Son dakika İzmir Gazeteciler Cemiyeti haberleri, İzmir Gazeteciler Cemiyeti son dakika, son dakika İzmir Gazeteciler Cemiyeti

Son Dakika İzmir Gazeteciler Cemiyeti Haberleri

Son dakika İzmir Gazeteciler Cemiyeti haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son izmir gazeteciler cemiyeti haberleri anında burada.


 • 07.09.2023 07 Eyl 15:49 Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kelleş Gazetecilere Açıklamalarda Bulundu Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kelleş Gazetecilere Açıklamalarda Bulundu

  Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kelleş, kendisini ziyaret eden gazetecilere açıklamalarda bulundu. Üniversitenin deprem sonrası yaşadığı sorunlar ve yeni eğitim öğretim dönemi hakkında bilgi verdi.

 • 21.08.2023 21 Ağu 21:29 Şakir Süter Gazetecilik Yarışması'nda Kazananlar Belli Oldu Şakir Süter Gazetecilik Yarışması'nda Kazananlar Belli Oldu

  Bergamalı gazeteci-yazar Şakir Süter anısına düzenlenen 12. Şakir Süter Gazetecilik Yarışması'nda kazananlar belirlendi. İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından Bergama Belediyesi, Bergama Ticaret Odası ve Bergama Kültür ve Sanat Vakfı'nın desteğiyle gerçekleştirilen yarışmada bu yıl 5 kategoride 56 eser yarıştı. Yarışmada fotoğraf dalında Mahmut Serdar Alakuş, haber dalında Ceren Atmaca-Ali Gözeten, araştırma-inceleme dalında Mazlum Vesek, röportaj dalında Sıla Arabacıoğlu ve internet haberciliği dalında Feyaz Tatar birinci oldu. Ödül töreni 29 Ağustos Salı günü Bergama Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

 • 02.08.2023 02 Ağu 16:44 Batur: 'İsmail Sivri'ler Unutulmamalı Batur: 'İsmail Sivri'ler Unutulmamalı

  Usta Gazeteci Yazar İsmail Sivri ölümünün 16. yılında da unutulmadı. Anma töreninde konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İsmail Sivri adına başlatılan, ancak devam ettirilemeyen çocuk öykü yarışmasının tekrar düzenlenmesi için Konak Belediyesi’nin ne gerekiyorsa yapacağını söyleyerek, “İsmail Sivriler unutulmamalı, gelecek kuşaklara muhakkak taşınmalı” diye konuştu.

 • 29.07.2023 29 Tem 13:21 Soyer: Türkiye'nin Hasan Tahsinleri İyi Ki Varsınız Soyer: Türkiye'nin Hasan Tahsinleri İyi Ki Varsınız

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışması Ödül Töreni ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin 77’nci kuruluş yıldönümü etkinliğine katıldı. Başkan Soyer, “Türkiye’nin Hasan Tahsinleri… İyi ki varsınız! Sadece mesleğini icra ettiği için hapishanelere gönderilen değerli gazeteci dostlarımıza buradan selam göndermek istiyorum. Merak etmeyin! Bu ülkede vicdanlı gazeteciler var olduğu müddetçe sizi kimse susturamaz. Merak etmeyin bunları da atlatacağız” dedi.

 • 23.07.2023 23 Tem 11:43 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Türkiye'nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak tanınmasını sağlayan Lozan Barış Antlaşması, 24 Temmuz 1923'te imzalandı.

 • 05.07.2023 05 Tem 13:28 Konak Belediyesi'nin Butik Müzeleri Yaz Tatilinde Ziyaretçilerini Bekliyor Konak Belediyesi'nin Butik Müzeleri Yaz Tatilinde Ziyaretçilerini Bekliyor

  Konak Belediyesi'nin Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi, Kadın Müzesi, Necdet Alpar Mask Müzesi, Radyo ve Demokrasi Müzesi ile Karikatür Müzesi yaz tatilinde de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Müzeler, tarihi ve entelektüel içerikleri ve sergi/atölye çalışmalarıyla ilgi çekiyor. Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi çocuklar arasında en popüler olanıdır ve 1800'lü yıllardan kalma oyuncaklar ile özel koleksiyonları sergilemektedir. Kadın Müzesi ve Radyo ve Demokrasi Müzesi Basmane semtinde yer alırken, Necdet Alpar Mask Müzesi ve İzmir Karikatür Müzesi Alsancak semtinde bulunmaktadır. Müzeler haftanın beş günü ziyaretçi kabul etmektedir.

 • 15.06.2023 15 Haz 10:05 'Kız Kardeşler El Ele' Projesinin Konaklı Mezunları İstihdama Katılıyor "Kız Kardeşler El Ele" Projesinin Konaklı Mezunları İstihdama Katılıyor

  Konak Belediyesi ile İzmir Soroptimist Kulübü iş birliğinde gerçekleştirilen “Kız Kardeşler El Ele” projesinin kapanış töreninde konuşan Başkan Batur, kadın derneklerine proje getirmeleri için çağrı yaptı. Batur, “Kadın derneklerimize seslenmek istiyorum; Konak’ta proje için hazır bir belediye var. Kadın dostu bir belediye olarak, onların bize getirdikleri projeleri hayata geçirmek adın elimizden gelen katkıyı sunuyoruz” dedi.

 • 15.05.2023 15 May 14:20 Hasan Tahsin, İzmir'in işgaline karşı ilk kurşunu atan gazeteci olarak anıldı Hasan Tahsin, İzmir'in işgaline karşı ilk kurşunu atan gazeteci olarak anıldı

  İzmir'in işgalinin başladığı 15 Mayıs 1919 tarihinde ilk kurşunu atan gazeteci Hasan Tahsin, Konak Atatürk Meydanı'ndaki İlk Kurşun Anıtı önünde anıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, törende yaptığı konuşmada, Hasan Tahsin'in bağımsız bir ülke ve özgür bir yaşam hayali olduğunu vurguladı.

 • 15.05.2023 15 May 12:27 İzmir'in işgali sırasında Hasan Tahsin'in şehit edilişinin 104. yılı anıldı İzmir'in işgali sırasında Hasan Tahsin'in şehit edilişinin 104. yılı anıldı

  İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi'nin çelenk sunduğu İlk Kurşun Anıtı önündeki törende, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, emperyalizme karşı en büyük direnişin anıtın bulunduğu alanda başladığını söyledi. Cemiyet başkanı Gappi, bir gazetecinin görevinin sadece gördüklerini hakkıyla yazmak değil, halk adına yanlışlıklara yol açacak her şeye gerekirse bedenini siper ederek karşı durmak olduğunu vurguladı.

 • 15.05.2023 15 May 12:21 Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Anıldı Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Anıldı

  İzmir’in işgaline karşı ilk kurşunu sıkan gazeteci Hasan Tahsin, şehit edilişinin 104'üncü yılında unutulmadı. Meslektaşları, Hasan Tahsin’i, Konak’ta bulunan anıtı önünde andı.

 • 05.05.2023 05 May 18:59 Konak Belediye Başkanı Batur, Kadın Kuruluşlarının Temsilcilerine Seslendi: 'Bu Ülkeyi Karanlıktan Kurtarmamıza Destek Olun' Konak Belediye Başkanı Batur, Kadın Kuruluşlarının Temsilcilerine Seslendi: "Bu Ülkeyi Karanlıktan Kurtarmamıza Destek Olun"

  İzmir’de faaliyet gösteren kadın kuruluşlarının temsilcileriyle buluşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Bugün kadınları Atatürk’ün kazanımlarından yoksun bırakıp, seçim otobüslerinde kadın adaylarının fotoğraflarını dahi saklamaya çalışanların Türkiye’yi karanlığa götürmek istediğini görüyoruz. Kadınlar buna asla izin vermez. Seçime doğru son düzlüğe girdiğimizde de sizlerden sahada erişebildiğiniz noktalarda kadınlara ulaşarak, bu ülkeyi karanlıktan kurtarmamıza destek olmanızı rica ediyoruz" çağrısı yaptı. Başkan Batur, “13. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Kılıçdaroğlu gibi biz de ona bir söz verelim: Kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız” dedi.

 • 28.04.2023 28 Nis 13:41 Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışmasında 2022 Kazananları Belli Oldu Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışmasında 2022 Kazananları Belli Oldu

  İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik Yarışması'nda 2022 yılının kazananları açıklandı. Yarışmada 9 kategoride toplam 9 eser ödüle layık görüldü. DHAdan Kadir Özen Haber Ödülü dalında ödül kazanan isimler arasında yer aldı. Ayrıca Gazetecilik Teşvik Yarışması'nda da 8 kategoride 8 eser ödül aldı. Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik Teşvik Ödülleri kazananları da açıklandı.

 • 02.03.2023 02 Mar 09:49 Ekonomi muhabirleri sandığa gidiyor Ekonomi muhabirleri sandığa gidiyor

  "Birlikte Güçlüyüz Grubu", Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesinin 11 Mart Cumartesi günü yapacağı 7. olağan genel kurul toplantısı için adaylığını açıkladı.

 • 18.02.2023 18 Şub 15:03 Gazeteci Güngör Mengi, İzmir'de Son Yolculuğuna Uğurlandı Gazeteci Güngör Mengi, İzmir'de Son Yolculuğuna Uğurlandı

  İzmir Gazeteciler Cemiyeti eski başkanlarından gazeteci Güngör Mengi, İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı.

 • 16.02.2023 16 Şub 23:27 Gazeteci Güngör Mengi Hayatını Kaybetti Gazeteci Güngör Mengi Hayatını Kaybetti

  İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin önceki dönem başkanlarından gazeteci Güngör Mengi, 83 yaşında hayatını kaybetti. Mengi’nin cenazesi 18 Şubat Cumartesi günü İzmir Alsancak Hocazade Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek.

 • 16.02.2023 16 Şub 23:27 Gazeteci Güngör Mengi Hayatını Kaybetti Gazeteci Güngör Mengi Hayatını Kaybetti

  İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin önceki dönem başkanlarından gazeteci Güngör Mengi, 83 yaşında hayatını kaybetti. Mengi’nin cenazesi 18 Şubat Cumartesi günü İzmir Alsancak Hocazade Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek.

 • 10.02.2023 10 Şub 15:23 İzmir ve çevre illerden deprem bölgesine yardımlar sürüyor İzmir ve çevre illerden deprem bölgesine yardımlar sürüyor

  "Asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen iller için İzmir, Manisa, Denizli ve Uşak'ta son 4 günde toplanan yardım malzemeleri, 930 tır, 208 kamyon, 3 uçak ve 2 gemiyle deprem bölgesine gönderildi.

 • 10.02.2023 10 Şub 13:42 İzmirli gazeteciler, depremzede meslektaşları için seferber oldu İzmirli gazeteciler, depremzede meslektaşları için seferber oldu

  Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı deprem felaketi, İzmirli gazetecileri harekete geçirdi.

 • 27.01.2023 27 Oca 12:32 Başkan Soyer: 'İzmir Geleceğin Aydınlık Yüzü Olmaya Devam Ediyor' Başkan Soyer: "İzmir Geleceğin Aydınlık Yüzü Olmaya Devam Ediyor"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile eşi Neptün Soyer, Dev Ajans bünyesinde çalışmalarını sürdüren medya grubunun yeni yayın dönemi ve ajansın 23'üncü yılı için düzenlenen tanıtım etkinliğine katıldı. Başkan Soyer, genetik kodların nesilden nesile aktarıldığını belirterek, “O genetik kodlar olduğu içindir ki İzmir her daim İzmir kalmaya devam ediyor. Demokrasinin, Atatürk'ün şehri olmaya, geleceğin aydınlık yüzü olmaya devam ediyor” dedi.

