Yunanistan'ın Efsane Sopranosu Nana Mouskouri Zorlu Center PSM'de - Son Dakika

Yunanistan'ın Efsane Sopranosu Nana Mouskouri Zorlu Center PSM'de

14.02.2014 17:33
Yunanistan'ın Efsane Sopranosu Nana Mouskouri Zorlu Center PSM'de

Nana Mouskouri'den "Happy Birthday" turnesinde unutulmaz performans.

Küçük yaşlarda babasının hediye ettiği mandolin'le şarkı söyleyip dansetmeye başlayan, Fado ve Yunan ezgileriyle kısa sürede önce Girit'te ardından tüm Yunanistan ve çevre ülkelerde ün kazanan Nana Mouskouri İstanbullu hayranlarıyla buluşuyor.

'Atina'nın Beyaz Gülü' İstanbul'da

Başta Yunanca ve Fransızca olmak üzere pek çok farklı dilde söylediği şarkılarla pop müziğin idol isimlerinden biri olan sanatçı, 1961 yılında Almanca olarak kaydettiği "Atina'dan Beyaz Güller" albümüyle Almanya'da bir milyonun üzerinde satarak çok ciddi bir satış başarısı elde etti. Bu albümdeki şarkılar, pek çok farklı dile çevrilerek sanatçının en bilinen parçalarından biri olmanın yansıra sanatçının "Atina'nın Beyaz Gülü" olarak anılmasına sebep oldu.

Sanatçı, doğum gününde başladığı dünya turnesinin İstanbul ayağında Zorlu Center PSM'de sahne alacak. Nana Mouskouri, doğum gününde Atina'dan başladığı ve bir yıl içerisinde dünyayı dolaşacağı Happy Birthday Turnesi ile sahnelere geri döndü. Sadece doğum gününü değil,aynı zamanda yıllar boyu şarkılarıyla ona ilham veren besteci ve söz yazarlarını da kutlamak için sahne alan Mouskouri, şarkı söylemenin kendisini hayata bağlayan ve aşkı fark ettiren en büyük deneyim olduğunu belirtiyor.

4 Fransız müzisyen ve Fransa'da müzik kariyerini sürdüren kızı Lénou'nun kendisine eşlik edeceği performansında Nana Mouskouri, kızıyla sahne alma hayalini de gerçekleştirmiş oluyor. Mouskouri'nin bu etkileyici performansı, 16 Şubat Pazar günü saat 20.00'de Zorlu Center PSM'de!

Tarih: 16 Şubat 2014, Pazar

Mekan: Zorlu Center PSM, Ana Tiyatro

Bilet Fiyatları: 69 TL, 99 TL, 150 TL, 185 TL, 220 TL

Zorlu Center PSM'den öğrencilere jest!

Zorlu Center PSM, müzik tutkunu gençleri de düşünerek limitli öğrenci biletlerini satışa sunuyor. Sevdiği müzisyeni dinlemek, Broadway Show'larını izlemek ya da farklı gösterileri Zorlu Center PSM'de takip etmek isteyen öğrenciler, performans günü 10.00 – 12.00 saatleri arasında, 20 TL'ye bilet alabilecek!

Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi Hakkında:

Türkiye'nin ilk 5 fonksiyonlu "karma kullanım" projesi olan Zorlu Center'da; performans sanatları merkezi, otel, ofis, alışveriş merkezi ve rezidanslar yer alıyor. Zorlu Center'ın en önemli fonksiyonlarından biri olan Performans Sanatları Merkezi geliştirilirken, İstanbul'un en çok ihtiyaç duyduğu konulardan birinin de kültür- sanat etkinliklerinin gerçekleştirilebileceği alanlar olduğunu gözlemlendi. Sanatın çeşitli dallarına ev sahipliği yapmak üzere çok amaçlı sanat merkezi olarak tasarlanan Performans Sanatları Merkezi'ne, Zorlu Center içerisinde önemli bir yer ayrıldı. Performans Sanatları Merkezi'nin büyük salonu (ana tiyatro) 2 bin 262 kişilik, diğer salonu drama sahnesi ise 738 kişilik kapasiteye sahip. 300 milyon USD yatırım yapılan ve 50.000 m² kapalı alana sahip olan Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, Ekim 2013 itibariyle dünyanın önde gelen müzikal, konser, dinleti, tiyatro, dans gösterileri ve resim sergisi gibi birçok sanatsal faaliyete ev sahipliği yapacak. Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, müzikallerin New York Broadway ve Londra West End'den sonraki yeni merkezi olacak. Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi'nin operatörlüğünü ise birçok Broadway şovunu hayata geçiren ve 101. yaşını kutlayan Amerikalı NederlanderWorldwide Entertainment (NWE) yapmaktadır.

YORUMLAR
500
ABD Dışişlerinden, Türkiye ve Yunanistan'a sorunları diplomatik yolla çözme çağrısı ABD Dışişlerinden, Türkiye ve Yunanistan'a sorunları diplomatik yolla çözme çağrısı Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatları Sansasyonel eylem hazırlığındaki DEAŞ'lı yakalandı Sansasyonel eylem hazırlığındaki DEAŞ'lı yakalandı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Yunanistan'ın Efsane Sopranosu Nana Mouskouri Zorlu Center PSM'de - Son Dakika


Advertisement