Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Vestel, iki İngiliz beyaz eşya firmasını satın aldı - Son Dakika

Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Vestel, iki İngiliz beyaz eşya firmasını satın aldı

28.10.2020 13:47

Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Vestel, İngiliz Crosslee PLC'nin Hostess ve White Knight markalarını bünyesine kattı.

Türkiye'de ürettiği son teknolojileri dünyanın 157 ülkesine ulaştıran ve 22 yıldır kendi alanında ihracat şampiyonu Vestel, ihracat çalışmalarının kapsamını daha da genişletmek için marka iş birlikleri ve satın almalarını sürdürüyor. Vestel, İngiltere beyaz eşya pazarının önemli oyuncularından Crosslee PLC şirketinin Hostess ve White Knight ticari markalarının Avrupa'daki isim, üretim, fikri mülkiyet, alan adları ile satış hak ve yetkilerini satın aldı.

"ÜLKE İHRACATINA SUNDUĞUMUZ KATKIYI ARTIRACAĞIZ"

Vestel'in üretim ve ihracattaki gücünü destekleyen, stratejik pazarlara yönelik iş birlikleri ve marka satın almalarla rekabet avantajlarını artırmaya odaklandıklarını belirten Vestel CEO'su Turan Erdoğan, "Faaliyet gösterdiğimiz sektörlere yön veren teknoloji üretimimiz, ürün ve hizmetlerimiz ile dünyanın dört bir yanına ulaşıyor, ülkemizin adını gururla 157 ülkeye taşıyoruz. Elektrik-elektronik sektörünün 22 yıldır ihracat şampiyonu olarak, dış pazarlardaki gücümüzü ve rekabet avantajımızı artıracak tüm fırsatları yakından takip ediyor, esnekliğimiz ve mali gücümüz sayesinde kararlarımızı hızla hayata geçirebiliyoruz. Buna en son vereceğimiz örnek, İngiltere'deki prestijli markalardan Hostess ve White Knight'ı satın almamız. Bu hamleyle İngiltere'deki konumumuzu sağlamlaştırmanın yanı sıra farklı pazarlara da odaklanarak ülke ihracatına sunduğumuz katkıyı artıracağız" açıklamasında bulundu.

Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Vestel, iki İngiliz beyaz eşya firmasını satın aldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Vestel, iki İngiliz beyaz eşya firmasını satın aldı - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Moise Kean, profesyonel olmak için 1 yıl annesinden gizli okula gitmediğini söyledi Gizli kamerayı izleyince hayatının şokunu yaşadı! İç çamaşırlarını giyip kadın kılığına giren kocasıymış Yaşlı kadın, tedavi olmak için gittiği hastanenin ambulansında çıkan yangın sonucu yaşamını yitirdi Hadise makyajsız pozunu paylaştı, herkes aynı şeyi söyledi: Aşk yaramış Esnek çalışma düzenlemesinde tartışmalı 2 madde geri çekiliyor Canlı yayında intihar teşebbüsünü takipçileri beğeni yaparak destekledi Eşinin mezarı başında cinayetle ilgili itiraflarda bulunan kadın 5 aydır kayıp Koronavirüs hastası kadının sır ölümü! Karantinanın 5. gününde evinde ölü bulundu