

2 ay önce

TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, Türkiye ve ABD’nin karşılıklı olarak vize başvurularını süresiz askıya alma kararlarının ardından iki ülke arasındaki stratejik, siyasi ve ekonomik ilişkilerin zarar göreceğini vurguladı.

Türkonfed Başkanı:
TÜRKONFED Başkanı  Tarkan  Kadooğlu,  Türkiye ve  ABD'nin karşılıklı olarak vize başvurularını süresiz askıya alma kararlarının ardından iki ülke arasındaki stratejik, siyasi ve ekonomik ilişkilerin zarar göreceğini vurguladı.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı  Tarkan  Kadooğlu,  ABD'nin  Türkiye'den,  Türkiye'nin  ABD'den yapılan vize başvurularını süresiz askıya almasını değerlendirdi.  Kadooğlu, stratejik, siyasi ve ekonomik ilişkilerin zarar göreceğini ifade ederken, her iki ülke vatandaşları arasında seyahat özgürlüğü noktasında da telafi edilmesi zor sıkıntılar doğuracağını söyledi.

Kadooğlu, " ABD ve  Türkiye hükümetleri arasında tırmanan gerilimin geldiği son noktayı endişe ile izliyoruz.  Türkiye ile  ABD aralarındaki 70 yılı aşan bir ekonomik ve politik işbirliği sürecinde sorunları diplomatik alanda çözmenin gayreti içinde oldu. Alınan kararlar  Türkiye ve  ABD için herhangi bir yarar sağlamayacağı gibi, mevcut ve potansiyel iş ilişkilerinde yaratacağı engeller nedeniyle iki ülke arasındaki stratejik, siyasi ve ekonomik ilişkilere ciddi bir zarar verme niteliği taşımaktadır.  Türkiye ile  ABD arasında iş dünyasından akademiye kadar pek çok karşılıklı işbirliği gerçekleştirildiğini de hatırlatmak isteriz. İş dünyası olarak bizleri üzen bu sürecin, iki ülke hükümeti arasında sağduyu ile sağlanacak uzlaşı ile bir an önce normale dönmesini bekliyoruz. Diplomasiye şans tanımalıyız. İletişim kanallarını açık bırakmak da büyük yarar görüyoruz" dedi. - İSTANBUL
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Aydınlı Balıkçı, 320 Kiloluk Orkinosu Sergileyince Dükkanı Dolup Taştı YPG'li Teröristler, ABD'nin Verdiği Zırhlı Araçlarla Türkiye Sınırındaki Afrin'de Şov Yaptı
ASELSAN'da 8'inci Şüpheli İntihar! Genç Mühendis 14'üncü Kattan Atladı