Vali Selami Altınok, Ortaköy'de İncelemelerde Bulundu - Son Dakika

Vali Selami Altınok, Ortaköy'de İncelemelerde Bulundu

13.02.2013 15:11
Vali Selami Altınok, Ortaköy'de İncelemelerde Bulundu, System.String[]

Aksaray Valisi Selami Altınok, Ortaköy ilçesinde okuma yazma kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerler ile Kaymakamlık ve Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen proje hazırlama kursunu bitiren memurlara başarı belgelerini verdi.

Aksaray Valisi Selami Altınok, Ortaköy ilçesinde okuma yazma kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerler ile Kaymakamlık ve Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen proje hazırlama kursunu bitiren memurlara başarı belgelerini verdi.

Vali Selami Altınok, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yusuf İnceer, Müftü Vekili Sait Çavuşoğlu, Sağlık Müdürü Akın Südemen, Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Oğuz Keleş, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ertuğrul Ünkoç ile birlikte Ortaköy ilçesini ziyaret etti.

Kaymakamı Harun Başıbüyük ve Belediye Başkanı Mahmut Ütük tarafından karşılanan Vali Altınok, Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa katıldı.

Kamu kurumları idarecilerinin Ortaköy ile ilgili yaptığı sunumun ardından konuşan Altınok, Ortaköy'ün sorun ve ihtiyaçlarının giderilmesi için el birliği ile çalıştıklarını söyledi.

Ortaköy Devlet Hastanesi ek hizmet binasının tamamlandığını, kısa sürede hizmete başlayacağını ifade eden Altınok, Ortaköy- Kırşehir yolunun genişletilerek standardının yükseltilmesi için de çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Altınok, daha sonra Ortaköy Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan okuma-yazma kursunu tamamlayan vatandaşlar ile Ortaköy Kaymakamlığı ile Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen proje hazırlama ve yazma eğitimi projesini tamamlayan memurlara başarı belgelerini verdi.

Altınok, Ortaköy Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan hayvancılık projesinde 36 aileye 19 damızlık koyun 1 koç dağıtım törenine de katıldı.

Dağıtılan koyun ve koçlara iyi bakılmasını, sayılarının artırılmasını isteyen Altınok, dar gelirli vatandaşların ekonomik düzeylerinin yükseltilmesi ve hayvancılığın daha da geliştirilmesi için gayret gösterdiklerini, bu tür projelerin bundan sonrada devam edeceğini bildirdi.

Vali Altınok beraberindeki heyet ile inşaatı tamamlanan Ortaköy ilçe Devlet Hastanesi ek binasında incelemelerde bulundu.

Muhabir: Adem Koçak/ Ersin Altınsoy

Yayıncı: Rıfat Yerlikaya - AKSARAY

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Vali Selami Altınok, Ortaköy'de İncelemelerde Bulundu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti 00:21 Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar 23:30 Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! 22:26 Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! "Siz Amerika'nın hizmetkarısınız" deyince milletvekilleri buz kesti
Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan 20:50 Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan "Göster cep telefonunu" tepkisi ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı 18:54 ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık 16:18 Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık
Sınırları zorlayan Aynur Aydın, 15:48 Sınırları zorlayan Aynur Aydın, "Aşk" mesajlı iç çamaşırıyla poz verdi ABD'li televizyon kanalı Erdoğan'ın açıklamalarından rahatsız oldu: Bize rağmen meydan okuyor 14:47 ABD'li televizyon kanalı Erdoğan'ın açıklamalarından rahatsız oldu: Bize rağmen meydan okuyor
Advertisement