Son Dakika Haberleri: Yeni Macbook Pro ve Oled Touch Bar Gerçeği

Yeni Macbook Pro ve Oled Touch Bar Gerçeği

3 yıl önce

OLED Touch Bar söylentileri gittikçe gerçeğe yakınlaşıyor ve Apple'ın bir sonraki nesil Macbook Pro'su çok daha ince ve OLED Touch Bar ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni Macbook Pro ve Oled Touch Bar Gerçeği, System.String[]
OLED Touch Bar söylentileri gittikçe gerçeğe yakınlaşıyor ve Apple'ın bir sonraki nesil Macbook Pro'su çok daha ince ve OLED Touch Bar ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

2012 yılındaki Retina ekran değişikliğinden bu yana geçen 4,5 yıllık sürede Macbook Pro kabaca aynı çizgide kalmış ve köklü değişikliklere yer vermemişti. Gelişmeler daha çok işlemcilerinde, disklerde ve daha fazla pil sürelerinde olmuştu.

Ancak bu yıl bu süreç kesinlikle değişiyor ve Apple 2016 sonunda Macbook'un ana hatlarında ciddi değişime gidiyor.

En önemli ve geçerli beklenti çok daha ince ve hafif olması yönünde. 12 inç modelinde görünen yeni menteşe mekanizmasını 13 ve 15 inç modellerinde de yer verilecek. Ayrıca Touch ID fingerprint scanner,USB Type-C portu ve Thunderbolt uyumlu portlar olacak.

Belkide en önemlisi yazımızın da konusu olan Klavye üzerinde olacak. MacBook Pro'nun klasik klavyesi üzerindeki fonksiyon tuşları yerini klavye üzerinde OLED dokunmatik ekrana bırakacak. Bu ikinci ekranın işlevselliği hakkında kesin bir bilgi yok fakat tahmin etmeninde zor olmadığını düşünüyorum.

Retina ekranın altın ikinci bir OLED Ekranın ve Klavyeye nasıl bir tasarımla yerleştirileceğini merak ediyorum.

9to5mac MacrumorsYeni Zelanda Saldırganının Ailesi: Özür Dileriz, Sadece Eve Gidip Saklanmak İstiyoruz Erdoğan'ın Sağ Kolu Olan Şehit Erol Olçok'un Eşi: Şehitleri Kaça Sattınız? PKK'nın İğrenç Yüzü Günlükte Ortaya Çıktı: Kendini Dedesi Yaşındaki Teröristin Kucağında Çıplak Olarak Bulmuş