 • 26.01.2023 26 Oca 15:56 Başkan Selvitopu: Halk Mumcu'yu Bağrına Bastı Başkan Selvitopu: Halk Mumcu'yu Bağrına Bastı

  Karabağlar Belediyesi tarafından İzmir Gazeteciler Cemiyeti, ADD Karabağlar Şubesi ve Eğit-Der İzmir Şubesi katkılarıyla düzenlenen “Uğur Mumcu’nun İzinde Bugün” başlıklı söyleşi, Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi’nin moderatörlüğünü yaptığı söyleşide, Cumhuriyet Gazetesi yazarları Orhan Bursalı ve Işık Kansu, Mumcu’yu anlattı.

 • 23.01.2023 23 Oca 11:55 Bayraklı Belediyesi Uğur Mumcu'yu Anacak Bayraklı Belediyesi Uğur Mumcu'yu Anacak

  Bayraklı Belediyesi, ölümünün 30’uncu yılında araştırmacı-gazeteci ve yazar Uğur Mumcu’yu iki farklı etkinlikle anacak. 24 Ocak Salı günü (yarın) saat 17.00’de Gürsel Gökçe’nin “Sönmeyen Işık Uğur Mumcu” isimli fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak. Aynı gün 19.00’da ise İzmirli gazeteciler Uğur Mumcu’yu anlatacak. Başkan Serdar Sandal, “Yazıları ve araştırmalarıyla bugünlere ışık tutan Mumcu’yu, katledilişinin yıl dönümünde saygı ve özlemle anacağız. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

 • 22.01.2023 22 Oca 11:33 Karabağlar, Uğur Mumcu'yu Anacak Karabağlar, Uğur Mumcu'yu Anacak

  Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 30’uncu yılında Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenecek iki ayrı etkinlikle anılacak.

 • 10.01.2023 10 Oca 20:50 Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu

  İzmir Büyükşehir Belediyesinin, 1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden gazeteci Barış Selçuk'un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik amacıyla, bu yıl 23'üncüsünü düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

 • 09.01.2023 09 Oca 14:21 İGC Başkanı Akbilek, Çalışan Gazetecilerin Gününü kutladı İGC Başkanı Akbilek, Çalışan Gazetecilerin Gününü kutladı

  Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti (İGC) Başkanı Mehmet Cihan Akbilek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak açıklamalarda bulundu.

 • 28.12.2022 28 Ara 13:12 Konak'ta Spora Emek Verenlere Ödül Konak'ta Spora Emek Verenlere Ödül

  Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) İzmir Şubesi’nin, Konak Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 24’üncüsünü düzenlediği “İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır” ödül töreni, Türkiye’nin spor ve futbol camiasını İzmir’de bir araya getirdi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Yapılan işin kıymeti var. İnsanlar yaşarken de anılmalıdır, çok önemli bir söz” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de “En genel anlamıyla spor ve tabii ki futbol, en kucaklayıcı, aradaki farklılıkları giderip herkesi buluşturan çok kuvvetli bir tutkal” diye konuştu. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da "Kentin çeperlerindeki, dar ve orta gelirli alanlarda bu çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aynı zamanda buralardaki yetenekli gençleri de keşfetmeye çalışıyoruz” dedi.

 • 23.12.2022 23 Ara 10:02 Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması'nda Kazananlar Belli Oldu Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması'nda Kazananlar Belli Oldu

  Konak Belediyesi ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği 6. Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması’nda birincilik ödülü Ahmet Özalp’e, ikincilik ödülü Yüksel Can’a, üçüncülük ödülü ise Şevket Yalaz’a değer görüldü. Jürinin 315 eseri değerlendirdiği yarışmanın “Cüneyt Arkın” konulu Mustafa Bora Portre Özel Ödülü ise bu yıl üç karikatüriste verildi.

