Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Hıdırellez haberleri, Hıdırellez son dakika, son dakika Hıdırellez

Son Dakika Hıdırellez Haberleri

Son dakika Hıdırellez haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son hıdırellez haberleri anında burada.


 • 28.11.2023 28 Kas 12:13 İznik'in düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı

  İznik'in düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı İznik ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü, çelenk sunumuyla yapılan kutlama töreniyle kutlandı. İznik, Milli Mücadele döneminde stratejik önemi sebebiyle iki kez işgal edilmiş ve savaşın acılarını yaşamıştır. İznik'in kurtuluşu için yapılan çatışmalar sonucunda düşman işgal kuvvetleri temizlenmiştir.

 • 09.11.2023 09 Kas 12:32 Hıdırellez gül ağacına dilek nasıl yapılır, saat kaçta gömülür? Hıdırellez gül ağacı yoksa ne yapılır?

  Hıdırellez gül ağacına dilek nasıl yapılır, saat kaçta gömülür? Hıdırellez gül ağacı yoksa ne yapılır? Hıdırellez günü dilek tutacak vatandaşlar tarafından gül ağacı ritüeli nasıl yapılır araştırılıyor. Dilek dilemek için sadece gül ağacı mı kullanılıyor merak konusu oldu. Peki, Hıdırellez gül ağacına dilek nasıl yapılır, saat kaçta gömülür? Hıdırellez gül ağacı olması şart mı? Hıdırellez gül ağacı yoksa ne yapılır? İşte detaylar...

 • 06.11.2023 06 Kas 12:56 Antalya'da Yörük Türkmen Festivali Büyük İlgi Gördü

  Antalya'da Yörük Türkmen Festivali Büyük İlgi Gördü Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 2'nci Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali'nde üç gün boyunca kültür şöleni yaşandı. Festivalde Türk dünyasını buluşturan etkinliklere 44 sanatçı katıldı. Yörük kültürü, geleneksel kıyafetler, müzikler ve yemeklerle tanıtıldı. Festivalde ayrıca halk oyunları gösterileri, atlı okçuluk gösterileri ve söyleşiler gerçekleştirildi.

 • 19.10.2023 19 Eki 10:11 Hıdırıllez ne zaman? Hıdırellez neden kutlanıyor? Hıdırellez nasıl kutlanıyor?

  Hıdırıllez ne zaman? Hıdırellez neden kutlanıyor? Hıdırellez nasıl kutlanıyor? Hıdırıllez, baharın başlangıç tarihi olarak kabul edilir ve bereketin, bolluğun simgesidir. Bu nedenle insanlar bu özel günde dileklerini dile getirir, çeşitli ritüeller gerçekleştirir. Peki, Hıdırıllez ne zaman? Hıdırellez neden kutlanıyor? Hıdırellez nasıl kutlanıyor? İşte detaylar...

 • 14.10.2023 14 Eki 13:53 İstanbul'da yarın bazı yollar trafiğe kapalı olacak

  İstanbul'da yarın bazı yollar trafiğe kapalı olacak İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yarın gerçekleştirilecek 58. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu dolayısıyla trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahları açıkladı. Galata Köprüsü iki yönlü trafiğe kapatılacak. Söğütlüçeşme-Zincirlikuyu arasındaki seferler 12.15-14.30 saatleri arasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden yapılacak.

 • 06.09.2023 06 Eyl 12:00 Kocasinan Belediyesi Erkilet Millet Bahçesi için çalışmalarını sürdürüyor

  Kocasinan Belediyesi Erkilet Millet Bahçesi için çalışmalarını sürdürüyor Kocasinan Belediyesi, Kayseri'nin eşsiz şehir manzarasıyla dikkat çeken Erkilet Millet Bahçesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, Millet Bahçesi alanının şehrin panoramik olarak en iyi noktalardan biri olduğunu belirtti.

 • 22.08.2023 22 Ağu 11:44 Ankara'da Cumhuriyet'in 100. yılına özel anıt yapılıyor

  Ankara'da Cumhuriyet'in 100. yılına özel anıt yapılıyor Ankara Büyükşehir Belediyesi, Hıdırlıktepe'de inşa edilen anıt ile Cumhuriyet'in 100. yılını kutluyor. Anıt, kentsel dönüşüm ve rekreasyon alanı çalışmalarıyla birlikte Ankara'nın önemli merkezlerinden biri haline gelecek. Proje kapsamında endemik bitkiler alanı, kültür teras bahçeleri, kent arşiv ve taş müzesi gibi birçok farklı alan da oluşturulacak.

 • 21.08.2023 21 Ağu 23:20 Ankara'da Cumhuriyet'in 100. yılına özel projeler başladı

  Ankara'da Cumhuriyet'in 100. yılına özel projeler başladı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhuriyet'in 100'üncü yılında 'Yüz Yıllara Armağan Projesi' kapsamında Hıdırlıktepe Rekreasyon Alanı ve Yüzüncü Yıl Şükran Anıtı projesi inşaatına başlandığını ve bu yıl içerisinde hizmete gireceğini duyurdu. Ayrıca projede Kültür Teras Bahçeleri ve Endemik Bitki Alanları, Kent Arşiv ve Taş Müzesi, Giriş meydanı, uluslararası gençlik kampı, amfi, hıdırellez ateş alanı gibi birçok farklı bölüm de yer alacak.

 • 11.08.2023 11 Ağu 19:21 Edremit'in Çamcı Mahallesi'nde 15. Geleneksel Güz Etkinliği

  Edremit'in Çamcı Mahallesi'nde 15. Geleneksel Güz Etkinliği Edremit'in Çamcı Mahallesi'nde Tahtacı Türkmen kültürünün yaşatılması amacıyla düzenlenen 15. Geleneksel Güz Etkinliği, sanatçı Erdal Erzincan'ın türküleri ile renklendi. Etkinliğe Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, ADD Edremit Şube Başkanı Ali Onur Deliloğlu ve Çamcı Muhtarı Çetin Kurt da katıldı. Halk oyunları, ADD Korosu ve yerel sanatçıların sahne aldığı etkinlikte, geleneksel Türkmen kıyafetleri ile Semah gösterisi büyük ilgi gördü.

 • 29.07.2023 29 Tem 23:12 Kaya Resimlerine Büyük İlgi

  Kaya Resimlerine Büyük İlgi Denizli'nin Bekilli ilçesinde keşfedilen kaya resimleri, bölgeyi ziyaret edenlerin yoğun ilgisini çekiyor. Denizli'de düzenlenen tanıtım gezisinde Bekilli'deki kaya resimleri büyük ilgi gördü. Geziye katılanlar, bölgedeki diğer tarihi ve kültürel yerleri de ziyaret etti. Çal Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2. Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz, kaya resimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu ve Türk kültürünün sembollerini taşıdığını belirtti.

 • 15.07.2023 15 Tem 11:25 Troya Müzesi'nde Antik Çağ'dan esinlenen Helen canlandırıldı

  Troya Müzesi'nde Antik Çağ'dan esinlenen Helen canlandırıldı Antik Çağ ozanlarından Homeros'un İlyada Destanı'nda anlattığı Troyalı Helen, Prof. Naci Kalmukoğlu'nun yaptığı bir tablodan esinlenilerek Troya Müzesi'nde canlandırıldı. Helen'in siyah saçlı ve balık etli bir kadını tasvir etmesi bazı tepkilere neden oldu. Müze yetkilileri, Helen'in farklı bir görünümle canlandırılmasının, Batı merkezli algıyı kırarak Anadolu bağını vurgulamak amacıyla yapıldığını belirtti. Helen'i canlandıran arkeolog Hazal Fırat, bu deneyimden gurur duyduğunu ifade etti.

 • 25.06.2023 25 Haz 00:28 Melek Mosso, Belediye Başkanı Tepe'nin sarılma isteğine imalı yanıt verdi

  Melek Mosso, Belediye Başkanı Tepe'nin sarılma isteğine imalı yanıt verdi Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde konser veren Melek Mosso, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe'nin sarılma isteğine 'Sarılalım, sonra sıkıntı olmasın' diyerek imalı bir cevap verdi. İkili sarıldıktan sonra Mosso şarkılarına devam etti.

 • 24.06.2023 24 Haz 23:29 Melek Mosso performs at Hidirellez Festival in Tekirdağ after controversy over Kiraz Festival

  Melek Mosso performs at Hidirellez Festival in Tekirdağ after controversy over Kiraz Festival After being criticized for giving a concert to Melek Mosso at the International Cherry Festival, which led to the resignation of Süleymanpaşa Mayor Cüneyt Yüksel, Mosso performed at the 43rd Hidirellez Festival organized by Muratlı Municipality. Mosso gave a lively performance with her songs and received flowers from Muratlı Mayor Nabi Tepe, who asked if they could hug, to which Mosso replied 'Let's not cause any trouble later' before they hugged each other.

 • 14.06.2023 14 Haz 16:10 Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri NKÜ Şarköy MYO'yu ziyaret etti

  Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri NKÜ Şarköy MYO'yu ziyaret etti Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yiyecek içecek hizmetleri bölümü öğretmenleriyle birlikte Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Şarköy Meslek Yüksek Okulu'nu ziyaret etti. Ziyarette, öğrencilere çikolata yapımı eğitimi verildi. Ayrıca Çorlu'da Hıdırellez Şenliği düzenlendi. Şenlikte, yemek ikramı yapıldı ve gösteriler sunuldu. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hıdırellez şenliğinin kardeşlik bağlarını güçlendirdiğini belirtti.

 • 06.06.2023 06 Haz 15:19 İpsala'da Ortaokul Öğrencileri Çevre Temizliği Yaptı

  İpsala'da Ortaokul Öğrencileri Çevre Temizliği Yaptı İpsala ilçesinde düzenlenen Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında ortaokul öğrencileri çöp topladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin, öğrencilere çevre bilincini aşılamak için program düzenlediklerini belirtirken, çevrenin temiz tutulması gerektiğini vurguladı.

 • 05.06.2023 05 Haz 09:18 Bilecik'te Oğulpaşa Köyü Yayla Şenlikleri düzenlendi

  Bilecik'te Oğulpaşa Köyü Yayla Şenlikleri düzenlendi Bilecik'in Osmaneli ilçesinde düzenlenen 19. Oğulpaşa Köyü Yayla Şenlikleri kapsamında Hıdırellez ve Karakucak Güreşleri gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, yayla şenlikleri, Hıdırellez kutlamaları ve ata sporu olan güreşin insanları bir araya getirdiğini söyledi. Şenliklerin birliği, beraberliği ve dayanışmayı güçlendiren önemli bir unsurlar olduğunu kaydeden Kızılkaya, emeği geçenlere teşekkür etti.

 • 04.06.2023 04 Haz 18:59 Bilecik'te Oğulpaşa Köyü Yayla Şenlikleri yapıldı

  Bilecik'te Oğulpaşa Köyü Yayla Şenlikleri yapıldı Bilecik'in Osmaneli ilçesinde düzenlenen 19'uncu Oğulpaşa Köyü Yayla Şenlikleri kapsamında Hıdırellez ve Karakucak Güreşleri gerçekleştirildi. Vali Dr. Kemal Kızılkaya, şenliklerin birliği, beraberliği ve dayanışmayı güçlendiren önemli bir unsur olduğunu belirtirken, Belediye Başkanı Münür Şahin ise şenliklerin Bilecik için bir değer olduğunu vurguladı. Etkinliğe, birçok siyasi temsilci ve vatandaş katıldı.

 • 31.05.2023 31 May 13:00 'Dünyanın En Güzel Köyü' Küçükköy'de Şenlik Var

  'Dünyanın En Güzel Köyü' Küçükköy'de Şenlik Var '6. Ayvalık Küçükköy Teferic Şenlikleri' 2-4 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından 2023 yılında 'Dünyanın En Güzel Turizm Köyü' adayı olan Küçükköy'de gerçekleşecek şenlikte, üç gün boyunca Küçükköy'ün ve Balkan kültürünün tadı çıkarılacak. Etkinlikler Sabancı Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi'nde, Küçükköy Cami Avlusu'nda, Ağaçaltı Meydanı'nda ve Küçükköy'ün farklı noktalarında düzenlenecek.

 • 27.05.2023 27 May 17:34 Bilecik'in Köylerinde Hıdırellez Şenlikleri Devam Ediyor

  Bilecik'in Köylerinde Hıdırellez Şenlikleri Devam Ediyor Bilecik'in Osmaneli ilçesine bağlı köylerde geleneksel Hıdırellez şenlikleri hafta sonları da devam ediyor. Çerkeşli ve Avdan köylerinde yapılan Hıdırellez kutlamalarında katılımcılara şifalı pilav ikram edildi.

 • 26.05.2023 26 May 14:22 PLASTİK POŞETLERLE ATILAN HIDIRELLEZ DİLEKLERİ, DENİZ EKOSİSTEMİNE ZARAR VERİYOR

  PLASTİK POŞETLERLE ATILAN HIDIRELLEZ DİLEKLERİ, DENİZ EKOSİSTEMİNE ZARAR VERİYOR AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Sualtı Sporları Topluluğu üyelerinin yaptığı dalışta, deniz dibinde plastik poşetlere sarılmış Hıdırellez dilekleri, bozuk paralar, bisiklet, aydınlatma projektörleri gibi birçok nesne görüntülendi.

 • 26.05.2023 26 May 11:52 Torbalı Belediyesi Roman vatandaşlar için buluşma düzenledi

  Torbalı Belediyesi Roman vatandaşlar için buluşma düzenledi Hava şartları nedeniyle yarıda kalan Hıdrellez etkinliği sonrası Roman vatandaşların isteği üzerine Torbalı Belediyesi Roman Buluşması düzenledi. Etkinlikte Emre Övek konseri ve Roman Ateşi dans gösterileri yer aldı.

 • 22.05.2023 22 May 17:41 Bu köyde asırlık geleneksel 'Hıdırellez Şenliği' devam ediyor

  Bu köyde asırlık geleneksel 'Hıdırellez Şenliği' devam ediyor Bu köyde asırlık geleneksel 'Hıdırellez Şenliği' devam ediyor Bilecik'in Osmaneli ilçesi Dereyörük köyü halkı, asırlık gelenek Hıdırellez şenliklerinde atalarından kalma geleneklerini halen sürdürüyorlar.

 • 22.05.2023 22 May 16:45 Bu köyde asırlık geleneksel Hıdırellez Şenliği devam ediyor

  Bu köyde asırlık geleneksel Hıdırellez Şenliği devam ediyor Bilecik'in Osmaneli ilçesi Dereyörük köyü halkı, asırlık gelenek Hıdırellez şenliklerinde atalarından kalma geleneklerini halen sürdürüyorlar.

 • 22.05.2023 22 May 11:41 Emet'te Hıdrellez şenliklerine yoğun ilgi

  Emet'te Hıdrellez şenliklerine yoğun ilgi Kütahya'nın Emet ilçesi Yenice köyünde baharın müjdecisi olarak kabul edilen Hıdrellez, binlerce kişinin katılımıyla coşkuyla kutlandı.

 • 21.05.2023 21 May 19:53 Başkan Mustafa Önsay: "Vatandaşlarımızın gücüyle Cumhurbaşkanımızı tekrar lider yapacağız"

  Başkan Mustafa Önsay: 'Vatandaşlarımızın gücüyle Cumhurbaşkanımızı tekrar lider yapacağız' AK Parti Kütahya Milletvekilleri İsmail Çağlar Bayırcı ve Mehmet Demir ile birlikte Emet Yenice Köyü Geleneksel Hıdırellez Şenliklerine katılan AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, ikinci tur seçimlerinden vatandaşların gücüyle en iyi sonucu alarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı...

 • 09.05.2023 09 May 17:15 KMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Hıdırellez Çocuk Şenliği Düzenledi

  KMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Hıdırellez Çocuk Şenliği Düzenledi Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi tarafından düzenlenen Hıdırellez Çocuk Şenliği, 746. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emreyi Anma Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirildi. Rektör Gavgalı'nın konuşmasının ardından halk oyunları gösterisi sergilendi ve çocuklar farklı oyunlarda eğlendi. Şenlik, ikramların ardından sona erdi.

 • 09.05.2023 09 May 11:58 Düzce Belediye Başkanı Roman Hemşehrileriyle Hıdırellez Bahar Şenliğinde Buluştu

  Düzce Belediye Başkanı Roman Hemşehrileriyle Hıdırellez Bahar Şenliğinde Buluştu Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Çamköy Mahallesinde düzenlenen Hıdırellez Bahar Şenliğinde Roman hemşehrilerinin büyük sevgi ve ilgisiyle karşılaştı. Şenlikte müjdelerini açıklayan Özlü, Roman Kültür Evi inşa edeceklerini ve konserlerde Roman sanatçıları ağırlayacaklarını duyurdu.

 • 08.05.2023 08 May 22:42 Ahmet Davutoğlu: Millet İttifakı, birleştirme ve kardeşlik için çalışıyoruz

  Ahmet Davutoğlu: Millet İttifakı, birleştirme ve kardeşlik için çalışıyoruz Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Çanakkale'de muhtarlar, Millet İttifakı milletvekili adayları ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada Millet İttifakı'nın birleştirme ve kardeşlik için çalıştığını belirtti ve 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde kimse kaybetmeyecek mesajını verdi.

 • 08.05.2023 08 May 22:12 Ahmet Davutoğlu: 'Millet İttifakı, birleştirmeye çalışıyoruz'

  Ahmet Davutoğlu: 'Millet İttifakı, birleştirmeye çalışıyoruz' Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Çanakkale'de bir dizi programa katıldı. Burada yaptığı konuşmada Millet İttifakı'nın birleştirici gücüne vurgu yaptı.

 • 08.05.2023 08 May 21:48 Ahmet Davutoğlu Çanakkale'de Millet İttifakı adaylarıyla buluştu

  Ahmet Davutoğlu Çanakkale'de Millet İttifakı adaylarıyla buluştu Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Çanakkale'nin Çan, Yenice ve Biga ilçelerinde Millet İttifakı adaylarıyla bir araya geldi ve seçim bürolarının açılışlarına katıldı. Davutoğlu, ziyaretleri kapsamında Termal Park'ta muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlarla görüştü ve Türkiye'nin önemli bir seçime girdiğini belirtti. Ayrıca, seçim sonrası yasakların gideceğini ve özgürlüklerin geleceğini söyledi.

 • 08.05.2023 08 May 17:32 Başkan Deveci: "Üretimi yeniden kucaklamamız lazım"

  Başkan Deveci: 'Üretimi yeniden kucaklamamız lazım' Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Salıpazarı ilçesinin Avut Mahallesi'nde düzenlenen 22. Hıdırellez Festivali'nde mahallelilerin sevincine ortak oldu.

 • 08.05.2023 08 May 15:31 Çorlu'da Hıdırellez Şenliği kutlandı

  Çorlu'da Hıdırellez Şenliği kutlandı Çorlu Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Hıdırellez Şenliği'nde buluşan vatandaşlar, baharın müjdecisi Hıdırellez'i coşkuyla kutladı.

 • 08.05.2023 08 May 13:54 670 yıllık Hıdırellez geleneği Sorgun Mahallesi'nde devam ediyor

  670 yıllık Hıdırellez geleneği Sorgun Mahallesi'nde devam ediyor Bursa'nın Keles ilçesine bağlı Sorgun Mahallesi'nde 670 yıllık Hıdırellez geleneği devam ediyor. Mahalle halkı, baharın habercisi Hıdırellez'in gelmesiyle birlikte toplu yemek pişirip mahallece yeniyor. Gelenek, geniş katılımla gerçekleşti ve köy meydanında sergilenen mutfak şovlarıyla bahar şölenine dönüştü. Gençlere büyük sorumluluk düştüğü belirtilen geleneğin devam ettirilmesi için Sorgun Köyü Derneği çağrıda bulundu.

 • 08.05.2023 08 May 13:12 Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, hafta sonu vatandaşlar ile bir araya geldi

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, hafta sonu vatandaşlar ile bir araya geldi Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, hafta sonu gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında birçok köyü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Ayrıca CHP milletvekili adayları ile birlikte dernekleri ziyaret eden Başkan Kurt, yaklaşan seçimin önemine dikkat çekti ve Bahara Merhaba Konseri'ne katıldı.

