Valilik, okulda yaşanan şiddet olayıyla ilgili soruşturma başlattı - Son Dakika
Eğitim

Valilik, okulda yaşanan şiddet olayıyla ilgili soruşturma başlattı

Muğla Valiliği, Milas Sakarya İlkokulu'nda yaşanan öğrenciye yönelik şiddet olayıyla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı.

28.11.2023 15:44  Güncelleme: 15:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Milas'ta okul müdür yardımcısı Mehmet Serkan G.'nin 1'inci sınıf öğrencisi E.S.'yi (6), havaya kaldırıp fırlattığı olayın ardından Muğla Valiliği'nden, konuyla ilgili açıklama yapıldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Açıklamada, "28.11.2023 tarihinde ulusal ve yerel basında yer alan 'Milas Sakarya İlkokulu'nda öğrenciye yönelik şiddet' konulu haberle ilgili olarak, Valiliğimizce konunun aydınlatılması amacıyla çok yönlü inceleme ve soruşturma başlatılmış olup süreç hassasiyetle takip edilmektedir" ifadelerine yer verildi.

6 yaşındaki çocuğa bu yapılır mı? Tepki çeken görüntü sonrası valilik soruşturma başlattı

"NASIL BİR İNSAN, NASIL BİR EĞİTİMCİ?"

Olayın ardından başlattıkları hukuki sürecin takipçisi olacaklarını belirten anne S.Ö.S., "Oğlum, müdür yardımcı tarafından kaldırılıp, 1,5 metre kadar yükseklikten beton zemine fırlatılmasıyla sırtüstü düşmüş. Sırtı morardı ve iki gün yürüme güçlüğü çekti. Bu insanlıktan yoksun kişi tarafından yerde acılar içinde ağlayarak bırakıldı ve hayatına kastedildi. Bu durum arkadaşlarının korku dolu bakışları önünde gerçekleşti. Nasıl bir insan, nasıl bir eğitimci ona emanet edilmiş 6 yaşında bir çocuğun hayatına kastedebilir?" dedi.

6 yaşındaki çocuğa bu yapılır mı? Tepki çeken görüntü sonrası valilik soruşturma başlattı

"İMZA KAMPANYASI BAŞLATTIK"

"Çocuklarımızın her gün bu şiddet failiyle yan yana eğitim almaya zorlanması hukuka aykırıdır" diyen S.Ö.S., şöyle devam etti: "Kamera görüntülerinde olaya tanık olan çocukların korku dolu bakışları görülüyor. Bu durumda şiddet failiyle, mağdurların aynı ortamda eğitim alması kabul edilebilir mi? Bu ortamda sağlıklı bir eğitim almaları mümkün mü? Bu şiddet faili şahıs okula döndüğü günden beri çocukların güvenliği için okuldan ayrılamıyorum. Oğlum, arkadaşlarını ve öğretmenini sevdiği, alıştığı için önerilen 'okul değişikliğini' reddediyorum. Çünkü oğlum, ne acıdır ki bir eğitimci tarafından fiziksel ve psikolojik şiddete uğradı, hayatına kastedilen bir durumla karşı karşıya kaldı. Daha fazla psikolojisinin bozulmasını istemiyorum. Bu kapsamda internet üzerinden 'Okulda Şiddete Son' imza kampanyası başlattık. İmza kampanyamıza destek veren duyarlı insanlar hep yanımızdaydı ve destek olmaya devam ediyorlar. Çocuğuma bunu yapan kişi öğretmenlikten menedilinceye kadar durmayacağıma, şerefim üzerine söz veriyorum."

Valilik, okulda yaşanan şiddet olayıyla ilgili soruşturma başlattı
Kaynak: DHA

Son Dakika Eğitim Valilik, okulda yaşanan şiddet olayıyla ilgili soruşturma başlattı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • ÖSYM, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların MSÜ sınavına başvuru yapamayacaklarını açıkladı
  00:34 ÖSYM, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların MSÜ sınavına başvuru yapamayacaklarını açıkladı

  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavına başvuru yapamayacaklarını duyurdu. MSÜ sınavına girebilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı aranmaktadır. ÖSYM, söz konusu mesajın sehven gönderildiğini belirtti ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların MSÜ sınavına alınmayacağını bildirdi.

 • Eğitim-İş Üyeleri, 3 Mart Devrim Yasaları'nın 100. Yılında Anıtkabir'i Ziyaret Edecek
  00:22 Eğitim-İş Üyeleri, 3 Mart Devrim Yasaları'nın 100. Yılında Anıtkabir'i Ziyaret Edecek

  Eğitim-İş üyeleri, 3 Mart Devrim Yasaları'nın kabulünün 100. yılında Ankara Tandoğan Meydanı'nda bir araya gelerek Anıtkabir'e yürüyecek. Üyeler, miting taleplerine red cevabı verilmesi üzerine basın toplantısı düzenleyecek ve ardından 'Laiklikle Yaşayacağız, Cumhuriyeti İlelebet Yaşatacağız' sloganıyla Anıtkabir'i ziyaret edecek.

