Yasak aşk yaşadığı kadını katletti! "Öldürmek isteseydim kafasına sıkardım" diye kendini savundu - Son Dakika

Yasak aşk yaşadığı kadını katletti! "Öldürmek isteseydim kafasına sıkardım" diye kendini savundu

24.01.2022 13:40

Manisa'da evli ve 1 çocuk babası Ferhat İnne, yasak aşk yaşadığı iddia edilen Canan Çeviren'i çalıştığı emlak ofisinde karnından vurarak öldürdü. İnne hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılırken; sanık ''Askeri personelim. Öldürmek isteseydim kafasına ya da kalbine sıkardım'' dedi. Öte yandan cinayet anına ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde zanlının kadını vurup bir süre başında bekledikten sonra parmak sallayarak bağırdığı görülüyor.

Manisa'nın Yunusemre ilçesi Yeni Mahalle'de yaşanan olayda, evli ve 1 çocuk babası Ferhat İnne, 11 Aralık 2020 akşamı, eşinden bir süre önce boşanan 2 çocuk annesi Canan Çeviren'in, çalıştığı emlak ve gayrimenkul ofisine geldi. Aralarında gönül ilişki olduğu öne sürülen İnne ile Çeviren arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında İnne, yanında getirdiği tabancayla, masasında oturan Çeviren'i karnından vurup öldürdü. Olayın ardından polise teslim olan İnne, tutuklandı. İnne, hakkında 'tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle Manisa 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Son dakika! Silah elinde gelmiş, 'Öldürmek istemedim' diye kendini savundu

İLK YARDIM BİLMESİNE RAĞMEN ÖLÜME TERK ETTİ

Davanın son görülen duruşmasında ailenin avukatı Ferhat İnne'nin tasarlayarak kasten öldürme suçundan ceza almasını istediklerini dile getirerek, "Sanık, eski bir askeri personel olduğu için silah kullanmada uzman biri. Yaralama amacıyla vurmak isteseydi başka bir bölgesine ateş ederdi. Ayrıca vurduktan sonra da ilk yardımı bilmesine rağmen yardım etmemiştir. Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.

Son dakika! Silah elinde gelmiş, 'Öldürmek istemedim' diye kendini savundu

''ÖLDÜRMEK İSTESEM KAFASINA YA DA KALBİNE SIKARDIM''

Ferhat İnne ise suçlamaları kabul etmedi. İnne savunmasında, "Evet askeri bir personelim. Kabiliyetim de var. Öldürmek isteseydim kafasına ya da kalbine sıkardım. Ateş ettiğimde üzerimde 14 mermi ve 1 silah daha vardı" ifadelerini kullandı. Mütalaayı okuyan savcı, İnne'ye müebbet hapis cezası verilmesini istedi. Savunma için ek süre veren mahkeme heyeti duruşmayı 8 Şubat'a erteledi.

Son dakika! Silah elinde gelmiş, 'Öldürmek istemedim' diye kendini savundu

CİNAYETİN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Yaşanan cinayet, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde Ferhat İnne'nin arkasında tabancayı hazır tuttuğu, içeri girdikten 14 saniye sonra kadını vurup bir süre bekledikten sonra parmak sallayarak bağırdığı görülüyor.

YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Polisle çatışmaya giren cinayet şüphelisi vurularak etkisiz hale getirildi Polisle çatışmaya giren cinayet şüphelisi vurularak etkisiz hale getirildi Cinayet şüphelisi, bacağından vurularak yakalandı Cinayet şüphelisi, bacağından vurularak yakalandı Kendisine ateş eden şahsı öldüren şahıs beraat etti Kendisine ateş eden şahsı öldüren şahıs beraat etti
Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Yasak aşk yaşadığı kadını katletti! 'Öldürmek isteseydim kafasına sıkardım' diye kendini savundu - Son Dakika


Advertisement