Son Dakika Haberleri: Unilever, Türkiye'deki Unıpro Pastacılık ve Endüstriyel Yağlar İşini İsveçli Aak'ya Satıyor

Unilever, Türkiye'deki Unıpro Pastacılık ve Endüstriyel Yağlar İşini İsveçli Aak'ya Satıyor

5 yıl önce

Dünyanın önde gelen hızlı tüketim ürünleri şirketlerinden Unilever, Türkiye'de pastacılık ve endüstriyel yağlar alanında faaliyet gösteren UNIPRO'yu, dünyanın en büyük bitkisel yağ üreticilerinden İsveçli AAK şirketine satmak üzere anlaşma imzaladı.

Unilever, Türkiye'deki Unıpro Pastacılık ve Endüstriyel Yağlar İşini İsveçli Aak'ya Satıyor, System.String[]
Dünyanın önde gelen hızlı tüketim ürünleri şirketlerinden Unilever, Türkiye'de pastacılık ve endüstriyel yağlar alanında faaliyet gösteren UNIPRO'yu, dünyanın en büyük bitkisel yağ üreticilerinden İsveçli AAK şirketine satmak üzere anlaşma imzaladı.

İSTANBUL - Unilever, ana işine odaklanma stratejisi doğrultusunda, Türkiye'deki UNIPRO pastacılık ve endüstriyel yağ işini, dünyanın önde gelen yüksek katma değerli bitkisel yağ üreticilerinden İsveçli AAK'ya satmak üzere anlaşma imzaladığını duyurdu. Unilever Türkiye, Rusya, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi Başkanı, Unilever Türkiye CEO'su İzzet Karaca, UNIPRO'nun satışına ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Unilever olarak sürdürülebilir büyümeye devam ettiğimiz bugünlerde, ürün portföyümüzü sürekli olarak güçlendiriyor ve ana işimize odaklanmayı sürdürüyoruz. Bu strateji doğrultusunda, Türkiye'deki pastacılık ve endüstriyel yağlar alanında faaliyet gösteren operasyonumuz UNIPRO'yu, yaklaşık 2,5 milyar dolar cirosu ve 2 bini aşkın çalışanıyla dünyanın önde gelen yüksek katma değerli bitkisel yağ üreticilerinden AAK'ya devrediyoruz. 28 yıldır Türkiye'de başarıyla faaliyet gösteren ve 2012 cirosu 173 milyon TL (75 milyon Euro) olarak gerçekleşen UNIPRO'nun, önümüzdeki dönemde AAK yönetiminde başarılı performansını sürdüreceğine inancım sonsuz."

Verilen bilgiye göre, Unilever ile AAK arasındaki anlaşma, UNIPRO ürünlerinin imal edildiği Çorlu'daki fabrikayı kapsamıyor. Unilever, Çorlu Fabrikası'nda, UNIPRO markalı ürünleri AAK için tedarikçi kimliğiyle üretmeye devam edecek.İşlemin, Türkiye'de Rekabet Kurumu'nun onayına bağlı olarak, 2013 yılının üçüncü çeyreği içinde tamamlanması öngörülüyor.

(NÇ/ÖZK) - İstanbul


Yıllarını Sanata Adayan Nalan Varol, Müge Anlı'da Kansere Yakalandığını Duyurdu ABD'den Bir Geri Adım Daha: Afrin Oeprasyonu İlişkileri Etkilemez!
Rusya'dan Afrin Operasyonunun Seyrini Değiştirecek Yalanlama: Askerlerimizi Çekmedik!