Yeni Ordu Valisi'nden Fetö ve PKK Mesajı - Son Dakika

Yeni Ordu Valisi'nden Fetö ve PKK Mesajı

05.07.2017 17:35
Yeni Ordu Valisi'nden Fetö ve PKK Mesajı, System.String[]

VALİLER Kararnamesi ile Ordu Valiliği'ne atanan Seddar Yavuz, görevine başladı.

VALİLER Kararnamesi ile Ordu Valiliği'ne atanan Seddar Yavuz, görevine başladı. Vali Yavuz, FETÖ/PDY ve PKK benzeri terör örgütleri ile etkin bir mücadele yürütme konusunda kararlı oldukları mesajını verdi.

Muş'tan Ordu Valiliği'ne atanan Seddar Yavuz, bugün görevine başladı. Protokol tarafından törenle karşılanan Seddar Yavuz daha sonra makamında basın toplantısı düzenledi. Ordu Valiliği'ne atanmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya teşekkür eden Vali Yavuz, "Hukukun üstünlüğü, demokratik kurallar ve teamüller ile temel insan haklarına saygı düsturumuz olacaktır. FETÖ, PKK ve benzeri terör örgütleri ile etkin bir mücadele yürütme konusunda kararlıyız. Toplumun dezavantajlı gruplarını oluşturan yaşlı, engelli ve yoksul kesimler ile şehitlerimizin aziz emanetleri aileleri ve kahraman gazilerimizle her fırsatta birlikte olmaya ve sorunlarını çözmeye itina göstereceğiz" dedi.

BU ŞEHRİN TERÖR ÖRGÜTLERİYLE ANILMASINA ASLA İZİN VERMEYİZ

Karadeniz kırsalında PKK'nın eylemlerini de hatırlatan Vali Yavuz, Ordu'da teröre izin vermeyeceklerini söyledi. Vali Yavuz, şöyle konuştu:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti küresel bir saldırı altındadır. Terör örgütlerinin ana kumanda masasında oturanlar aynı güçlerdir. 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra 10 terör örgütünün aynı anda eylem kararı almasıda bunun net bir göstergesidir. Bölgemiz bu anlamdada gayet iyi durumda. Dün akşam geldikten sonra arkadaşlarımla görüştüm. Bu konuda herhangi zaafiyat oluşması söz konusu değil. Ama biz her zaman tedbirli ve temkinliyiz. Bu şehrin terör örgütleriyle anılmasına asla izin vermeyiz."

Bir gazetecinin 'Ordu'da FETÖ ile ilgili şikayetlerin göz ardı edildiği, bununla ilgili gerekli çalışma yapılıp yapılmayacağı' sorusunu yanıtlayan Vali Seddar Yavuz, "Açıklamam çok net, görevime yeni başlıyorum. Bütün konuları değerlendireceğiz. Gereken bir adım varsa atarız, bu konuda bir endişeye gerek yok" dedi. - Ordu

Yeni Ordu Valisi'nden Fetö ve PKK Mesajı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yeni Ordu Valisi'nden Fetö ve PKK Mesajı - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçe sosyal medya hesabının Luiz Gustavo paylaşımı binlerce beğeni aldı Sokak ortasında kanlı hesaplaşma! Silahını çekip kurşun yağdırdı, ortalık kan gölüne döndü Evine çağırdığı usta, talihsiz kadına cinsel ilişki teklifinde bulundu: Bir kere öpsem ne olur? AK Parti İstanbul İl Başkanı'nın kahve davetine Kaftancıoğlu'ndan yanıt: Bu, 3 yıldır arzu ettiğim bir şeydi Seren Serengil, Sadakatsiz dizisi inadından vazgeçmedi! Yapım şirketinin cevabı bile ikna edemedi CHP'den istifa eden Sancar ilk kez konuştu: Kaset var diye baskı oluşturuldu Süper Toto Süper Lig'in 28. haftasında görev alacak hakemler açıklandı! Yaşar Kemal Uğurlu ve Cüneyt Çakır'a görev verilmedi Maddi hasarlı kaza sonrası araçtan inen kadın sürücü feci şekilde can verdi