Yardım isteyen vatandaşın Valilik'ten 12 bin TL aldığı ortaya çıktı - Son Dakika

Yardım isteyen vatandaşın Valilik'ten 12 bin TL aldığı ortaya çıktı

18.10.2020 18:08

Gaziantep'te, epilepsi hastası çocuğunun tedavisi için 4 gündür hastane köşelerinde yatıp kalktığını iddia eden görme engelli şahsa, valiliğin 12 bin liralık yardım yaptığı öğrenildi. Şahıs, valilik tarafından yapılan yardımlara rağmen, hayırseverlere ve yetkililere seslenmişti.

Diyarbakır'da yaşadığını belirterek epilepsi hastası çocuklarının tedavisi için Gaziantep'e geldiğini ve buradan da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne sevk edildiğini iddia eden Şehmus Yağmur'un, valilik tarafından yapılan yardımlara rağmen, hayırseverlere ve yetkililere seslenmişti.

TEDAVİ VE YOL PARASI VERİLDİ

Yağmur'un bu çağrısına bir çok hayırsever destek olmaya çalışırken Gaziantep Valiliği'nin ise şahsa 10 bin lira tedavi yardımı, 2 bin lira ise yol parası ödediği ortaya çıktı. İki gözü de hiç görmeyen Yağmur'un, ayrıca engelli maaşı da aldığı belirlendi.

YARDIMLARA RAĞMEN PARA İSTEDİ

Yapılan yardımlara rağmen şahsın, engel durumunu da kullanarak hastane köşelerinde para istemeye devam etmesi ise tepki çekti.

Yardım isteyen vatandaşın Valilik'ten 12 bin TL aldığı ortaya çıktı

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Yardım isteyen vatandaşın Valilik'ten 12 bin TL aldığı ortaya çıktı - Son Dakika

YORUMLAR (12)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Tahir Elçi'nin öldürülmesi ve iki polisin şehit edilmesine ilişkin dava ertelendi Tartıştığı eşini silahla yaralayan koca, küçük kızıyla kendini eve kapattı Everton, Beşiktaş'a Cenk Tosun'u önerdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu F.Bahçeli Samatta'nın "Bana Türkçe bir isim verin" paylaşımı büyük ilgi gördü Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti