Son Dakika Haberleri: Yolcunun Almadığı Valizden 50 Bin TL Değerinde Tilki Kürkü Çıktı!

Yolcunun Almadığı Valizden 50 Bin TL Değerinde Tilki Kürkü Çıktı!

4 ay önce

Atatürk Havalimanı'nda Çin'den gelen yolcunun valizinden piyasa değeri 50 bin TL olan 40 tilki kürkü çıktı. Kürklere el konulurken, yolcu para cezasına çarptırıldı.

Çin'den Rusya aktarmalı İstanbul'a gelen ve bagajlarını almadan Atatürk Havalimanı'ndan ayrılan yolcunun unuttuğu valizden piyasa değeri 50 bin TL olan 40 tilki kürkü çıktı.

HAVALİMANINDAN VALİZİNİ ALMADAN AYRILDI

Çin uyruklu F.T, Çin'den tarifeli uçakla Rusya'nın başkenti Moskova aktarmalı İstanbul'a geldi. Çinli yolcu pasaport kontrolünün ardından valizini almadan Atatürk Havalimanı'ndan ayrıldı.

PİYASA DEĞERİ 50 BİN TL OLAN 40 TİLKİ KÜRKÜ BULUNDU

Bu sırada Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri yolcunun alınmayan bagajları X-Ray cihazıyla kontrol ettiği sırada valizin içinde ticareti yasak olan tilki kürkleri olduğunu tespit etti. Piyasa değeri 50 bin lira olan 40 tilki kürkü ekipler tarafından tutanakla teslim aldı.

KÜRKLERE EL KONULDU, ÇİNLİ YOLCU PARA CEZASINA ÇARPTIRILDI

Daha sonra Atatürk Havalimanı'nda valizinin kaybolduğunu beyan eden Çinli yolcu F.T valizini teslim almak için özel yer hizmeti şirketine ait depoya geldi. Bu sırada şüpheliyi takip eden gümrük muhafaza ekipleri F.T'yi gözaltına alarak, hakkında işlem yaptı. Kürklere el konulurken, F.T'nin para cezasına çarptırıldığı öğrenildi.
Defineci, Altında 40 Ton Altın Olduğu Söylenen Köy Evine 500 Milyar TL Fiyat Biçti Cemal Kaşıkçı Olayında Dünyanın Tavır Aldığı Suudi Arabistan'a 7 Ülkeden Destek Geldi

Ölümüyle Dünyayı Ayağa Kaldıran Kaşıkçı'nın Vasiyeti Ortaya Çıktı: Beni Medine'ye Gömün