 • 14.12.2022 14 Ara 14:19 Konak Roman Çalıştayı Başladı. Abdül Batur: 'Roman Kardeşlerimizle Birlikte Yol Yürümeye Devam Edeceğiz' Konak Roman Çalıştayı Başladı. Abdül Batur: "Roman Kardeşlerimizle Birlikte Yol Yürümeye Devam Edeceğiz"

  Konak Belediyesi’nin, Roman dernekleriyle birlikte düzenlediği Konak Roman Çalıştayı başladı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, "Roman kardeşlerimizle birlikte adım atmaya, yol yürümeye ve Roman dostu kardeşiniz olmaya devam edeceğiz” dedi. CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu da “Abdül Batur Başkanım Türkiye’de ilk defa bir Roman Kültür Merkezi açtı. Mahallemizin dibinde bir yaşam köyü açtı. 2016’dan bu yana hükümetin bu kadar bütçeyle yapamadığını Abdül Batur başkanım Konak’ta yaptı" dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 13:02 İzmir Basın Ligi'nin şampiyonu TSYD İzmir İzmir Basın Ligi'nin şampiyonu TSYD İzmir

  İZMİR Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen İzmir Basın Ligi 2022 Hüseyin Yangır Sezonu Halı Saha Futbol Turnuvası'nın şampiyonu Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi takımı oldu.

 • 07.12.2022 07 Ara 10:03 Basın Ligi'nin Dostluk Maçında Başlama Vuruşunu Tunç Soyer Yaptı Basın Ligi'nin Dostluk Maçında Başlama Vuruşunu Tunç Soyer Yaptı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği Basın Ligi 2022 Hüseyin Yangır Sezonu Halı Saha Futbol Turnuvası’nın ödül törenine katıldı. Birinci olan TSYD İzmir Spor’a kupasını takdim eden Başkan Soyer, Konak Belediyesi ve Bornova Belediyesi’nin turnuvanın kapanışına özel dostluk maçının başlama vuruşunu yaptı.

 • 01.12.2022 01 Ara 17:22 Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri Sahiplerini Buldu Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Haber için göreve giderken 1994 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 23’üncüsünü düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

 • 14.11.2022 14 Kas 12:34 İGC Başkanı Akbilek, alçak saldırıyı kınadı İGC Başkanı Akbilek, alçak saldırıyı kınadı

  Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mehmet Cihan Akbilek, İstanbul'da meydana gelen hain terör saldırısını kınadı.

 • 08.11.2022 08 Kas 19:23 Kılıçdaroğlu, 'Medya Dayanışma Grubu' Bileşenleri ile TBMM'deki Makamında Bir Araya Geldi Kılıçdaroğlu, "Medya Dayanışma Grubu" Bileşenleri ile TBMM'deki Makamında Bir Araya Geldi

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'deki makamında, Medya Dayanışma Grubu bileşenlerini kabul etti. Görüşmede, geçtiğimiz ay TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen “Sansür Yasası”nın uygulama süreci değerlendirildi.

 • 05.11.2022 05 Kas 13:44 İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Dünya Kenti İzmir Derneği İşbirliği Protokolü İmzaladı İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Dünya Kenti İzmir Derneği İşbirliği Protokolü İmzaladı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Dünya Kenti İzmir Derneği ile iş birliği ve dayanışma protokolü imzaladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kentin kabuğunu kırıp, dünya ile entegre etmeye çalıştıklarını belirterek, "Güçbirliği ile daha güzel bir İzmir yaratacağız" dedi.

 • 02.11.2022 02 Kas 15:09 Basın Liginde ilk vuruş yapıldı Basın Liginde ilk vuruş yapıldı

  İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlediği Basın Ligi yapılan ilk vuruşla başladı.

 • 21.10.2022 21 Eki 15:18 İGC Başkanı Akbilek, Dünya Gazeteciler Gününü kutladı İGC Başkanı Akbilek, Dünya Gazeteciler Gününü kutladı

  Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mehmet Cihan Akbilek, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutladı.