 • 7 kıtadan çeşitli uyruklu vatandaşlar Türkçe öğreniyor
  00:16 7 kıtadan çeşitli uyruklu vatandaşlar Türkçe öğreniyor

  Ukrayna, Rusya, Almanya, Güney Kore, Mısır, Kanada gibi birçok ülkeden Kocaeli'ye yerleşen yabancı uyruklu vatandaşlar, KO-MEK'te aldıkları kurslarla hem Türkçe öğreniyor, hem de farklı kültürlerle bir araya geliyor.

 • Türkiye Maarif Vakfı, Bağdat'ta mental matematik yarışması düzenledi
  23:25 Türkiye Maarif Vakfı, Bağdat'ta mental matematik yarışması düzenledi

  Türkiye Maarif Vakfı, Irak'ın başkenti Bağdat'taki Mansur Okulu'nda mental matematik yarışması düzenledi. Yarışmaya yaklaşık 400 öğrenci katıldı. Yarışmanın sonuçları açıklandı ve kazanan öğrencilere ödülleri verildi. Başarılı olan öğrencilere THY sponsorluğunda İstanbul'a gidiş dönüş bileti hediye edildi.

 • Türkiye'de İlk Kez Düzenlenen SOSYALFEST Başladı
  20:20 Türkiye'de İlk Kez Düzenlenen SOSYALFEST Başladı

  Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Sosyal Bilimler Festivali başladı. Festival, Türkiye'nin milli sosyal bilimler hamlesine katkı sunmayı amaçlıyor.

 • Bakan Kacır: 'Gençlerimizi bilime ve teknolojiye yönlendiriyoruz'
  19:58 Bakan Kacır: 'Gençlerimizi bilime ve teknolojiye yönlendiriyoruz'

  Bahçelievler'de 15'nci Bilim Merkezi açıldı. Bahçelievler Belediyesi ve TÜBİTAK işbirliğiyle hayata geçirilen Şule Yüksel Şenler Kütüphanesi ve Bilim Merkezi açıldı. Merkezde Astronomi, Havacılık ve Uzay Bilimleri, Matematik, Doğa Bilimleri, Teknoloji ve Tasarım Atölyeleri gibi pek çok farklı branşta eğitimler verilecek.

 • ÇAKÜ'de Psikolojik Araştırma Laboratuvarı Kuruldu
  19:13 ÇAKÜ'de Psikolojik Araştırma Laboratuvarı Kuruldu

  Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde (ÇAKÜ) Uluyazı Kampüsü İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi binasında çocuk ve aile araştırmaları, deneysel, klinik, sosyal ve trafik psikolojisi laboratuvarlarından oluşan ÇAKÜ Psikoloji Laboratuvarı açıldı. Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi, laboratuvarın Türkiye'de önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve farklı alanlarda araştırma ve eğitimlerin yapılacağını belirtti. Açılışta konuşan Çiftçi, laboratuvarın sosyal bilimler alanındaki laboratuvar anlayışının gelişmesine katkı sağlayacağını vurguladı. Laboratuvarın açılışıyla birlikte Türkiye'de ilk olma özelliği taşıdığı ifade edildi.

 • Karabük Üniversitesi'nde Sosyal Bilimler Festivali Başladı
  16:38 Karabük Üniversitesi'nde Sosyal Bilimler Festivali Başladı

  Karabük Üniversitesi (KBÜ) ev sahipliğinde düzenlenen Sosyal Bilimler Festivali (SOSYALFEST) başladı. Festival, Türkiye'nin milli sosyal bilimler hamlesine katkı sunmayı amaçlıyor.

 • Erzurum Emniyet Müdürlüğü'nden 2024-MSÜ sınavı öncesi tedbirler
  15:43 Erzurum Emniyet Müdürlüğü'nden 2024-MSÜ sınavı öncesi tedbirler

  Erzurum Emniyet Müdürlüğü, yarın yapılacak 2024-MSÜ sınavı öncesi tedbirler aldığını duyurdu. Sınavın başarılı geçmesi için adayların müdahaleden uzak bir ortamda sınava girmesi gerektiği vurgulandı. Ayrıca sınav binaları çevresinde gürültü oluşumunun engellenmesi ve belirli eşyaların sınav binasına girişine izin verilmemesi gerektiği belirtildi.

 • Ahmet Gönen Lisesi'nin Temeli Törenle Atıldı
  15:33 Ahmet Gönen Lisesi'nin Temeli Törenle Atıldı

  Talas Belediyesine ait arsaya, hayırsever Ahmet Gönen tarafından yaptırılacak Ahmet Gönen Lisesi'nin temeli törenle atıldı. Temel atma töreninde konuşan yetkililer, çocukları en iyi imkanlarla buluşturmayı hedeflediklerini ve eğitimin önemine vurgu yaptılar. Okul binası, çok amaçlı salon, kütüphane, laboratuvarlar ve derslikler gibi birçok bölümü içerecek şekilde planlandı.


Advertisement