 • 08.05.2023 08 May 13:12 AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin Çal ilçesinde esnafları ziyaret etti

  AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin Çal ilçesinde esnafları ziyaret etti AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Çal ilçesinde esnafları ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu ve kuraklık nedeniyle yaşanan sulama sorununun bir projeyle çözüme kavuşturulacağını müjdeledi. Milletvekili Tin, kuraklıkla mücadele için sulama projeleri geliştirdiklerini ve üreticilerin yanında olduklarını belirtti.

 • 08.05.2023 08 May 13:11 Keşan'da Hıdırellez ve Dallık Şenliği Kutlandı

  Keşan'da Hıdırellez ve Dallık Şenliği Kutlandı Keşan ilçesinde geleneksel olarak kutlanan Hıdırellez ve dallık şenliği, yöresel kıyafetler giyen kadınların dansı, ateş yakma, konser ve etkinliklerle coşkuyla kutlandı. AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da etkinliğe katıldı.

 • 08.05.2023 08 May 12:33 İzmit Belediyesi Hıdırellez Şenlikleri tamamlandı

  İzmit Belediyesi Hıdırellez Şenlikleri tamamlandı İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri, Balören Mahallesi'nde coşkuyla kutlandı. Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, şenlikte yaptığı konuşmada baharın gelişini ve kardeşliği vurguladı.

 • 08.05.2023 08 May 12:32 Esenyurt'ta Hıdırellez Şenliği Coşkusu

  Esenyurt'ta Hıdırellez Şenliği Coşkusu Baharın müjdecisi, bolluk ve bereketin sembolü Hıdırellez, Esenyurt'ta coşkuyla kutlandı. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt'un da katıldığı şenlikte, vatandaşlar dilek tutarak yakılan ateşin üzerinden atladı. Şenlikte yapılan konuşmada birlik ve beraberliğin önemi vurgulandı.

 • 08.05.2023 08 May 12:34 Esenyurt'ta Hıdırellez Şenliği Coşkuyla Kutlandı

  Esenyurt'ta Hıdırellez Şenliği Coşkuyla Kutlandı Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt'un da katıldığı Hıdırellez Şenliği'nde vatandaşlar dilek tutarak ateşin üzerinden atladı. Roman sanatçıların sahne aldığı şenlikte birlik ve beraberliğin önemi vurgulandı.

 • 08.05.2023 08 May 12:12 Lüleburgaz'da Hıdırellez Şenliği düzenlendi

  Lüleburgaz'da Hıdırellez Şenliği düzenlendi Lüleburgaz Belediyesi'nin '22. Hıdırellez Şenliği', Kent Ormanı'nda düzenlendi. Hıdırellez ateşinin yakılmasıyla başlayan şenlik, sahne gösterileriyle devam etti. Şenlikte halk oyunları, müzik dinletileri ve Rumelili sanatçı Cüneyt Şentürk'ün konseri yer aldı.

 • 08.05.2023 08 May 11:47 Bursada Hıdırellez etkinliğinde olaylar çıktı jandarma havaya ateş açtı

  Bursada Hıdırellez etkinliğinde olaylar çıktı jandarma havaya ateş açtı Bursada meydana gelen 3 farklı kavga kameralara yansıdı. İlk olay Hıdırellez kutlamalarının uzaması üzerine jandarma ile vatandaşlar arasında çıkan tartışma sonucu havaya ateş açılmasıyla son buldu. Diğer kavgalar ise yüksek sesli müzik ve yol verme meselesi nedeniyle çıktı.

 • 08.05.2023 08 May 11:32 Kütahya'da Geleneksel Selim Dedeyi Anma Hıdırellez ve Çocuk Şenliği düzenlendi

  Kütahya'da Geleneksel Selim Dedeyi Anma Hıdırellez ve Çocuk Şenliği düzenlendi Kütahya'nın Domaniç ilçesine bağlı Çukurca beldesinde 11. Geleneksel Selim Dedeyi Anma Hıdırellez ve Çocuk Şenliği programı yoğun bir şekilde gerçekleştirildi. AK Parti Kütahya milletvekili adayı Mehmet Demir ve diğer parti yöneticileri de programa katıldı. Etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür edildi.