 • 18.10.2022 18 Eki 14:19 İGC Başkanı Akbilek: 'Haber siteleri için 90 günlük süreç başladı' İGC Başkanı Akbilek: "Haber siteleri için 90 günlük süreç başladı"

  Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mehmet Cihan Akbilek, İnternet Gazeteciliği Yasası'nın Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle alakalı açıklamada bulundu.

 • 04.10.2022 04 Eki 13:32 Gazeteciler TBMM'de, Sansür Yasasına Karşı Siyah Maskelerle Açıklama Yaptı: 'Basın, İfade ve Haberleşme Özgürlüğü Kuşatma Altına Alınacak' Gazeteciler TBMM'de, Sansür Yasasına Karşı Siyah Maskelerle Açıklama Yaptı: "Basın, İfade ve Haberleşme Özgürlüğü Kuşatma Altına Alınacak"

  Medya Dayanışma Grubu bileşeni basın meslek örgütlerinin yöneticileri, TBMM’de milletvekilleri ile birlikte; “sansür yasasına” karşı “siyah maskelerle” açıklama yaptı. Parlamento Muhabirleri Derneği Başkanı Kemal Aktaş, “Yaklaşan seçimler öncesinde devlet kurumlarının, halkın tüm haberleşme kaynaklarını bir ahtapot gibi sararak; isterse sıkıştırıp boğacağı, isterse gevşetebileceği bir yasal düzenlemeye ‘hayır’ diyoruz. Bu yasa bu haliyle uygulanırsa ülkemizde basın, ifade ve haberleşme özgürlüğü büyük bir baskı ve kuşatma altına alınacak” dedi.

 • 22.09.2022 22 Eyl 13:33 İzmir'deki İlk Kurşun Anıtı'nın rölyefini çalınmak istendi! Hırsızlık girişimi, çevredekilerin durumu fark etmesi sonucu son buldu İzmir'deki İlk Kurşun Anıtı'nın rölyefini çalınmak istendi! Hırsızlık girişimi, çevredekilerin durumu fark etmesi sonucu son buldu

  İzmir'deki İlk Kurşun Anıtı'nın yan bölümünde bulunan ve Milli Mücadele'yi anlatan rölyef, 18 yaşından küçük olduğu belirtilen 2 şahıs tarafından çalınmak istendi. Hırsızların yerinden çıkardığı rölyef, çevredeki vatandaşların durumu fark etmesi üzerine çalınmaktan kurtuldu. Hasar gören rölyef, tamir edilmek üzere atölyeye götürüldü.

 • 16.09.2022 16 Eyl 10:18 Göztepe'nin Efsaneleri Karabağlar'da Buluştu Göztepe'nin Efsaneleri Karabağlar'da Buluştu

  Türk sporunun köklü kulüplerinden ve çok sayıda değerli isim yetiştirmiş Göztepe'nin tarihi, Karabağlar Belediyesi'nin desteğiyle kapsamlı bir kitaba dönüştürüldü. Gazeteci Sinan Genç tarafından hazırlanan “İsyanla Başlayan Efsane Göztepe” adlı kitabın tanıtımı ve “Efsaneler Buluşması”, Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen törenle yapıldı.

 • 06.09.2022 06 Eyl 10:58 Konak'ta Tarih Gezileri Başlıyor Konak'ta Tarih Gezileri Başlıyor

  İzmir Konak Belediyesi tarafından kent tarihi ve kültürünü tanıtmak amacıyla düzenlenen "Tarih Gezileri", 8 Eylül 2022 Perşembe Günü başlıyor.

 • 09.08.2022 09 Ağu 01:15 Gazeteci Hamdi Türkmen son yolculuğuna uğurlandı Gazeteci Hamdi Türkmen son yolculuğuna uğurlandı

  Geçtiğimiz Cumartesi günü kansere yenik düşerek hayatını kaybeden Gazeteci Hamdi Türkmen, bugün düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

 • 08.08.2022 08 Ağu 14:54 Gazeteci Hamdi Türkmen, son yolculuğuna uğurlandı Gazeteci Hamdi Türkmen, son yolculuğuna uğurlandı

  Önceki gün yaşamını yitiren 70 yaşındaki gazeteci Hamdi Türkmen, İzmir'de toprağa verildi.

 • 08.08.2022 08 Ağu 14:49 Gazeteci Hamdi Türkmen son yolculuğuna uğurlandı Gazeteci Hamdi Türkmen son yolculuğuna uğurlandı

  Geçtiğimiz Cumartesi günü kansere yenik düşerek hayatını kaybeden Gazeteci Hamdi Türkmen, bugün düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

 • 08.08.2022 08 Ağu 14:46 Hamdi Türkmen'e veda Hamdi Türkmen'e veda

  Bir süredir tedavi gördüğü akciğer kanseri nedeniyle 70 yaşında hayatını kaybeden İzmir basının tanınan ismi, Göztepe'nin eski başkanlarından Hamdi Türkmen, son yolculuğuna uğurlandı.

 • 06.08.2022 06 Ağu 11:01 Gazeteci Hamdi Türkmen, İzmir'de hayatını kaybetti Gazeteci Hamdi Türkmen, İzmir'de hayatını kaybetti

  İzmir basının duayen isimlerinden gazeteci Hamdi Türkmen 70 yaşında vefat etti.

 • 03.08.2022 03 Ağu 10:24 Konak Belediyesi Sanathane Gösteri Sanatları Merkezi Açıldı Konak Belediyesi Sanathane Gösteri Sanatları Merkezi Açıldı

  İzmir Konak Belediyesi’nin Basmane’deki 200 yıllık tarihi binayı ve avlusunu restore ederek kente kazandırdığı Sanathane Gösteri Sanatları Merkezi açıldı. Bölge halkının geçmişte silah imalathanesi olarak kullanıldığı için "Silahhane" olarak adlandırdığı bina “Sanathane” adıyla törenle hizmete girdi.

 • 24.07.2022 24 Tem 10:13 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Milli Savunma Üniversitesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından 31 Temmuz 2016'da kuruldu.

 • 23.07.2022 23 Tem 10:46 Basın İlan Kurumu'ndan gazetelere denetim! Asgari baskı adedi şartına uymayan gazetelerin ilan yayınlama hakları durduruldu Basın İlan Kurumu'ndan gazetelere denetim! Asgari baskı adedi şartına uymayan gazetelerin ilan yayınlama hakları durduruldu

  Basın İlan Kurumu tarafından kısa süre içerisinde 44 ildeki 484 gazeteye düzenlenen 'Naylon' operasyonunda, Asgari baskı adedi şartına uymayan ve gerçekte çalışmayan kişileri fikir işçisi kadrosunda göstererek haksız kazanç elde eden gazetelerin ilan yayınlama hakları durduruldu.

 • 07.07.2022 07 Tem 14:53 Başkan Soyer'den detaylı İzmir sunumu Başkan Soyer'den detaylı İzmir sunumu

  Başkan Soyer'den detaylı İzmir sunumu Başkan Soyer, İzmir'deki çalışmalardan koku problemine kadar detaylı bir sunum yaptı "9 Eylül'de Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük organizasyonuna ev sahipliği yapacağız" Nobel'den sonra en büyük barış ödülü hedefiyle İzmir Barış Ödülü süreci...

 • 07.07.2022 07 Tem 13:40 Tunç Soyer'den İzmir Körfezi'ndeki kokuya yönelik açıklama Açıklaması Tunç Soyer'den İzmir Körfezi'ndeki kokuya yönelik açıklama Açıklaması

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Körfezi'ndeki koku ve kirlilik sorununun çözümü için bilimsel bir yol haritaları bulunduğunu belirterek, yaptıkları müdahaleler için zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Advertisement