Vali, Yeni Yıla Huzurevindeki Yaşlılarla Girdi - Son Dakika

Vali, Yeni Yıla Huzurevindeki Yaşlılarla Girdi

01.01.2012 03:20
Vali, Yeni Yıla Huzurevindeki Yaşlılarla Girdi, System.String[]

Sivas Valisi Ali Kolat, İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde yeni yıl dolayısıyla düzenlenen programda, yaşlılarla birlikte müzik eşliğinde halay çekti.

Sivas Valisi Ali Kolat, İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde yeni yıl dolayısıyla düzenlenen programda, yaşlılarla birlikte müzik eşliğinde halay çekti.

Vali Kolat, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ali Taş ve Sağlık İl Müdürü Bahattin İlter ile birlikte, yeni yıl dolayısıyla ilk olarak Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı 7-12 yaş çocuk yuvasını ziyaret etti.

Yuvadaki çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren Kolat, onlarla sohbet etti. Programda bazı çocuklar "kolbastı" oynarken, kimi çocuklar da basın mensuplarının fotoğraf makineleriyle Kolat ve diğer protokol üyelerinin fotoğrafını çekti.

Yuvanın ardından İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevini ziyaret eden Kolat, burada yeni yıl dolayısıyla düzenlenen programda, yaşlılarla birlikte halay çekti. Yaşlılardan biri Kolat'a tespih, diğeri ise yaptığı ahşap ev maketini hediye etti. Vali Kolat'ın eşi İlksen Kolat ve Belediye Başkanı Ürgüp'ün eşi Makbule Ürgüp de huzurevindeki yaşlı kadınlarla sohbet etti.

Kolat ve beraberindeki protokol üyeleri, daha sonra Zabıta Müdürlüğünü, Yenimahalle Polis Merkezi Amirliğini, 112 İl Ambulans Servis Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezini, İl Jandarma Komutanlığını, İl Emniyet Müdürlüğünü ve İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti.

Vatani görevini yapan askerler ile görev başında olan polislerin, zabıtaların, sağlık ekiplerinin ve itfaiyecilerin yeni yılını kutlayan Kolat, ziyaret ettiği güvenlik güçleri ve diğer görevliler ile basın mensuplarına lokum ve çikolata ikram etti.

Yeni yılın ilk saatlerinde İl Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi'ndeki MOBESE kameralarından kent meydanını ve işlek caddeleri izleyen Kolat, Haber Merkezinde telsizle yaptığı anonsla görev başındaki tüm polislerin de yeni yılını kutladı. Telsizden polislere hitaben yeni yıl mesajını okuyan Kolat, Sivas'ın yeni yıla huzurlu girdiğini ifade etti.

112 İl Ambulans Servis Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezinde de gelen telefon ihbarlarına cevap veren Kolat, yaptığı telsiz anonsuyla da sağlık ekiplerinin yeni yılını kutladı.

Sivas Devlet Hastanesinde yeni yılın ilk saatlerinde dünyaya gelen bebeği ve annesini de ziyaret eden Kolat ve diğer protokol üyeleri, cinsiyeti kız olan bebeğe çeşitli hediyeler verdi. Ailenin isteği üzerine ziyaret basına kapalı gerçekleşti. Kolat ve beraberindekiler, 2011 yılının son gününde dünyaya gelen bebekleri ve annelerini de ziyaret etti. Kentteki hastanelerde yılın ilk saatlerinde bir bebeğin dünyaya geldiği, 5-6 doğumun daha beklendiği belirtildi.

Bu arada, yeni yıl dolayısıyla kentteki bazı mekanlarda eğlence programları düzenlendi. Öte yandan trafik ekipleri ise kentin çeşitli noktalarında alkol uygulaması yaptı.

- SİVAS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Vali, Yeni Yıla Huzurevindeki Yaşlılarla Girdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Oyuncu Hande Erçel'in dekolteli pozlarına beğeni yağdı ABD Başkanı Trump'ın resmi sitesi hacklendi: Dünya, başkan tarafından yayılan sahte haberlere doydu MasterChef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlığını kaybedip elemeye kalan isimler belli oldu Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi TBMM'de kabul edildi! Tarım arazilerini bölenlere hapis cezası var Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar