Son dakika İşgal haberleri, İşgal son dakika, son dakika İşgal

Son Dakika İşgal Haberleri

 • Ömer Seyfettin'in vefatının üzerinden 104 yıl geçti
  16:19 Ömer Seyfettin'in vefatının üzerinden 104 yıl geçti

  "Kaşağı", "Falaka", "Diyet", "Yalnız Efe", "Pembe İncili Kaftan" ve "Perili Köşk"ün de aralarında bulunduğu çok sayıda esere imza atan, Türk edebiyatının güçlü kalemlerinden Ömer Seyfettin'in vefatının üzerinden 104 yıl geçti.

 • Sudan, Afrika Birliği'nin çözüm önerilerine yeniden üyelik için açık
  23:19 Sudan, Afrika Birliği'nin çözüm önerilerine yeniden üyelik için açık

  Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Abdulfettah el-Burhan, Afrika Birliği'nin Sudan'daki krize yönelik çözümlerinin ülkenin birliğe yeniden tam üyelik elde etmesi durumunda kabul görebileceğini belirtti. Burhan, Afrika Birliği'nin oluşturduğu üst düzey heyeti kabul ederek iç savaşın çözümüne dair bilgi verdi. Sudan'ın birliğe tam üyeliğini yeniden kazanması ve birliğin çözüm önerilerine güvenmesi gerektiğini vurgulayan Burhan, krizin Hızlı Destek Kuvvetleri'nin çekilmesiyle çözülebileceğini ifade etti. Afrika Birliği, Sudan'da çatışan taraflar arasındaki diyaloğu kolaylaştırmak ve barışın sağlanması için üst düzey Sudan heyeti oluşturmuştu.

 • Putin'in nükleer tehdidi sonrası Macron geri adım attı: Ukrayna'ya asker gönderme planımız yok
  20:56 Putin'in nükleer tehdidi sonrası Macron geri adım attı: Ukrayna'ya asker gönderme planımız yok

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Çek basınına verdiği röportajda, Fransa'nın yakın gelecekte Ukrayna'ya askeri personel göndermeyi düşünmediğini belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörü çembere alıyoruz, bu yaz Irak sınırlarımızla ilgili meseleyi çözüme kavuşturacağız
  18:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörü çembere alıyoruz, bu yaz Irak sınırlarımızla ilgili meseleyi çözüme kavuşturacağız

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığına gerçekleştirilen Kabine toplantısı sona erdi. Yaklaşık 2 saat 30 dakika süren toplantının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarda bulundu. Terörle mücadelede kararlılık mesajı veren Erdoğan, "Irak sınırlarımızı güven altına alacak çemberi tamamlamak üzereyiz. İnşallah bu yazın Irak sınırlarımızla ilgili meseleyi, kalıcı olarak çözüme kavuşturmuş olacağız" dedi.

 • Bahçeli'den Filistin mesajı: Bıçak kemiğe dayandı, gerekirse Türkiye her ihtimali masaya koyup restini çekmeli
  17:54 Bahçeli'den Filistin mesajı: Bıçak kemiğe dayandı, gerekirse Türkiye her ihtimali masaya koyup restini çekmeli

  MHP lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından Filistin meselesine ilişkin dikkat çeken paylaşımlar yaptı. Bahçeli, "Cumhurbaşkanımızın diyalog çabaları ve diplomatik temasları çok değerlidir. Sonuca ulaşması samimi dileğimizdir. Ancak gerekirse Türkiye her ihtimali masaya koyup restini çekmeli, bunun da siyasi eylemini planlayıp fedakarlık ve kahramanlık içinde icra etmelidir. Bıçak kemiğe dayanmıştır. Boşa geçecek zaman kalmamıştır." ifadelerini kullandı.

 • Filistin Başbakanı Iştiyye, Gazze'deki aşiretlerin İsrail ile işbirliği yapmayı reddetmesini takdir etti
  16:00 Filistin Başbakanı Iştiyye, Gazze'deki aşiretlerin İsrail ile işbirliği yapmayı reddetmesini takdir etti

  Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, Gazze Şeridi'ndeki aşiretlerin İsrail ile işbirliği yapmayı reddetmesini takdir etti. Iştiyye, İsrail'in Gazze'de işlediği katliamları ve insani yardım engellemelerini eleştirerek, uluslararası yardımların Gazze'ye ulaşmasını istedi.

 • İsrail, Batı Şeria'da baskınlar düzenleyerek evleri yıktı ve Filistinlileri gözaltına aldı
  09:33 İsrail, Batı Şeria'da baskınlar düzenleyerek evleri yıktı ve Filistinlileri gözaltına aldı

  İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria'nın farklı noktalarına düzenlediği baskınlarla bir evi patlayıcı yerleştirerek yıktı ve çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı. İsrail askerleri, Nablus'ta öldürülen bir Filistinlinin evinin bulunduğu binayı kuşatarak dairenin duvarlarını patlattı. İsrail'in bu tür uygulamaları uluslararası insan hakları örgütleri tarafından eleştiriliyor.

 • İsrail 'Hamas'ı yok etme' amacına ulaşabiliyor mu?
  09:00 İsrail 'Hamas'ı yok etme' amacına ulaşabiliyor mu?

  2007'den bu yana Gazze Şeridini yöneten Hamas, silahlı olduğu kadar, siyasi, ideolojik ve sosyal bir hareket.Dolayısıyla İsrail'in Hamas'ı toptan yok etme amacı, gerçekçi ve hatta mümkün mü? BBC Arapça, uzmanlara sordu.

 • Hamas'tan işgal altındaki Gazze için ümitlendiren açıklama
  03 Mar Hamas'tan işgal altındaki Gazze için ümitlendiren açıklama

  İsrail ordusunun işgal altındaki Gazze Şeridi'nde insanlık dışı saldırıları devam ederken, bir yandan da Tel Aviv yönetimi ile Hamas arasında ateşkes görüşmeleri de tüm hızıyla sürüyor. Hamaslı bir yetkili, süren ateşkes görüşmelerine ilişkin, İsrail askerlerinin Gazze'nin tamamından çekilmesini sağlayacak bir anlaşmaya varılması için ciddi bir şekilde çalıştıklarını kaydetti. Yetkili, ateşkes anlaşmasının yapılacağı tarihin ise netleşmediğini söyledi.

 • İsrail Tümgenerale göre Han Yunus'taki patlama skandal ve kaosun bir göstergesi
  03 Mar İsrail Tümgenerale göre Han Yunus'taki patlama skandal ve kaosun bir göstergesi

  İsrailli emekli Tümgeneral Itzhak Brik, Han Yunus'ta meydana gelen patlamanın İsrail savaşlarında eşi benzeri olmayan bir skandal olduğunu belirtti. Brik, İsrail ordusunun eğitimsiz birliklerle savaşa girdiğini ve düzenli birliklerin savaş eğitimi almadığını ifade etti. Ayrıca, askeri disiplinin olmadığı ve komutanların ihmalleri sonucu askerlerin toplu halde öldürüldüğü bir kaosun yaşandığını söyledi. Brik, Hamas savaşçılarının geri döndüğünü ve İsrail ordusunun mevzi kaybettiğini de vurguladı.

 • Özgür Özel: 'Erdoğan, Seçimleri Kaybettiğini Görünce Geçen Sefer Yaptığı Gibi İftiraya, Yalana, Hakarete Sarıldı'
  03 Mar Özgür Özel: "Erdoğan, Seçimleri Kaybettiğini Görünce Geçen Sefer Yaptığı Gibi İftiraya, Yalana, Hakarete Sarıldı"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Tekirdağ aday tanıtım toplantısında; “Recep Tayyip Erdoğan, dün bir kez daha seçimleri kaybettiğini görünce geçen sefer yaptığı gibi iftiraya, yalana, dolana, hakarete sarılacağını gösterdi ve sarıldı. Geçmiş seçimlerde, sonradan kendisinin yalan olduğunu kabul ettiği montaj videolarla ‘Efendim CHP’nin, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayına, Sayın Kılıçdaroğlu’na güya Kandil destek veriyormuş, alkış yapıyormuş. Montaj video yapacak kadar utanmazlığı ele aldılar. Seçim geldi geçti. Yoksul insanları, dardaki insanları beka sorunuyla korkutarak, terörle iş birliği diye yalanlar atarak kandırıp oylarını aldılar. Şimdi 10 bin lira emekli maaşına mahkûm ediyorlar. İşsizliğe, derin yoksulluğa mahkûm ediyorlar. Pazar yerlerinde çürümüş, atılmış, ezilmiş sebze meyveyi yüzünü kapayarak toplayan analarımız var. Onlar o hâldeyse yüzünü gizleyecek olan onlar değil; biziz, hepimiziz ama esas yüzünü gizleyecek olan Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

 • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Muğla mitinginde konuştu: (2)
  03 Mar Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Muğla mitinginde konuştu: (2)

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhuriyetimizin ikinci asrına yakışır yeni bir kalkınma hamlesinin startını inşallah sizlerle birlikte sandıkta vereceğiz.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti iktidarında Türkiye 3 kat büyüdü
  03 Mar Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti iktidarında Türkiye 3 kat büyüdü

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla mitinginde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarında Türkiye'nin 3 kat büyüdüğünü açıkladı. Erdoğan, Muğla'ya yapılan her yatırımda AK Parti'nin mührünün bulunduğunu belirtti ve Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin projeleri engellediğini söyledi. Ayrıca, Muğla'ya yapılan kamu yatırımları, enerji yatırımları ve terörle mücadele konularında da açıklamalarda bulundu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: '31 Mart'ı milli irade bayramı ilan edeceğiz'
  03 Mar Cumhurbaşkanı Erdoğan: "31 Mart'ı milli irade bayramı ilan edeceğiz"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "31 Mart'ı milli irade bayramı ilan edeceğiz"MUĞLA Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Muğla mitinginde açıklamalarda bulundu.

 • Gazze'deki Balıkçılar İsrail Saldırılarına Rağmen Geçim Mücadelesi Veriyor
  03 Mar Gazze'deki Balıkçılar İsrail Saldırılarına Rağmen Geçim Mücadelesi Veriyor

  İsrail'in uzun süredir devam eden saldırıları ve abluka nedeniyle gıda kıtlığıyla karşı karşıya kalan Gazze Şeridi'ndeki balıkçılar, canlarını tehlikeye atarak deniz kıyısına inerek geçim mücadelesi veriyor. İsrail'in sınırlarını altı mil ile sınırladığı balıkçı tekneleri, hedef alınıyor ve balıkçılar silah ve hedef atışlarına maruz kalıyor. Balıkçılar, zorlu koşullar altında az gelir elde etmek için sahilde uzun saatler emek sarf ediyor.

 • İsrail, Gazze Şeridi'nde insani yardım aracını hedef aldı: 9 ölü
  03 Mar İsrail, Gazze Şeridi'nde insani yardım aracını hedef aldı: 9 ölü

  İsrail ordusu, aylardır abluka altında olan Gazze Şeridi'nde insani yardım aracını hedef alarak 9 kişinin ölümüne ve onlarca kişinin yaralanmasına neden oldu. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında binlerce Filistinli hayatını kaybetti.

 • CHP Sözcüsü Deniz Yücel: Atatürk devrimlerine saldıranlara karşı çıkacağız
  03 Mar CHP Sözcüsü Deniz Yücel: Atatürk devrimlerine saldıranlara karşı çıkacağız

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, 3 Mart 1924'te kabul edilen önemli yasaların 100. yıl dönümünde yazılı açıklama yaparak, Atatürk devrimlerine ve cumhuriyete başkaldıranlara karşı çıkacaklarını belirtti. Yücel, tarikat ve cemaatlerin ülkeye çağ dışı fikirlerini empoze etmeye çalıştığını ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu duruma öncülük ettiğini ifade etti. CHP, laikliği hedef alan uygulamalara şiddetle karşı çıkacaklarını vurguladı.

 • CHP Milletvekili Aşkın Genç, Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü'nün verdiği maden ruhsatlarını eleştirdi
  03 Mar CHP Milletvekili Aşkın Genç, Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü'nün verdiği maden ruhsatlarını eleştirdi

  CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü'nün 2002 yılından bu yana 386 bin maden ruhsat izni verdiğini belirterek, bu izinlerin gerçekleştirilmesi durumunda Türkiye Cumhuriyeti'ne ait meraların ve ormanların yüzde 57'sinin işgal edilmiş olacağını söyledi. Genç, madenlerle ülkenin zarar gördüğünü ve bu duruma son verilmesi gerektiğini vurguladı.

 • İletişim Danışmanı: Batılı ülkeler İsrail'i destekleyerek insan haklarını kaybetti
  03 Mar İletişim Danışmanı: Batılı ülkeler İsrail'i destekleyerek insan haklarını kaybetti

  İletişim Danışmanı ve Güney Afrika hükümetinin eski Medya Direktörü Mohamed Faizal Devjee, Batı'nın İsrail ve Gazze konusundaki tutumuna ilişkin, "Artık kesinlikle biliyoruz ki Batılı ülkeler bize gelip insan hakları, baskı ve özgürlük hakkında konuşamaz.

 • İsrail'in Gazze'deki saldırısında 6'sı çocuk 14 kişi öldü
  03 Mar İsrail'in Gazze'deki saldırısında 6'sı çocuk 14 kişi öldü

  İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde bir eve düzenlediği bombalı saldırıda aynı aileden 6'sı çocuk 14 kişinin öldüğü bildirildi. Saldırı sonucunda enkaz altında halen ölü ve yaralılar olduğu belirtildi. İsrail'in Gazze'yi işgal ettiği 7 Ekim'den bu yana düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli hayatını kaybetti ve sivil altyapı da tahrip edildi.

 • Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Pozantı Seçim Ofisi'ni Açtı
  03 Mar Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Pozantı Seçim Ofisi'ni Açtı

  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Pozantı Seçim Ofisi'ni açarak halka hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti. Karalar, Adana için yapılan hizmetleri anlatırken, SCADA Merkezi'nin su kayıp ve kaçaklarını önlemek için önemli bir adım olduğunu vurguladı. Ayrıca, Pozantı Arıtma Tesisi'nin temelinin atılacağını duyurdu ve gelecek dönemde yapılacak hizmetler hakkında bilgi verdi.

 • İsrail askerleri Han Yunus'ta patlamada hayatını kaybetti
  02 Mar İsrail askerleri Han Yunus'ta patlamada hayatını kaybetti

  İsrail ordusu, Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinde bir binada meydana gelen patlamada 3 askerin öldüğünü, 5'i ağır 14 askerin de yaralandığını açıkladı. Gazze Şeridi'ne saldırıların başladığı 7 Ekim 2023'ten bu yana 245'i karadan işgal sürecinde olmak üzere 585 İsrail askeri öldü.

 • Terörle Mücadelede Yeni Sınamalar Panelinde Diplomasi ve Uluslararası Dayanışmanın Önemi Vurgulandı
  02 Mar Terörle Mücadelede Yeni Sınamalar Panelinde Diplomasi ve Uluslararası Dayanışmanın Önemi Vurgulandı

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen 'Terörle Mücadelede Yeni Sınamalar' başlıklı panelde, terörizmin küreselleştiği ve uluslararası dayanışmanın önemi vurgulandı. Somali Devlet Bakanı, Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı ve Güvenlik ve Araştırma Genel Müdürü konuşmacı olarak katıldı. Panelde, terörle mücadelede diplomasi ve bilgi paylaşımının önemi vurgulandı.

 • Arnavutluk'ta FETÖ ile bağlantılı İslam Birliği başkanlık seçimleri protesto edildi
  02 Mar Arnavutluk'ta FETÖ ile bağlantılı İslam Birliği başkanlık seçimleri protesto edildi

  Arnavutluk'ta, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile yakınlığı bilinen Arnavutluk İslam Birliği'nde (KMSH) düzenlenen başkanlık seçimleri bir grup Arnavut vatandaş tarafından protesto edildi. Sivil toplum kuruluşları ve bazı Arnavut vatandaşların çağrısıyla, 'KMSH, Arnavut Müslümanlarına iade edilsin' sloganı atan onlarca kişi, başkent Tiran'da bulunan Tiran Medresesi'nde toplandı. Protestocular, seçimlerin manipüle edildiğini ve ülkedeki Müslümanların iradesini temsil etmediğini vurguladı.

 • İslam Alimleri Vakfı ve UMAD, İsrail'in Gazze'deki soykırımına son verilmesi çağrısı yaptı
  02 Mar İslam Alimleri Vakfı ve UMAD, İsrail'in Gazze'deki soykırımına son verilmesi çağrısı yaptı

  İslam Alimleri Vakfı ve Uluslararası Müslüman Alimler Dayanışma Derneği (UMAD), İsrail'in Gazze'deki soykırımının önüne geçilmesi ve saldırıların bir an önce bitirilmesi çağrısı yaptı.

 • Bir yandan Gazze'ye havadan gıda yardımı yapan ABD, diğer taraftan İsrail'e mühimmat ve bomba gönderiyor
  02 Mar Bir yandan Gazze'ye havadan gıda yardımı yapan ABD, diğer taraftan İsrail'e mühimmat ve bomba gönderiyor

  İsrail'in Gazze'ye karadan yardımlarını yasaklaması nedeniyle Ürdün ve Mısır'dan sonra ABD de bölgeye havadan 38 bin öğünlük gıda içeren insani yardım attı. Bir yandan Gazze'ye havadan gıda yardımı atan ABD, diğer taraftan İsrail'e askeri desteğine de devam ediyor. Gazze'ye saldırıların başlamasından itibaren İsrail'e mühimmat, araç, silah, koruyucu ekipman ve tıbbi malzeme sağlayan ABD yönetimi, on binlerce dolarlık mühimmat ve bomba desteğinde daha bulunmaya hazırlanıyor.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda Rusya-Ukrayna Savaşı ve Avrupa Güvenlik Mimarisinin Geleceği Tartışıldı
  02 Mar Antalya Diplomasi Forumu'nda Rusya-Ukrayna Savaşı ve Avrupa Güvenlik Mimarisinin Geleceği Tartışıldı

  Antalya Diplomasi Forumu'nda (ADF) düzenlenen "Avrupa Güvenlik Mimarisinin Geleceği" başlıklı panelde Rusya-Ukrayna Savaşı'nın Avrupa'nın değişen güvenlik stratejilerindeki rolü ve gelecekte nasıl şekilleneceği tartışıldı.

 • Bölgesel Mekanizmaların Rolü: Dijital Dünyada İşbirliği ve Sahiplenme
  02 Mar Bölgesel Mekanizmaların Rolü: Dijital Dünyada İşbirliği ve Sahiplenme

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen panelde, bölgesel mekanizmaların dijital dünyada işbirliği ve sahiplenme konuları ele alındı. Panelde, ICGLR, ACD, RACVIAC ve Avrupa Konseyi temsilcileri bölgesel kalkınma, barış ve çatışma önleme konularında görüşlerini paylaştılar.

 • Özgür Özel, Manisa Salihli'de: 'Biz Kimseyi, Yoksulu, Esnafı, Çiftçiyi, İşçiyi, Yaşlısını, Gencini Dışarıda Bırakmayan Türkiye İttifakıyız'
  02 Mar Özgür Özel, Manisa Salihli'de: "Biz Kimseyi, Yoksulu, Esnafı, Çiftçiyi, İşçiyi, Yaşlısını, Gencini Dışarıda Bırakmayan Türkiye İttifakıyız"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa Salihli'de; "Biz kimseyi dışarıda bırakmayan, yoksulu, esnafı, çiftçiyi, işçiyi, yaşlısını, gencini kimseyi dışarıda bırakmayan Türkiye ittifakıyız ve artık bu ülkede sadece belli çevrelerin çıkarları koruyanlara karşı halkın, kentin çıkarlarını korumak için, kent suçlarına engel olmak için oylarınıza talibiz. 31 Mart’a kadar durmadan, duraksamadan çalışıp hep beraber bu seçimi kazanacağız" dedi.

 • Kızıldeniz'de Husiler'in vurduğu İngiliz gemisi sulara gömüldü
  02 Mar Kızıldeniz'de Husiler'in vurduğu İngiliz gemisi sulara gömüldü

  Yemen'deki İran destekli Husiler'in 18 Şubat'ta vurduğu, tonlarca gübre taşıyan İngiliz gemisi Rubymar Kızıldeniz'de battı. Yemen hükümeti, Husi saldırısında yara alan geminin hava koşulları nedeniyle tamamen battığını açıkladı. Böylece Rubymar gemisi, Husiler'in Ekim 2023'ten bu yana Kızıldeniz'de batırdığı ilk gemi oldu.

 • Erzurum'da Sağlık Çalışanları İsrail'in Saldırılarını Protesto Etti
  02 Mar Erzurum'da Sağlık Çalışanları İsrail'in Saldırılarını Protesto Etti

  Erzurum'da görevli hekimler ve sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla 'sessiz yürüyüş'lerini sürdürdü. Sağlık çalışanları Türk ve Filistin bayrakları eşliğinde taşıdıkları döviz ve pankartlarla Yakutiye Medresesi'ne kadar yürüdü. Programda Kur'an-ı Kerim okunup dua edildi. Protesto edenler, Filistinlilerin zorluklarla mücadele ettiğini ve İsrail'in sistematik işgal politikasını sürdürdüğünü belirtti.

 • İstanbul'da doktorlardan Gazze'ye saldırılara tepki için sessiz yürüyüş
  02 Mar İstanbul'da doktorlardan Gazze'ye saldırılara tepki için sessiz yürüyüş

  İstanbul'da çeşitli hastanelerde görev yapan doktor, sağlık çalışanları ve tıp fakültesi öğrencileri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki göstermek için Fatih'te sessiz yürüyüş yaptı.

 • Van'daki hekimlerden 'sessiz protestolar' devam ediyor
  02 Mar Van'daki hekimlerden 'sessiz protestolar' devam ediyor

  Van'daki hekimlerden 'sessiz protestolar' devam ediyor Van'da görev yapan sağlık çalışanları, Filistin'e yapılan saldırılara dikkat çekmek amacıyla başlattıkları 'sessiz protestolar' bu hafta da devam etti.

 • Van'da sağlık çalışanları Filistin saldırılarına sessiz protesto düzenledi
  02 Mar Van'da sağlık çalışanları Filistin saldırılarına sessiz protesto düzenledi

  Van'da görev yapan sağlık çalışanları, Filistin'e yapılan saldırılara dikkat çekmek amacıyla başlattıkları 'sessiz protestolar' bu hafta da devam etti.

 • Filistin Dışişleri Bakanı: Yerleşimciler yasa dışıdır, İsrail'e dönmelidir
  02 Mar Filistin Dışişleri Bakanı: Yerleşimciler yasa dışıdır, İsrail'e dönmelidir

  Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Batı Şeria'da çok sayıda Yahudi yerleşimci olduğunu anımsatarak, "Yerleşimciler yasa dışıdır.

 • HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Gazze için daha fazlasını yapmalıyız
  02 Mar HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Gazze için daha fazlasını yapmalıyız

  HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına ilişkin yaptıklarımızın yeterli olmadığını belirterek, Gazze'yi gündemden düşürmememiz gerektiğini söyledi. Yapıcıoğlu ayrıca, farklı siyasi partilerin yönettiği şehirlerin doğal olduğunu ve farklılıklarımızı zenginlik olarak görmemiz gerektiğini vurguladı.

 • Orta Doğu'da Kalıcı Bir Barışın Yapı Taşları Paneli Düzenlendi
  02 Mar Orta Doğu'da Kalıcı Bir Barışın Yapı Taşları Paneli Düzenlendi

  Antalya Diplomasi Forumu (ADF) kapsamında düzenlenen "Orta Doğu'da Kalıcı Bir Barışın Yapı Taşları" başlıklı panelde, İsrail'in, Filistin ve Lübnan topraklarını işgalinden kaynaklanan sorunlar ve bölgede barış ve istikrar için atılması gereken adımlar ele alındı.

 • Filistin Dışişleri Bakanı: Gazze'de tek yetkili ve meşru yönetim Filistin yönetimidir
  02 Mar Filistin Dışişleri Bakanı: Gazze'de tek yetkili ve meşru yönetim Filistin yönetimidir

  Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Gazze'de Filistin yönetiminin meşru ve tek yetkili yönetim olduğunu belirtti. Maliki, İsrail'in iki devletli çözüme karşı olduğunu ve İrlanda gibi Avrupa ülkelerinin baskı yapması gerektiğini söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin Filistin'e verdiği destek ve dayanışmadan bahsetti ve Gazze'de Filistin yönetiminin varlığının devam edeceğini vurguladı.

 • Filistin Devlet Başkanı Abbas, Salı günü Ankara'ya geliyor
  02 Mar Filistin Devlet Başkanı Abbas, Salı günü Ankara'ya geliyor

  Filistin Dışişleri Bakanı Maliki, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Salı günü Ankara'ya geleceğini duyurdu. Abbas'ın Türkiye ziyareti, Filistin-Türkiye ilişkilerinin güçlendirilmesi ve bölgesel konuların ele alınması amacıyla gerçekleştirilecek.

 • İsrail askerlerinin baskınında 16 yaşındaki Filistinli hayatını kaybetti
  02 Mar İsrail askerlerinin baskınında 16 yaşındaki Filistinli hayatını kaybetti

  İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'da düzenlediği baskında 16 yaşındaki Muhammed Murad ed-Dik hayatını kaybetti. İsrail ordusu, Batı Şeria'da Kalkilya, El Halil, Azun ve Cenin gibi bölgelere baskın düzenledi. Baskınlar sırasında birçok kişi gözaltına alındı, evlere zorla girildi ve eşyalara zarar verildi. İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarının başladığı tarihten bu yana hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 414'e yükseldi.

 • CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Emekliye paran yoksa Anagold'un 7.2 milyon dolarlık vergi borcunu niye sildin?'
  02 Mar CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Emekliye paran yoksa Anagold'un 7.2 milyon dolarlık vergi borcunu niye sildin?'

  CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin emekli maaşları konusundaki açıklamalarını eleştirerek, Anagold'un vergi borcunu niye sildiklerini sordu. Günaydın ayrıca, Anayasa Mahkemesi'nin iptal ettiği Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinin aynı şekilde Meclis'ten geçirilmeye çalışılmasını eleştirdi ve TBMM Genel Kurulu'nda yapılan yargı paketi görüşmelerine dair süreci aktardı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Cumhuriyetin kurucu kadrolarına vefa gösterilmeli
  01 Mar CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Cumhuriyetin kurucu kadrolarına vefa gösterilmeli

  CHP Beylikdüzü Vefa Ödülleri Töreni'nde konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ulusal çapta gelişmiş ülkelerdeki en önemli vefanın, kurucu kadrolara duyulan vefa olduğunu vurguladı. Özel, Cumhuriyetin kurucu kadrolarına ve aydınlanma devrimlerine sahip çıkanların bu vefayı göstereceği günlerin yakın olduğunu belirtti.

 • ABD Başkanı Biden: Gazze'ye havadan insani yardım atmaya başlayacağız
  01 Mar ABD Başkanı Biden: Gazze'ye havadan insani yardım atmaya başlayacağız

  İsrail işgali altındaki Gazze'de gıda ve temiz suya ulaşım her geçen gün güçleşirken Mısır, Ürdün ve BAE'nin, abluka altındaki kente havadan yardımları sürüyor. Son olarak ABD Başkanı Joe Biden da, ülkesinin ilerleyen günlerde Gazze'ye havadan insani yardım atmaya başlayacağını açıkladı.

 • İmamoğlu: 'Ülkenin En Büyük Sorunu Ekonomik Kriz. 14 Sene Önce 200 Lira, 130 Dolar Yapıyordu, Şimdi 6,5 Dolar. Nereden Nereye'
  01 Mar İmamoğlu: "Ülkenin En Büyük Sorunu Ekonomik Kriz. 14 Sene Önce 200 Lira, 130 Dolar Yapıyordu, Şimdi 6,5 Dolar. Nereden Nereye"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Beykoz Belediye Başkan adayı Alaattin Köseler, Beykoz’da halkla buluştu. Ülkenin en büyük sorunlarının başında ekonomik krizin geldiğini belirten İmamoğlu, “En büyük paramız 200 lirayı, 14 sene önce bu hükümet çıkardı. 14 sene önce 200 lira, 130 dolar yapıyordu. Dün akşam arkadaşlarım, raporunu çıkarttılar. Şu anda 6,5 dolar yapıyor. Öğlene doğru arkadaşım beni aradı, ‘Başkanım, belki de bugün 6 dolara düşecek’ dedi. 130 dolar nere, 6 dolar nere? Hani bunu diyordu ya ‘Nereden nereye.’ Nereden nereye!” dedi.

 • Yemen'de Filistin'e Destek Gösterileri Düzenlendi
  01 Mar Yemen'de Filistin'e Destek Gösterileri Düzenlendi

  Yemen'de yüz binlerce kişinin katılımıyla İsrail'in işgal ve saldırılarına maruz kalan Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilerle dayanışma gösterileri düzenlendi. Başkent Sana'da Husilerin çağrısı üzerine, 'Yalnız değilsin.. Gazze'nin yanındayız' sloganıyla gösteri yapıldı. Gösteride, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını kınayan ve ABD ile İsrail ürünlerini boykota çağıran pankart ve afişler taşındı. Yemen'in güneybatısında hükümet güçlerinin kontrolündeki Taiz kentinde de binlerce kişi Gazze'ye destek gösterisi düzenledi.

 • CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Erdoğan'ın açıklamaları tehlikeli'
  01 Mar CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: 'Erdoğan'ın açıklamaları tehlikeli'

  CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilere ilişkin açıklamalarını tehlikeli olarak değerlendirdi. Günaydın ayrıca Anayasa Mahkemesinin iptal kararlarına da değindi ve Meclis'teki Yargı Paketi görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ayrıca Günaydın, AK Parti Milletvekili Osman Gökçek'in kendisine yönelik iddialarına cevap verdi.

 • Rusya, Putin'in nükleer tehdidi sonrası kıtalar arası Yars füzesini test etti
  01 Mar Rusya, Putin'in nükleer tehdidi sonrası kıtalar arası Yars füzesini test etti

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, "NATO ülkelerinin Ukrayna'ya asker göndermesi durumunda nükleer silahları kullanırım" açıklamasının üzerinden henüz 24 saat geçmemişken, Rusya nükleer saldırı kapasiteli kıtalar arası balistik "Yars" füzesini test etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin Devleti'nin Kurulması Şarttır
  01 Mar Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin Devleti'nin Kurulması Şarttır

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nda yaptığı konuşmada, Uluslararası Adalet Divanının İsrail'in soykırımı önlemesi yönünde aldığı karara rağmen, İsrail'in işgal, yıkım ve katliam politikalarını sürdürdüğünü belirtti. Erdoğan, uluslararası toplumun Filistin halkına olan borcunu ancak bağımsız ve egemen bir Filistin devletinin kurulmasıyla ödeyebileceğini vurguladı.

 • Erdoğan: Uluslararası toplum, Filistin devletinin kurulmasıyla borcunu ödeyebilir
  01 Mar Erdoğan: Uluslararası toplum, Filistin devletinin kurulmasıyla borcunu ödeyebilir

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nda yaptığı konuşmada, uluslararası toplumun Filistin devletinin kurulmasıyla Filistin halkına olan borcunu ödeyebileceğini belirtti. Erdoğan ayrıca, 21. yüzyılın bir buhranlar çağına döndüğünü ve Türkiye'nin aktif, dirayetli ve vicdanlı bir güç olarak öne çıktığını vurguladı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Uluslararası toplum Filistin'e olan borcunu Filistin devletinin kurulmasıyla ödeyebilir'
  01 Mar Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Uluslararası toplum Filistin'e olan borcunu Filistin devletinin kurulmasıyla ödeyebilir"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazze'de yaşananların savaş değil soykırım girişimi olduğunu belirterek, "Uluslararası toplum Filistin'e olan borcunu Filistin devletinin kurulmasıyla ödeyebilir.

 • Konya'da Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı
  01 Mar Konya'da Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı

  Konya'da, İsrail ordusunun Gazze şehrinin güneybatısında gıda yardımı bekleyen Filistinlilere ateş açması sonucu hayatını kaybeden 112 kişi için gıyabi cenaze namazı kılındı. İsrail'in saldırıları protesto edildi.

 • İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı, Filistinli tutukluların serbest bırakılmasına tepki gösterdi
  01 Mar İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı, Filistinli tutukluların serbest bırakılmasına tepki gösterdi

  İsrail'in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, işgal altındaki Batı Şeria'daki Filistinli tutukluların ordu ve İç Güvenlik Teşkilatı Şin-Bet (Şabak) talimatıyla serbest bırakılması kararına tepki gösterdi. Ben-Gvir, serbest bırakılan tutukluların aşırı kalabalık nedeniyle değil, Ramazan öncesinde bir jest olarak Şin-Bet Başkanının talimatıyla serbest bırakıldığını belirtti. İsrail Cezaevi Servisi'nin bu konuda söz hakkı olmadığını ifade eden Ben-Gvir, kararı eleştirdi ve Şin-Bet Başkanının jest yapmayı seçmesini kaygı verici buldu.

 • ABD, BM Güvenlik Konseyi'nin İsrail'in Gazze saldırısına tepki vermesini engelledi
  01 Mar ABD, BM Güvenlik Konseyi'nin İsrail'in Gazze saldırısına tepki vermesini engelledi

  Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK), İsrail ordusunun Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere yönelik saldırısına tepki vermesi ABD tarafından engellendi. BMGK toplantısında yapılan müzakereler sonucunda herhangi bir açıklama yapılmadı. ABD'nin BM Daimi Temsilciliği, İsrail'e karşı eleştirel açıklamalar içeren müzakere metnini kabul etmedi. Metinde, İsrail'in saldırısının derin endişe yarattığı ve uluslararası insani hukuka uygun davranması gerektiği vurgulandı. Gazze'deki insani durumun endişe verici olduğu belirtilerek, İsrail'in insani yardımların girişini engellememesi çağrısı yapıldı.

 • İsrail Askerlerinin Açlıkla Boğuşan Gazze'ye Yardım Konvoyuna Ateş Açması Sonucu 110'dan Fazla Filistinli Öldü
  01 Mar İsrail Askerlerinin Açlıkla Boğuşan Gazze'ye Yardım Konvoyuna Ateş Açması Sonucu 110'dan Fazla Filistinli Öldü

  Gazze'nin kuzeyine götürülen yardıma ulaşmaya çalışan Filistinlilere İsrail askerlerinin ateş açması sonucu en az 110 kişi hayatını kaybetti. İsrail ordusu, tehdit olduğunu düşündükleri kişilere ateş açtıklarını belirtti. Olayda yüzlerce kişi yaralandı. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'i sorumlu tutarken, Türk Dışişleri Bakanlığı da olaya sert bir şekilde tepki gösterdi. BM'nin Gazze'ye yardım ulaştıramadığı belirtildi.

 • Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'in Gazze'de yardım bekleyen sivilleri vurmasına tepki
  29 Şub Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'in Gazze'de yardım bekleyen sivilleri vurmasına tepki

  Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Nabulsi meydanındaki Filistinlileri öldürerek insanlığa karşı suç işlediğini belirterek, İsrail Hükümeti üzerinde etkisi olan tüm kesimleri Gazze'deki vahşeti durdurmaya çağırdı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Dünya barışı için yeni bir dünya sistemi kurulmalıdır
  29 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Dünya barışı için yeni bir dünya sistemi kurulmalıdır

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, 'Artık sözün yetersiz olduğu bir noktada olduğumuzu görmemiz lazım. Yıllardır söylediğimiz, Sayın Cumhurbaşkanı'mızın her platformda dile getirdiği 'Dünya 5'ten büyüktür' tezi yani dünyada barışı sağlamak için yeni, adil bir dünya sistemi kurulmalıdır anlayışı, bugün çok daha büyük bir ihtiyaç haline bürünmüştür.' dedi.

 • ABD Temsilciler Meclisi Üyeleri, İsrail Politikalarını Eleştirerek Gazze'de Kalıcı Ateşkes İçin Destek Çağrısı Yaptı
  29 Şub ABD Temsilciler Meclisi Üyeleri, İsrail Politikalarını Eleştirerek Gazze'de Kalıcı Ateşkes İçin Destek Çağrısı Yaptı

  ABD Temsilciler Meclisi üyesi dört kadın siyasetçi, Başkan Joe Biden ve hükümetinin İsrail politikalarını eleştirerek, Gazze'de kalıcı bir ateşkesin acilen yürürlüğe girmesi için destek çağrısı yaptı. Michigan Temsilcisi Rashida Tlaib önderliğinde, diğer Demokrat Temsilciler İlhan Omar, Cori Bush ve Jan Schakowsky, ortak basın toplantısında 'kalıcı bir ateşkes' talep ederek, Biden'ı şiddeti sona erdirmek için tüm gücüyle hareket etmeye çağırdı.

 • Türkiye Marka Ofisi Koordinatörü Erbay, Londra'daki Küresel Yumuşak Güç Zirvesi'nde konuştu
  29 Şub Türkiye Marka Ofisi Koordinatörü Erbay, Londra'daki Küresel Yumuşak Güç Zirvesi'nde konuştu

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Türkiye Marka Ofisi Koordinatörü Nur Özkan Erbay, Londra'da "Küresel Yumuşak Güç Zirvesi" kapsamında düzenlenen "Turizmin Geleceği: Sürdürülebilirliğin Ötesine, Yenilenmeye Doğru Yolculuk" başlıklı oturumda konuştu.

 • BM Güvenlik Konseyi İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırıyı görüşmek üzere toplandı
  29 Şub BM Güvenlik Konseyi İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırıyı görüşmek üzere toplandı

  İsrail'in Gazze'de yardım bekleyen sivillere düzenlediği, 112 kişinin yaşamını yitirdiği saldırının ardından, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Cezayir'in talebi üzerine toplanma kararı aldı.

 • İsrail'in Gazze'de yardım bekleyen sivillere yönelik saldırısında ölü sayısı 112'ye yükseldi
  29 Şub İsrail'in Gazze'de yardım bekleyen sivillere yönelik saldırısında ölü sayısı 112'ye yükseldi

  İsrail ordusunun Gazze şehrinin güneybatısında yardım bekleyen sivillere düzenlediği saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 112'ye yükseldi. Saldırıda şu ana kadar 760 kişi de yaralanırken, Filistin Sağlık Bakanlığı hala ulaşılamayan cesetlerin olduğunu belirtti.

 • Gazze Çalıştayında İsrail'e Yönelik Boykotların Önemi Vurgulandı
  29 Şub Gazze Çalıştayında İsrail'e Yönelik Boykotların Önemi Vurgulandı

  Milletlerarası İlişkiler ve Diplomasi Merkezi ile Filistin Diyalog Grubu işbirliğinde düzenlenen 'Bağımsız Filistin Yolunda Tüm Yönleriyle Gazze Çalıştayı'nda, Gazze'de insani trajedi yaşanmasına sebep olan İsrail'i desteklemesi veya yardım etmesiyle bilinen kurumlara veya şirketlere yönelik boykotların önemi vurgulandı. Çalıştayda, boykotların gücü ve hedefleri üzerine sunumlar yapıldı.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısının ardından konuştu: (1)
  29 Şub MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısının ardından konuştu: (1)

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İsrail suçludur, soykırımcıdır ve 30 bin masumun hayatına son vermesinin bedelini en ağır şekilde ödemelidir.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Kent uzlaşması dedikleri PKK ittifakıdır'
  29 Şub MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Kent uzlaşması dedikleri PKK ittifakıdır"

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP'yi eleştirerek, "Kent uzlaşması dedikleri PKK ittifakıdır.

 • Gazze'de yardım bekleyen 104 Filistinliyi öldüren İsrail'den skandal savunma: İtiş kakış sırasında izdiham yaşandı
  29 Şub Gazze'de yardım bekleyen 104 Filistinliyi öldüren İsrail'den skandal savunma: İtiş kakış sırasında izdiham yaşandı

  İsrail ordusunun Gazze'de yardım bekleyen sivillere düzenlediği hava saldırısında can verenlerin sayısı 104'e yükselirken, İsrail'den skandal bir açıklama geldi. Filistinlilerin tırların geçişini sağlayan İsrail askerlerine tehdit oluşturacak bir biçimde yaklaştığını, bu nedenle sivillere ateş açıldığını savunan İsrail ordusu, yardımları yağmalamak isteyen Filistinliler arasında yaşanan izdihamda ölümlerin gerçekleştiğini söyledi.

 • BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Türkiye 23 yıldır bu iktidarın yönetimi altında
  29 Şub BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Türkiye 23 yıldır bu iktidarın yönetimi altında

  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, 28 Şubat'ın üzerinde hala tepinen iktidarın gençleri siyasi hesaplaşmaların göbeğinde bıraktığını belirtti. Baş, Atatürk'e saldıranların ajan olduğunu düşündüğünü ve Türkiye'nin sömürülmek istenen bir ülke olduğunu ifade etti. Ayrıca, BTP'nin yerel seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi ve geçmişte girmeme kararı aldıkları seçimlerde verilen oyların tahsilat gününün geldiğini söyledi.

 • İsrail, Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve tesisleri yıktı
  29 Şub İsrail, Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve tesisleri yıktı

  İsrail güçlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve tesisleri 'ruhsatsız' olduğu iddiasıyla yıktığı belirtildi. İsrail askerleri, Duyuk köyündeki bir ev, birkaç tesis ve duvarı 'ruhsatsız' inşa edildikleri gerekçesiyle yıktı. Yıkıma tepki gösteren Duyuk köyü sakinleri ile İsrail askerleri arasında çıkan arbedede Filistinli gençleri dağıtmak için göz yaşartıcı gaz bombası kullanıldı.

 • HÜDA PAR'dan Gazze'yle ilgili 11 maddelik beyanname
  29 Şub HÜDA PAR'dan Gazze'yle ilgili 11 maddelik beyanname

  HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İsrail'in 146 gündür devam eden soykırımına karşı partililer ve kanaat önderleri ile hazırladıkları 11 maddelik Gazze Beyannamesini açıkladı. Beyannamede, alimlerin görevleri, eğitim ve bilinçlendirme, medyanın rolü, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının sorumlulukları gibi konular yer aldı.

 • Putin, NATO ülkelerini tehdit etti: Ukrayna'ya asker gönderirseniz nükleer silahları kullanırım
  29 Şub Putin, NATO ülkelerini tehdit etti: Ukrayna'ya asker gönderirseniz nükleer silahları kullanırım

  Rus parlamentosuna hitaben yıllık konuşmasını yapan Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Zircon hipersonik füzeleri de dahil olmak üzere gelişmiş silah sistemlerini kullandığını belirterek NATO ülkelerinin Ukrayna'ya asker göndermeleri hâlinde nükleer çatışmanın çıkabileceği tehdidinde bulundu.

 • HÜDA PAR, Filistin ve Gazze Meselesi Hakkında Beyannameyi Duyurdu
  29 Şub HÜDA PAR, Filistin ve Gazze Meselesi Hakkında Beyannameyi Duyurdu

  HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin Filistin ve Gazze Meselesi Hakkında Beyanname'sini kamuoyuna duyurdu. Yapıcıoğlu, İsrail'in vahşetini artırarak devam ettirdiğini belirtirken, Gazze'deki vahşetin gündemden düşmemesi için çeşitli eylemler düzenlediklerini ifade etti. Beyanname, alimler ve kanaat önderlerinin bir araya gelerek ortak çözümler geliştirmesi gerektiğini vurgularken, İslam ülkelerinin desteğiyle Gazze'ye insani yardım ulaştırılması ve Filistin direnişinin resmi olarak tanınması taleplerini içeriyor.

 • Mehmet Aşıla: Siyonizm İslam dünyasına zarar veriyor
  29 Şub Mehmet Aşıla: Siyonizm İslam dünyasına zarar veriyor

  Yeniden Refah Partisi Kocaeli Milletvekili Mehmet Aşıla, Siyonizmin İslam dünyasına zarar verdiğini belirterek, İsrail'in Müslümanların çocuklarını katlettiğini ve limanlarından kalkan gemilerle beslendiğini söyledi. Aşıla, Gazzeli çocukların bombalar altında ölmediğini ancak açlıktan öldüğünü ifade etti ve Siyonist İsrail'in durmadığını vurguladı. Ayrıca, Müslümanların tarih boyunca hiç bu kadar büyük bir zillete düşmediğini ve bu zilletin ne zaman izzete dönüşeceğini sordu.

 • İsrail'in ev yıkımları etnik temizlik politikasının ana aracı
  29 Şub İsrail'in ev yıkımları etnik temizlik politikasının ana aracı

  İsrail merkezli insan hakları örgütlerinden 'Ev Yıkımlarına Karşı İsrail Komitesi' Başkanı Jeff Halper, İsrail'in Gazze'de devam eden saldırılarının ev yıkımlarının 'etnik temizlik politikasının ana aracı' olduğunu söyledi. Halper, İsrail'in yasa dışı yerleşimci politikasıyla birlikte Filistinlilere ait binlerce evin yıkıldığını ve Gazze'de 300 bin Filistinlinin evinin yıkıldığını belirtti. Ayrıca, İsrail'in Gazze'yi Filistinli nüfusundan arındırarak Yahudi yerleşimcileri yerleştirmeyi hedeflediğini ve bu durumun soykırım politikasının bir parçası olduğunu ifade etti.

 • Arnavutluk ve Ukrayna, Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nde Ukrayna'ya Desteklerini Yineledi
  28 Şub Arnavutluk ve Ukrayna, Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nde Ukrayna'ya Desteklerini Yineledi

  Arnavutluk'ta, Güneydoğu Avrupa ve Batı Balkan ülkelerinin liderlerinin katılımıyla düzenlenen Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi sona erdi.

 • Transdinyester, Moldova'nın artan baskısı karşısında Rusya'ya başvurdu
  28 Şub Transdinyester, Moldova'nın artan baskısı karşısında Rusya'ya başvurdu

  Moldova'nın ayrılıkçı Transdinyester bölgesi, Moldova'nın artan baskısı karşısında koruma için resmi olarak Rusya'ya başvurma kararı aldı. Transdinyester'de yaşayan 220 binden fazla Rus vatandaşının varlığı vurgulanarak, Birleşmiş Milletler'e başvurulacak ve Moldova'nın Transdinyester vatandaşlarının hak ve özgürlüklerini ihlal eden provokasyonların önüne geçilecek. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Transdinyester halkının çıkarlarının korunmasının öncelikleri arasında olduğunu belirtti.

 • Zelenskiy: Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz
  28 Şub Zelenskiy: Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz

  Arnavutluk'taki Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz' dedi.

 • Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz'
  28 Şub Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz'

  Arnavutluk'taki Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 'Savaş tek bir kişi tarafından başlatıldı, ama biz hep birlikte hareket etmeliyiz' dedi. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ise Ukrayna'yı kararlılıkla desteklediklerini ve Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü sağlamak için gerekenlerin yapılması gerektiğini vurguladı.

 • Tiran'da Ukrayna Zirvesi gerçekleştirildi
  28 Şub Tiran'da Ukrayna Zirvesi gerçekleştirildi

  Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Tiran ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ukrayna Zirvesi'ne katılmak üzere Arnavutluk'a geldi.

 • Bodrum'da Hazine Arazisine İşgal ve Ağaç Kesimi İddiasıyla 20 Şüpheli Gözaltına Alındı
  28 Şub Bodrum'da Hazine Arazisine İşgal ve Ağaç Kesimi İddiasıyla 20 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde, hazine arazisini işgal edip, arazideki ağaçları kestikleri iddia edilen 20 şüpheli gözaltına alındı. Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Çiftlik Mahallesi'ndeki hazine arazisinin işgal edildiği tespit edildi ve inceleme sonucunda ağaç kesimi ve doğal zeminin tahrip edildiği belirlendi. Bodrum Kaymakamı'nın talimatıyla jandarma, orman şefliği ve belediye ekipleri bölgeye sevk edildi. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında izinsiz ateş yakma suçundan işlem yapıldı.

 • GÖRÜŞ- Postmodern değil gerçek bir darbe: 28 Şubat
  28 Şub GÖRÜŞ- Postmodern değil gerçek bir darbe: 28 Şubat

  Gazeteci Meryem İlayda Atlas, "28 Şubat darbesi"nin Türk demokrasisini ve toplum dinamiklerini nasıl etkilediğini AA Analiz için kaleme aldı. 28 Şubat darbesi, başörtüsü yasağı, katsayı uygulaması ve muhafazakar iş insanlarına yönelik baskılar gibi birçok sorunu beraberinde getirdi. Bu darbe, demokrasiye ve toplumsal birlikteliğe büyük zararlar verdi ve hala etkisini sürdürmektedir.

 • İskilip Belediye Başkanı'na hakaret ve tehdit iddiası
  28 Şub İskilip Belediye Başkanı'na hakaret ve tehdit iddiası

  Çorum'un İskilip ilçesinde taksicilik yapan Yılmaz Özel, İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük'ün kendisine hakaretler ettiğini ve arabasının sol aynasını kırdığını iddia etti. Özel, suç duyurusunda bulunduğunu ve tehdit edildiğini belirtti. İskilip Belediyesi ise iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

 • Karabağ Teknik Direktörü Kurbanov: Karabağ adını yaşatmak için sorumluluk duygusuyla çalışıyoruz
  28 Şub Karabağ Teknik Direktörü Kurbanov: Karabağ adını yaşatmak için sorumluluk duygusuyla çalışıyoruz

  UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Portekiz'in Braga takımını eleyerek adını son 16 turuna yazdıran Azerbaycan temsilcisi Karabağ'ın teknik direktörü Kurban Kurbanov, Karabağ adını yaşatmak için sorumluluk duygusuyla ve kalpten çalıştıklarını söyledi. Azerbaycan futbol tarihinde ilklere imza atan Karabağ'ı 16 yıldır çalıştıran Kurbanov, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Advertisement