Uğur Mumcu Denizli'de Anıldı - Son Dakika

Uğur Mumcu Denizli'de Anıldı

24.01.2019 17:39
Uğur Mumcu Denizli'de Anıldı, System.String[]

DENİZLİ Demokrasi Platformu, gazeteci-yazar Uğur Mumcu'yu katledilişinin 26'ncı yıl dönümünde andı.

DENİZLİ Demokrasi Platformu, gazeteci-yazar Uğur Mumcu'yu katledilişinin 26'ncı yıl dönümünde andı.

24 Ocak 1993'te Ankara'daki evinin önünde, otomobiline konulan bombanın patlatılmasıyla hayatını kaybeden Uğur Mumcu için Denizli Demokrasi Platformu, anma töreni düzenledi. Valilik binası önündeki törene; CHP Denizli Milletvekilleri Kazım Arslan ve Teoman Sancar ile Baro Başkanı ve Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Müjdat İlhan, siyasi parti ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından üzerinde Uğur Mumcu'nun fotoğrafının bulunduğu Türkiye haritası şeklindeki çelenk, Atatürk Anıtı'na konuldu.

Denizli Barosu Başkanı ve Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Müjdat İlhan, Uğur Mumcu'yu saygıyla andıklarını belirterek, "Adalet ve Demokrasi Haftası'nda başta Muammer Aksoy, Uğur Mumcu olmak üzere Çetin Emeç, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Necip Hablemitoğlu, Gaffar Okan gibi güzel ülkemizin vatansever evlatlarının, hain pusularda terör tuzaklarında kaybettiği nice değerlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz, onları minnetle anıyoruz" dedi.

- Denizli

Uğur Mumcu Denizli'de Anıldı
Uğur Mumcu Denizli'de Anıldı
Uğur Mumcu Denizli'de Anıldı
Uğur Mumcu Denizli'de Anıldı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Uğur Mumcu Denizli'de Anıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan İBB'nin mobil ekmek büfelerine yasak Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Kız çocuğunun canlı yayında görüp tanıdığı cinsel saldırı şüphelisi, tutuklandı Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım İbo Show'un 10. bölüm fragmanı yayınlandı! 15 yıldır İbrahim Tatlıses ile küs olan Ebru Yaşar programa geliyor