 • 08.05.2023 08 May 11:19 Keşanda Dallık Şenlikleri düzenlendi, Keşanspor BAL'a yükseldi

  Keşanda Dallık Şenlikleri düzenlendi, Keşanspor BAL'a yükseldi AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşanda düzenlenen Dallık Şenlikleri'nde Hıdırellez ateşini yaktı. Helvacıoğlu, şenliklerin bahar ve bolluğun simgesi olduğunu belirtti. Aynı gün Keşanspor, Genç Aslanlar Spor'u 3-0 mağlup ederek Bölgesel Amatör Lige yükseldi. Belediye Başkanı Helvacıoğlu, takımı desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

 • 08.05.2023 08 May 11:11 Bursa'da 3 farklı kavga yaşandı

  Bursa'da 3 farklı kavga yaşandı Bursa'da meydana gelen 3 farklı kavga kameralara yansıdı. İlk olay Hıdırellez kutlamaları sırasında jandarma ekipleri ile vatandaşlar arasında yaşandı. Diğer kavgalar ise Uludağ Yolu Caddesi ve Odunluk Mahallesi'nde meydana geldi.

 • 08.05.2023 08 May 10:55 Salıpazarı'nda Hıdırellez Şenlikleri yapıldı

  Salıpazarı'nda Hıdırellez Şenlikleri yapıldı Salıpazarı ilçesine bağlı Avut Mahallesinde 22. Hıdırellez Şenlikleri yapıldı. Şenliklere yerel sanatçılar, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Ayrıca 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu mahalle ziyaretlerine devam ediyor ve ilçenin yatırımlarından bahsediyor.

 • 08.05.2023 08 May 10:09 Bursada Hıdırellez Parkur AVMde roman havası eşliğinde kutlandı

  Bursada Hıdırellez Parkur AVMde roman havası eşliğinde kutlandı Parkur AVMde Hıdırellez coşkuyla kutlandı. Alışveriş merkezinin içinde kurulan sistemle roman havası açılarak roman kızlar oyunlar oynadı. Alışveriş için gelen vatandaşlar ise etkinliğe ilgi gösterdi - BURSA

 • 08.05.2023 08 May 09:58 Foça'da Hıdırellez Şenliği kutlandı

  Foça'da Hıdırellez Şenliği kutlandı Foça Belediyesi, baharın habercisi Hıdırellezi düzenlediği şenlikle kutladı. Yenifoça'daki Hıdırellez Şenliği'nde Forte Alaturka Orkestrası sahne aldı ve vatandaşlar ateş üzerinden atlayıp dilek tuttu. Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz de kutlamalara katıldı.

 • 08.05.2023 08 May 02:59 İçişleri Bakanı Soylu: Provokasyonu oluşturanlar kendileri

  İçişleri Bakanı Soylu: Provokasyonu oluşturanlar kendileri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum'da düzenlenen Halk Buluşması'nda yaşanan gerginliğe ilişkin açıklamalarda bulundu. Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da yer aldığı Erzurum'daki Halk Buluşması'nda yaşanan gerginliğe ilişkin soruyu cevaplayarak, provokasyonu oluşturanların kendileri olduğunu söyledi. Ayrıca, İmamoğlu'nun Sivas programı için yapılan başvurunun oy çokluğuyla reddedildiğini belirtti.

 • 07.05.2023 07 May 19:58 Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç Manisa'nın Demirci ilçesinde ziyarette bulundu

  Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç Manisa'nın Demirci ilçesinde ziyarette bulundu Arınç, Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Acar ile birlikte Ece Sultan Hıdırellez Şenliği'ne katıldı ve seçim öncesi konuşma yaptı. Ayrıca hayır etkinliğine katılan Arınç, Huriye-Hasan Akdemir Parkı'nı ziyaret etti.

 • 07.05.2023 07 May 18:41 Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu 15 Mayıs'ta siyasetin Hıdırellezi olacak

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu 15 Mayıs'ta siyasetin Hıdırellezi olacak Ahmet Davutoğlu, Denizli'de yaptığı konuşmada hukukun önemine vurgu yaparken, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sözlerini eleştirdi ve Türkiye'nin büyük bir değişim içine girdiğini söyledi. Davutoğlu ayrıca, 15 Mayıs'ta siyasetin Hıdırellezi olacağını ve barışacak, kaynaşacak ve kucaklaşacaklarını belirtti.

Advertisement