TV+ ile Açık Havada Başka Sinema, Shoplifters filmiyle başlıyor - Son Dakika

TV+ ile Açık Havada Başka Sinema, Shoplifters filmiyle başlıyor

05.06.2019 11:25
TV+ ile Açık Havada Başka Sinema, Shoplifters filmiyle başlıyor, System.String[]

Turkcell TV+ sponsorluğunda Yapı Kredi Bomontiada'da gerçekleştirilen TV+ Açık Havada Başka Sinema, Shoplifters filmiyle başlayacak.

Turkcell TV+ sponsorluğunda Yapı Kredi Bomontiada'da gerçekleştirilen TV+ Açık Havada Başka Sinema, Shoplifters filmiyle başlayacak.

Turkcell açıklamasına göre, Türkiye'nin en çok izlenen dijital televizyon platformu TV+'ın bir klasik haline getirdiği, merakla beklenen TV+ ile Açık Havada Başka Sinema başlıyor.

Pek çok ödül ve adaylık kazanmış 14 film, İstanbul'un kültür sanat hayatının vazgeçilmez mekanlarından Yapı Kredi Bomontiada'da ücretsiz olarak gösterilecek. İstanbullular yazlık sinema nostaljisini doyasıya yaşayacak.

Robert Redford'un son filmi de programda

Havanın kararmasıyla beraber günün yorgunluğunu keyifli bir sinema akşamıyla atmayı sağlayacak olan etkinlik 12 Haziran'da Arakçılar (Shoplifters) filmiyle başlayacak, 18 Eylül'de Little White Lies 2 filmiyle sona erecek.

Ücretsiz gösterimler ve etkinlikler ayrıca sosyal medya üzerinden #havalıfilmler etiketli paylaşımlarla da takip edilebilecek.

TV+ ile Açık Havada Başka Sinema'da Lübnanlı yönetmen Nadine Labaki'nin Cannes Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü ve Ekümenik Jüri Ödülü alan yeni filmi Kefernahum, Robert Redford'un son filmi İhtiyar Adam ve Silah (The Old Man&The Gun), İranlı yönetmen Cafer Panahi'nin Üç Hayat (3 Faces), Oliver Assayas'ın Çifte Hayatlar (Doubles Vies), başrolünde Mads Mikkelsen'in olduğu Arctic, Oscar'lı yönetmen Laszlo Nemes'in Sunset, balet Rudolf Nureyev'in hayatını anlatan ve Ralph Fiennes'ın yönetmen koltuğunda oturduğu Beyaz Karga (The White Crow), başrollerinde Melisa Sözen'in de yer aldığı Fransız filmi Acele Baba Aranıyor (Adopt a Daddy) da gösterilecek filmler arasında. Ayrıca Andrei Tarkovski'nin klasikleşmiş Solaris filmi de programda yerini aldı.

İlk gösterim: Altın Palmiye ödüllü Shoplifters

TV+ ile Açıkhavada Başka Sinema'nın açılışında 12 Haziran'da Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülü kazanan Japon yapımı Arakçılar (Shoplifters) filmi gösterilecek.

Hayatını küçük market hırsızlıklarıyla sürdüren yoksul bir Japon ailenin hayatını anlatan filmin yönetmenliğini Hirokazu Koreeda üstleniyor. Bu modern Oliver Twist hikayesinde devletin toplumun en muhtac¸ kesimlerini yüzüstü¨ bırakışı ve ailenin aslında dayanıs¸mak oldugˆu anlatılıyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi TV+ ile Açık Havada Başka Sinema, Shoplifters filmiyle başlıyor - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Komşuların kötü koku ihbarı yaptığı dairede yaşlı adamın cansız bedeni bulundu Sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyip ormana giden alkollü şahsın başına gelmeyen kalmadı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi Yüzde 95 etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısının ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı