Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Kerem Kınık haberleri, Kerem Kınık son dakika, son dakika Kerem Kınık

Son Dakika Kerem Kınık Haberleri

Son dakika Kerem Kınık haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son kerem kınık haberleri anında burada.


 • 01.08.2023 01 Ağu 10:30 Kerem Kınık'a 'İyilik ve Merhamet Elçisi' unvanı verildi

  Kerem Kınık'a 'İyilik ve Merhamet Elçisi' unvanı verildi Kahramanmaraş depreminin ardından çadır skandalıyla istifa eden eski Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Kızılay Yönetim Kurulu toplantısında 'İyilik ve Merhamet Elçisi' sıfatıyla ulusal ve uluslararası faaliyetlerde bulunacak. Bu görevi sırasında tüm masrafları Kızılay bütçesinden karşılanacak ve iletişim çalışmaları da Kızılay tarafından yapılacak.

 • 11.07.2023 11 Tem 15:32 Kızılay Genel Başkanlığı görevini devreden Kerem Kınık'tan veda mesajı: İyi ki böyle bir hikayem oldu

  Kızılay Genel Başkanlığı görevini devreden Kerem Kınık'tan veda mesajı: İyi ki böyle bir hikayem oldu Kerem Kınık, Kızılay Genel Başkanlığı görevini devrederken, duygusal bir veda mesajı yayınladı. Kınık, Kızılay'da yaşadığı deneyimleri ve insanlara yardım etme amacını vurgulayarak, samimiyetle insanların ıstırabını dindirmeye ve onların onurunu korumaya adadığını belirtti.

 • 09.07.2023 09 Tem 16:44 Son Dakika: Kızılay'ın Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz oldu

  Son Dakika: Kızılay'ın Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz oldu Son dakika: Kızılay'ın Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz oldu.

 • 24.05.2023 24 May 16:09 Kızılay'dan Kerem Kınık açıklaması: Genel başkanlıktan istifa ettiği gün iştiraklerin yönetim kurullarındaki görevlerini de bıraktı

  Kızılay'dan Kerem Kınık açıklaması: Genel başkanlıktan istifa ettiği gün iştiraklerin yönetim kurullarındaki görevlerini de bıraktı Depremde çadır satışı yapmasıyla tepkilerin odağına yerleşen Kerem Kınık'ın Kızılay Genel Başkanlığı'ndan istifa etmesine rağmen kuruma ait 11 şirkette halen başkan olduğu ve maaş almayı sürdürdüğü iddiası gündeme bomba gibi düştü. Haberler sonrası Kızılay'dan yapılan açıklamada, "Kerem Kınık, Kızılay Tüzüğü ve Kızılay iştiraki olan şirketlerin kuralları gereği aynı gün tamamı Kızılay'a ait olan tüm iştiraklerin yönetim kurullarındaki görevlerini de bırakmıştır" denildi.

 • 15.05.2023 15 May 17:26 14 Mayıs seçimlerinin ardından eski Kızılay Başkanı Kerem Kınık'tan şarkılı gönderme!

  14 Mayıs seçimlerinin ardından eski Kızılay Başkanı Kerem Kınık'tan şarkılı gönderme! Deprem zamanı AHBAP'a çadır satmasıyla tepkileri çeken eski Kızılay Başkanı Kerem Kınık, seçim sonuçlarının ardından sosyal medyadan imalı bir paylaşım yaptı. Twitter'dan gülen bir fotoğrafını yayınlayan Kınık, gönderisine "Bye bye happiness" şarkısını ekledi.

 • 13.05.2023 13 May 14:36 Kızılay'dan istifa eden Kerem Kınık'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek paylaşımı! Nedenlerini tek tek sıraladı

  Kızılay'dan istifa eden Kerem Kınık'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek paylaşımı! Nedenlerini tek tek sıraladı Kahramanmaraş depremleri sonrası çadır satışı yapması nedeniyle eleştirilerin odağına yerleşen Kızılay Başkanı Kerem Kınık dün görevinden istifa ettiğini açıkladı. Kınık, yarınki seçimler öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini duyuran bir paylaşım yaptı.

 • 13.05.2023 13 May 09:42 Kerem Kınık'ın istifası sonrası bir paylaşımda Şahan Gökbakar'dan geldi: Bye bye yarışmayan adam

  Kerem Kınık'ın istifası sonrası bir paylaşımda Şahan Gökbakar'dan geldi: Bye bye yarışmayan adam Depremde çadır ve gıda malzemesi sattığı ortaya çıkan Kerem Kınık'ın istifa etmesine Şahan Gökbakar'dan yorum gecikmedi. Daha önce birçok kez Kınık'a istifa çağrısı yapan Gökbakar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Bye bye yarışmayan adam" ifadelerini kullandı.

 • 13.05.2023 13 May 09:25 Ünlü spor spikeri İsmail Şenol, sosyal medyada "Başarabiliriz" notuyla paylaşım yaparak 14 Mayıs'ta tarafını açıkladı

  Ünlü spor spikeri İsmail Şenol, sosyal medyada 'Başarabiliriz' notuyla paylaşım yaparak 14 Mayıs'ta tarafını açıkladı Yayıncı kuruluş beIN Sports'un ünlü yorumcu ve spikeri İsmail Şenol, seçimlerde Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini ilan etti. Şenol yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu destekçilerinin açtığı "İlk turda bitirelim" etiketini kullanarak, "Artık konu, mevkileri Kerem Kınık'lar yerine liyakat sahibi insanların doldurması. Pazar günü, bunu değiştirebilmek için bir oyum var elimde. Hepimizin öyle. Başarabiliriz." ifadelerini kullandı.

 • 12.05.2023 12 May 17:03 Kerem Kınık'ın istifası sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok konuşulan paylaşım

  Kerem Kınık'ın istifası sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok konuşulan paylaşım Kahramanmaraş merkezli iki depremin 4. gününde Ahbap'a çadır satışı yaptığı ortaya çıkan ve tepkilerin odağına yerleşen Kızılay'ın Genel Başkanı Kerem Kınık istifa etti. Kınık'ın istifası sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya hesabından dün akşamki programda sarf ettiği "Kızılay'ın çadır satması beni üzdü. Süratle bu yanlışı düzeltmesi lazım" sözleri paylaşması dikkat çekti.

 • 12.05.2023 12 May 16:41 Kerem Kınık istifa etti, yeni Kızılay Başkanı olağanüstü genel kurulda belirlenecek

  Kerem Kınık istifa etti, yeni Kızılay Başkanı olağanüstü genel kurulda belirlenecek Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası çadır ve kan satışı tartışmalarıyla gündeme gelen Türk Kızılay'ın Başkanı Kerem Kınık, 96 gün sonra istifa etti. Yeni başkan, olağanüstü genel kurulda belirlenecek.

 • 12.05.2023 12 May 16:14 Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'tan görevi bırakmasının ardından ilk paylaşım

  Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'tan görevi bırakmasının ardından ilk paylaşım Kahramanmaraş depremleri sonrası çadır satışı yapması sebebiyle eleştirilerin hedefi haline gelen Kızılay Başkanı Kerem Kınık görevini bıraktı. Yaşanan gelişme sonrası Twitter hesabından İsra suresi 80. ayetinden bir kesit paylaşan Kınık, "Rabbim! Gireceğim yere dürüstlükle girmemi; çıkacağım yerden de dürüstlükle çıkmamı sağla! Bana tarafından yardım edici bir güç ver" şeklinde konuştu.

 • 12.05.2023 12 May 16:04 Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti, Olağanüstü Genel Kurul kararı alındı

  Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti, Olağanüstü Genel Kurul kararı alındı Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın istifası üzerine Türkiye Kızılay Derneği Yönetim Kurulu, Olağanüstü Genel Kurul'a gitme kararı aldı. Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Yönetim Kurulu Başkanlığına vekalet edecek.

 • 12.05.2023 12 May 15:59 Kızılay Başkanı Kerem Kınık İstifa Etti

  Kızılay Başkanı Kerem Kınık İstifa Etti Kızılay Başkanı Kerem Kınık görevinden istifa etti. İstifa üzerine Türkiye Kızılay Derneği Yönetim Kurulu, Olağanüstü Genel Kurul'a gitme kararı aldı.

 • 12.05.2023 12 May 16:01 Kerem Kınık, Türk Kızılay Genel Başkanlığından istifa etti

  Kerem Kınık, Türk Kızılay Genel Başkanlığından istifa etti Kızılay Yönetim Kurulu, bugün olağanüstü toplantıda oy birliği ile genel kurula gitme kararı aldı.

 • 12.05.2023 12 May 15:59 Kerem Kınık Türk Kızılay Genel Başkanlığından istifa etti

  Kerem Kınık Türk Kızılay Genel Başkanlığından istifa etti Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, istifasının ardından sosyal medya hesabında unvanını Kızılay gönüllüsü olarak değiştirdi. Kınık'ın istifası sonrası Birinci Genel Başkan Yardımcısı Fatma Meriç Yılmaz, Yönetim Kurulu Başkanlığına vekalet edecek.

 • 12.05.2023 12 May 15:58 Kerem Kınık Türk Kızılay Genel Başkanlığından istifa etti

  Kerem Kınık Türk Kızılay Genel Başkanlığından istifa etti Kızılay Yönetim Kurulu bugün olağanüstü toplanarak oy birliği ile genel kurula gitme kararı aldı.

 • 12.05.2023 12 May 15:39 Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, görevinden istifa etti

  Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, görevinden istifa etti Kahramanmaraş merkezli deprem felaketlerinin ardından 4. gününde Ahbap Derneği'ne çadır satışı yaptığı anlaşılan ve tepkilerin hedefi haline gelen Kızılay Başkanı Kerem Kınık istifa etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dün katıldığı televizyon programında Kızılay'ın çadır satması hakkında "Bu konu beni de ciddi manada üzmüştür. Kızılay böyle bir çadır satma işine giremez" ifadelerini kullanmıştı.

 • 11.05.2023 11 May 11:33 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a Kahramanmaraş merkezli depremlerin 4. gününde Ahbap'a çadır satışı yaptığı anlaşılan Kızılay Başkanı Kerem Kınık için kamuoyundan çok ciddi istifa sesleri yükseldi. Skandal olayın yankıları sürerken, son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Kınık ile ilgili, "Bazen algılar olguların önüne geçiyor. Ve biz bu algıya sebep veriyor isek gereğini yapmalıyız. Bir kişinin bile kan vermesini etkileyebilecek bir algıya sebep olabiliyorsak, biz orada durmamalıyız." ifadelerini kullandı.

 • 26.04.2023 26 Nis 19:20 İzmir'de Sağlıkçılar Kerem Kınık'ı İstifaya Çağırdı

  İzmir'de Sağlıkçılar Kerem Kınık'ı İstifaya Çağırdı Kahramanmaraş depremlerinin üçüncü gününde Türk Kızılayı’nın AHBAP Derneği’ne 46 milyon liraya çadır sattığının ortaya çıkmasının ardından kurumun başındaki Kerem Kınık’a yönelik tepkilere İzmir’den bir yenisi daha eklendi. Birlik Sağlık Sen İzmir Şubesi üyeleri Kerem Kınık’ı istifaya çağırdı.

 • 26.04.2023 26 Nis 12:09 AK Partili Yılmaz, Kerem Kınık'ı istifaya çağırdı: Kendisi yapmazsa dernek gereğini yapacaktır

  AK Partili Yılmaz, Kerem Kınık'ı istifaya çağırdı: Kendisi yapmazsa dernek gereğini yapacaktır Kahramanmaraş merkezli depremlerin 4. gününde Ahbap'a çadır sattığı anlaşılan ve tepkilerin hedefinde yer alan Kızılay Başkanı Kerem Kınık için AK Parti kanadı, istifa çağırısında bulundu. AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, "Bir yönetici bu kadar tepki alıyorsa gereği yapılmalı diye düşünüyorum. Kendisi istifa etmezse dernek gereğini yapacaktır" ifadelerini kullandı.

 • 25.04.2023 25 Nis 13:14 AK Partili Tuğrul Türkeş'ten Kızılay Başkanı Kerem Kınık ile ilgili çarpıcı sözler

  AK Partili Tuğrul Türkeş'ten Kızılay Başkanı Kerem Kınık ile ilgili çarpıcı sözler AK Parti Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, deprem esnasında Ahbap'a çadır sattığı anlaşılan Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ı hedef aldı. Türkeş, "Ben çok akıllıyım, benim IQ'um çok yüksek, Kızılay'ı ticarethaneye döndürdüm' dersen 'Git kendine ticarethane kur' derler" şeklinde konuştu.

 • 22.04.2023 22 Nis 11:36 Kızılay tartışmalarına Süleyman Soylu da katıldı: Bir cümle dahi gelmesine tahammül edemem

  Kızılay tartışmalarına Süleyman Soylu da katıldı: Bir cümle dahi gelmesine tahammül edemem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş depremlerinde çadır sattığı ortaya çıkan Kızılay'la ilgili tartışmalara katıldı. Soylu, "Depreme girdiğimiz zaman Kızılay'ın yaklaşık 60 binin üzerinde çadır stoku vardı, tamamını çektik zaten. Kızılay'ın kendi adına üreticiliği de söz konusudur. Kızılay bizim vazgeçemeyeceğimiz bir kurumdur. Kızılay'a bir cümle gelmesine dahi üzülürüm, tahammül edemem. Kendi kurumlarımızı heba etmemeliyiz." dedi.

 • 19.04.2023 19 Nis 09:22 Bakan Varank'tan Kerem Kınık açıklaması: Kızılay Başkanı'nın görevde olması beni rahatsız ediyor

  Bakan Varank'tan Kerem Kınık açıklaması: Kızılay Başkanı'nın görevde olması beni rahatsız ediyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kahramanmaraş depremlerinde çadır sattığı anlaşılan Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ı hedef aldı. Varank, "Kızılay Başkanı'nın görevde olması kişisel olarak beni rahatsız ediyor. Kendisi çok yıprandı, bu süreçleri doğru yönetemediği aşikar. Kızılay Başkanı'nın görevden ayrılması gerekiyorsa buna kendisinin karar vermesi lazım. İstifa edecekse istifa etmesi lazım" ifadelerini kullandı.

 • 16.04.2023 16 Nis 10:27 Şahan Gökbakar'dan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Kızılay yorumuna dikkat çeken paylaşım: Neden yorgan hala pireli?

  Şahan Gökbakar'dan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Kızılay yorumuna dikkat çeken paylaşım: Neden yorgan hala pireli? Oyuncu ve yapımcı Şahan Gökbakar, Kızılay Başkanı için "Pireye kızıp yorgan yakmayalım" diyen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a "Madem yorgan pireli; yorganı pireden neden arındırmıyorsunuz? Neden yorgan hala pireli?" sözleriyle seslendi.

 • 14.04.2023 14 Nis 10:42 İmamoğlu, istifaya davet etmişti! Kerem Kınık'tan çarpıcı paylaşım

  İmamoğlu, istifaya davet etmişti! Kerem Kınık'tan çarpıcı paylaşım Kızılay'ın kan stoklarının azalması nedeniyle kalp ameliyatlarının ertelenmesi sonrasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, son dönemde eleştirilerin odağında bulunan Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ı hedef aldı. İmamoğlu, "Kızılay'ın başındaki şahıs bu görevde olduğu müddetçe kan bağışı sorun olmaya devam edecek." ifadelerini kullandı. Bunun ardından dikkat çeken bir paylaşım yapan Kınık, "Geçen yıl Ramazan ayına göre günlük yüzde 25 daha fazla bağış yapan vatandaşlarımıza teşekkürler" şeklinde konuştu.

 • 12.04.2023 12 Nis 11:11 Kızılay'ın kan stokları tükenme noktasına gelince ameliyatlar ertelendi! Mustafa Destici'den Kerem Kınık'a istifa çağrısı

  Kızılay'ın kan stokları tükenme noktasına gelince ameliyatlar ertelendi! Mustafa Destici'den Kerem Kınık'a istifa çağrısı Kızılay'ın kan stoklarının azalması sebebiyle kalp ameliyatlarının ertelendiğine dair haberlerin ardından Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den dikkat çeken bir duyuruda bulundu. Depremlerde Kızılay'ın bir derneğe çadır sattığının ortaya çıkması sonrası tepkilerin odağına olan Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ı istifaya davet eden Destici, "Kızılay Başkanı kurumsal yapıya zarar verdiğini idrak ederek görevi ehline bırakmalıdır." ifadelerini kullandı.

 • 08.04.2023 08 Nis 11:08 Kerem Kınık kan verirken video paylaştı, herkes yorumlarda aynı soruyu sordu: Parayla mı satıyorsunuz?

  Kerem Kınık kan verirken video paylaştı, herkes yorumlarda aynı soruyu sordu: Parayla mı satıyorsunuz? Depremlerin hemen ardından Kızılay'ın bir derneğe çadır sattığının ortaya çıkması sonrası tepkilerin odağına oturan Kızılay Başkanı Kerem Kınık, gündemden düşmüyor. Son olarak kan bağışı yaptığı anların videosunu çeken ve vatandaşları kan vermeye davet eden Kınık, Twitter'da TT oldu. Birçok kullanıcı paylaşımın altına "Kanı parayla mı satıyorsunuz?" yorumunu yazdı.

 • 02.04.2023 02 Nis 14:52 Gökbakar'dan AK Partili Turan'ın tepkisi sonrası Kerem Kınık'a olay mesaj: Kerem hafiften titreme geldi mi?

  Gökbakar'dan AK Partili Turan'ın tepkisi sonrası Kerem Kınık'a olay mesaj: Kerem hafiften titreme geldi mi? Kahramanmaraş merkezli depremlerin 4. gününde Ahbap derneğine çadır sattığı ortaya çıkan ve tepkilerin odağına yerleşen Kızılay'ın Başkanı Kerem Kınık ile komedyen Şahan Gökbakar arasındaki tartışma yeniden alevlendi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın Kınık'a tepki gösterdiği paylaşımı alıntılayan Gökbakar, "Kerem hafiften titreme geldi mi?" ifadesini kullandı.

 • 02.04.2023 02 Nis 14:03 AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan Kızılay Başkanı Kınık'a: "Sadece İşinize Odaklansanız Artık"

  AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan Kızılay Başkanı Kınık'a: 'Sadece İşinize Odaklansanız Artık' AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a “Allah aşkına ‘Şahancım’ ne, ‘bulaşmak’ ne? Bu nasıl bir üslup? Yok mu sizin avukatınız/basın danışmanınız açıklama yapılacaksa yapsın! Göreviniz Recep İvedik tiplemesiyle bu seviyede bir polemik midir? Sadece işinize odaklansanız artık” diye seslendi.

 • 02.04.2023 02 Nis 13:29 AK Partili Bülent Turan'dan Kerem Kınık'a tepki: Bu nasıl üslup, işinize odaklanın artık

  AK Partili Bülent Turan'dan Kerem Kınık'a tepki: Bu nasıl üslup, işinize odaklanın artık Depremlerin hemen ardından Kızılay'ın bir derneğe çadır sattığının ortaya çıkması sonrası tepkilerin odağına oturan Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a bir tepki de AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan geldi. Kınık'ın Şahan Gökbakar'a yazdığı paylaşımı alıntılayan Turan, "Allah aşkına 'Şahancım' ne, 'bulaşmak' ne? Bu nasıl bir üslup? Göreviniz Recep İvedik tiplemesiyle bu seviyede bir polemik midir? Sadece işinize odaklansanıza artık?" dedi.

 • 01.04.2023 01 Nis 15:54 Kerem Kınık, çadır satışını aklamak için uğraşıyor! Atatürk imzalı belge bile paylaştı

  Kerem Kınık, çadır satışını aklamak için uğraşıyor! Atatürk imzalı belge bile paylaştı Kızılay'ın depremlerin ardından Ahbap'a çadır sattığının anlaşılmasının ardından tepkilerin hedefi haline gelen Kızılay Başkanı Kerem Kınık, kendisini, "Atatürk'ün emri ile İsmet Paşa'nın onayı ile yapılan çadır satışları var" diyerek savunmuştu. Bugün bir köşe yazısında iddiası yalanlanan Kınık, bu kez de sosyal medya hesabından, "İfademi açmak ve belgelemek istiyorum." sözleriyle Atatürk imzalı belgeler paylaştı.

 • 27.03.2023 27 Mar 18:34 Kızılay Başkanı Kınık: Sonuçta çadırlar ihtiyaç sahipleri için kuruldu

  Kızılay Başkanı Kınık: Sonuçta çadırlar ihtiyaç sahipleri için kuruldu KIZILAY Başkanı Kerem Kınık, Türk Kızılay'ının Ahbap Derneği'ne çadır satılmasına ilişkin, "İşlem benim haberim olmadan yapıldı.

 • 27.03.2023 27 Mar 18:34 Kızılay Başkanı Kınık: Sonuçta çadırlar ihtiyaç sahipleri için kuruldu

  Kızılay Başkanı Kınık: Sonuçta çadırlar ihtiyaç sahipleri için kuruldu KIZILAY Başkanı Kerem Kınık, Türk Kızılay'ının Ahbap Derneği'ne çadır satılmasına ilişkin, "İşlem benim haberim olmadan yapıldı.

 • 27.03.2023 27 Mar 17:03 Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'tan Çadır ve Maaş Açıklaması: "Yapılan İşlem, Benim Haberim Olmadan Yapıldı.

  Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'tan Çadır ve Maaş Açıklaması: 'Yapılan İşlem, Benim Haberim Olmadan Yapıldı. Türkiye Kızılay Derneği Genel Başkanı Kerem Kınık, TBMM Depremleri Araştırma Komisyonu’nda, Kızılay’ın AHBAP Derneği’ne sattığı çadırlara ilişkin, “Yapılan işlem, benim haberim olmadan yapıldı” dedi. Kınık, “Kızılay, kendi depolarında olan çadırı götürüp bir vatandaşa ya da AHBAP Derneği’ne sattı diye lanse edildiği için, gerçek çarpıtıldığı için kamuoyunda itiraz olmuştur” diye konuştu. Kınık, maaşına yönelik eleştirileri ise “Ben, size, bir yılda afet operasyonlarına giden arabamın ödediği trafik cezası miktarını söyleyeyim; 30 bin lira. Bahsedildiği gibi 5 katı filan maaş yok. Brütü ikili rakamlar” diye yanıt verdi. Kınık, siyasete gireceği iddiasını ilişkin de "Siyasetin bana göre olmadığını bilerek, yerel yönetimlerde olsam da ayrıldım. Bir daha da dönmeyi düşünmüyorum” dedi.

 • 27.03.2023 27 Mar 17:03 Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'tan Çadır ve Maaş Açıklaması: "Yapılan İşlem, Benim Haberim Olmadan Yapıldı.

  Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'tan Çadır ve Maaş Açıklaması: 'Yapılan İşlem, Benim Haberim Olmadan Yapıldı. Türkiye Kızılay Derneği Genel Başkanı Kerem Kınık, TBMM Depremleri Araştırma Komisyonu’nda, Kızılay’ın AHBAP Derneği’ne sattığı çadırlara ilişkin, “Yapılan işlem, benim haberim olmadan yapıldı” dedi. Kınık, “Kızılay, kendi depolarında olan çadırı götürüp bir vatandaşa ya da AHBAP Derneği’ne sattı diye lanse edildiği için, gerçek çarpıtıldığı için kamuoyunda itiraz olmuştur” diye konuştu. Kınık, maaşına yönelik eleştirileri ise “Ben, size, bir yılda afet operasyonlarına giden arabamın ödediği trafik cezası miktarını söyleyeyim; 30 bin lira. Bahsedildiği gibi 5 katı filan maaş yok. Brütü ikili rakamlar” diye yanıt verdi. Kınık, siyasete gireceği iddiasını ilişkin de "Siyasetin bana göre olmadığını bilerek, yerel yönetimlerde olsam da ayrıldım. Bir daha da dönmeyi düşünmüyorum” dedi.

 • 27.03.2023 27 Mar 16:34 Kızılay Başkanı Kınık Açıklaması

  Kızılay Başkanı Kınık Açıklaması Kızılay Başkanı Kerem Kınık, "Çadır satışından haberim yoktu, bana sorsalardı AHBAP'a göndermeyin derdim" dedi.

 • 27.03.2023 27 Mar 11:25 AHBAP'a çadır sattığı ortaya çıkmıştı, Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a fedakarlık madalyası mı geliyor?

  AHBAP'a çadır sattığı ortaya çıkmıştı, Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a fedakarlık madalyası mı geliyor? 11 ilde yıkıma sebep olan depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılan Türk vatandaşlarına Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası verilmesine ilişkin kanun teklifi hazırlanıyor. Kulislerde depremin ardından çadır sattığı fark edilen Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a da madalya verilip verilmeyeceği sorusu sorulmaya başlandı.

 • 22.03.2023 22 Mar 17:21 Şahan Gökbakar... 'RECEP İVEDİK SENİN GİBİLERE GENELDE BÖYLE YAPAR!'

  Şahan Gökbakar... 'RECEP İVEDİK SENİN GİBİLERE GENELDE BÖYLE YAPAR!' Komedyen Şahan Gökbakar, depremin 3. gününde Ahbap'a çadır sattığı ortaya çıkan Kızılay'ın Genel Başkanı Kerem Kınık'ı istifaya davet ettiği paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi.

 • 19.03.2023 19 Mar 22:40 Şahan Gökbakar ile Kerem Kınık, sosyal medyada birbirine girdi! Art arda paylaşımlar

  Şahan Gökbakar ile Kerem Kınık, sosyal medyada birbirine girdi! Art arda paylaşımlar Oyuncu Şahan Gökbakar ile Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık arasında Twitter'da polemik yaşandı. Şahan'ın paylaşımını alıntılayan Kınık, ünlü oyuncuyu sahaya davet etti. Şahan ise "Kerem bey, afet bölgesine hizmet etmek, sahada olmak benim işim değil, senin işin. Ben maddi ve ayni yardım yapıyorum, çocuk okutuyorum. Onurlu ol, istifa et!" diye yanıt verdi.

 • 14.03.2023 14 Mar 13:57 Tartışma yine alevlendi! Şahan Gökbakar, bir kez daha Kerem Kınık'a seslendi: Özür dile ve istifa et

  Tartışma yine alevlendi! Şahan Gökbakar, bir kez daha Kerem Kınık'a seslendi: Özür dile ve istifa et Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık ile sosyal medya üzerinden tartışan Şahan Gökbakar, bugün yeni bir paylaşım daha yaparak istifa çağrısında bulundu. Kınık'ın fotoğrafını yayınlayan Gökbakar, "İstifa etmek için çok güzel bir gün Kerem Bey. Özür dileyin ve istifa edin" dedi.

 • 13.03.2023 13 Mar 22:30 "Meydan okuyorum" diyen TİP Genel Başkanı Erkan Baş iktidara seslendi: 15 Mayıs'ta uçuşları iptal edin

  'Meydan okuyorum' diyen TİP Genel Başkanı Erkan Baş iktidara seslendi: 15 Mayıs'ta uçuşları iptal edin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimlerde tarihinin en büyük yenilgisini alacağını savunan TİP Genel Başkanı Erkan Baş, katıldığı canlı yayında iktidara sert sözlerle yüklendi. Seçimin ertesi gününü işaret eden Baş, "Sizin programınızda meydan okuyorum; 20 yıldır ölesiye dövüştüğüm bir iktidar var. Bir gün yurt dışına çıkmayı düşünmedim. Bak Kerem Kınık, 15 Mayıs sabahı kaçma kardeşim. Uyanık olanlar kaçacaklar. Madem güveniyorsunuz kendinize, 15 Mayıs'ta uçuşları iptal edelim. Biz buradayız." dedi.

 • 13.03.2023 13 Mar 11:52 Erkin Delikanlı'dan Kerem Kınık'a: "Koskoca Kızılay'ı Kâr Amaçlı Şirket Yaptın. Gereğini Yap, İstifa Et"

  Erkin Delikanlı'dan Kerem Kınık'a: 'Koskoca Kızılay'ı Kâr Amaçlı Şirket Yaptın. Gereğini Yap, İstifa Et' Demokrat Parti Ankara İl Başkanı Erkin Delikanlı, Türkiye Kızılay Derneği Genel Başkanı Kerem Kınık’ı istifaya davet etti. Delikanlı, “Çadırları sattın, kanlarımızı sattın, bakliyat sattın. Koskoca Kızılay’ı amacından uzaklaştırdın, politikleştirdin, kâr amaçlı şirket yaptın. Hâlâ daha bölgede, haftalar geçmiş olmasına rağmen çadır bekleyen depremzedelerimiz var. Doktor Kerem, gereğini yap, istifa et” dedi.

 • 12.03.2023 12 Mar 20:20 Çadır satışıyla tepkilerin odağında olan Kınık'tan AK Parti'den aday olacağı iddiasına yanıt: Milletvekili olmayı düşünmüyorum

  Çadır satışıyla tepkilerin odağında olan Kınık'tan AK Parti'den aday olacağı iddiasına yanıt: Milletvekili olmayı düşünmüyorum Kahramanmaraş merkezli depremlerin 3'üncü gününde Ahbap Derneği'ne 46 milyon lira karşılığında 2 binden fazla çadır satıldığı ortaya çıkınca tepki çeken Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın memleketi Malatya'dan AK Parti milletvekili adayı olmak istediği öne sürüldü. İddiaları yalanlayan Kınık, "Milletvekili olmayı düşünmüyorum. Şu anda Hatay'dayım. Kızılay'a ve depremin yaralarını sarmaya odaklanıyoruz." dedi.

 • 12.03.2023 12 Mar 19:21 Şahan Gökbakar... KIZILAY BAŞKANI İLE FENA KAPIŞTILAR!

  Şahan Gökbakar... KIZILAY BAŞKANI İLE FENA KAPIŞTILAR! Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Şahan Gökbakar'ın kendisiyle ilgili yaptığı paylaşıma duygu sömürüsü yapmaya çalışarak yanıt verdi. Kınık, Ahbap’a 46 milyon liraya çadır satmasını “Atatürk’ün emriyle İsmet Paşa da sattı” sözleriyle savundu.

 • 12.03.2023 12 Mar 15:56 Tartışma maaşlara sıçradı! Şahan Gökbakar, paylaştığı tabloyla Kınık'ı istifaya davet etti

  Tartışma maaşlara sıçradı! Şahan Gökbakar, paylaştığı tabloyla Kınık'ı istifaya davet etti Komedyen Şahan Gökbakar ile Kızılay Başkanı Kerem Kınık arasındaki tartışma iyiden iyiye alevlendi. Gökbakar, paylaştığı tablolarla Kınık'ın 12 şirketteki yönetim kurulu başkanlıklarından 306 bin 244 lira kazanç elde ettiğini öne sürerken, Kızılay Başkanı iddiaya "Tamamı yalan ve sizler gibi insanların kanaatlerini duygularını çarpıtmak için uydurulmuş tablolar. O iftira tablosunu yapan kişi adalet karşısında hesap veriyor şimdi" sözleriyle yanıt verdi. Gökbakar, Kınık'ı istifaya davet etti.

 • 12.03.2023 12 Mar 13:09 Şahan Gökbakar ile Kerem Kınık sosyal medyada birbirine girdi! Tartışmaya Kızılay Başkanı'nın "İsmet Paşa" iddiası damga vurdu

  Şahan Gökbakar ile Kerem Kınık sosyal medyada birbirine girdi! Tartışmaya Kızılay Başkanı'nın 'İsmet Paşa' iddiası damga vurdu Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık ile komedyen Şahan Gökbakar arasındaki tartışma sosyal medyada gündem oldu. Ahbap'a çadır satışıyla tepkilerin odağına yerleşen Kınık, kendisinin fotoğrafını paylaşarak "Sana kırmızı çok yakışıyor, yarışmayan adam. Huzur haklı pazarlar" ifadesini kullanan Gökbakar'a Atatürk'ün emriyle İsmet Paşa'nın da çadır sattığını öne sürerek yapılan satışların yasal olduğunu savundu. Gökbakar'ın verdiği yanıt bir hayli sert oldu.

 • 11.03.2023 11 Mar 15:25 Kerem Kınık'tan "Kızılay'a kan bile vermem" diyen Karamollaoğlu'na yanıt: İhtiyacınız olursa biz hazırız

  Kerem Kınık'tan 'Kızılay'a kan bile vermem' diyen Karamollaoğlu'na yanıt: İhtiyacınız olursa biz hazırız Kızılay'ın depremin ardından çadır satışı yapmasına tepki gösteren Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, "Kızılay'a hiçbir surette ne yardım ederim ne de yardım edilmesini teşvik ederim. Kan bile vermem" dedi. Karamollaoğlu'nun bu sözlerine yanıt veren Kızılay Başkanı Kerem Kınık, "Allah muhtaç etmesin, sağlık ve sıhhatli günler versin herkese, ama ihtiyaç halinde biz hazırız" ifadelerini kullandı.

 • 11.03.2023 11 Mar 09:40 Erdoğan'la görüşen Destici, Kızılay Başkanı'na bir kez daha istifa çağrısı yaptı

  Erdoğan'la görüşen Destici, Kızılay Başkanı'na bir kez daha istifa çağrısı yaptı Önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir araya gelen BBP lideri Mustafa Destici, konuk olduğu programda tepkilerin odağındaki Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a bir kez daha istifa çağrısında bulundu. Kızılay'ın çadır satmasının kabul edilebilir bir tarafı olmadığını ifade eden Destici, "Ben her şartta Kızılay Başkanı'nın sorumluluğunun gereğini yerine getirmesini bekliyorum" dedi.

 • 10.03.2023 10 Mar 21:40 Mustafa Destici'den Kızılay Genel Başkanı Kınık'a: İnsanlar soğuktan donarken çadır satılması kabul edilemez

  Mustafa Destici'den Kızılay Genel Başkanı Kınık'a: İnsanlar soğuktan donarken çadır satılması kabul edilemez Kahramanmaraş merkezli depremlerde Kızılay'ın Ahbap'a çadır satmasıyla ilgili, "Sorumluluk sahibi olanların gereğini yerine getirmesi gerekir." diyerek Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a istifa çağrısı yapan BBP lideri Genel Başkanı Mustafa Destici katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Destici, "Orada insanlar çadır istiyor, soğuktan donuyor. Böyle bir şey varken çadır satılması kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

 • 03.03.2023 03 Mar 10:47 İttifak ortağı Mustafa Destici, Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ı istifaya çağırdı

  İttifak ortağı Mustafa Destici, Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ı istifaya çağırdı Deprem bölgesindeki en hayati önem taşıyan gereksinimlerden olan çadırların Kızılay tarafından AHBAP Derneği'ne satılması büyük tartışma yarattı. Olayın yankıları sürerken Cumhur İttifakı ortağı BBP lideri Mustafa Destici'den dikkat çeken bir çıkış geldi. Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ı istifaya çağıran Destici, "Herkes biliyor gereğinin ne olduğunu. Mutlaka, sorumluluklarının gereği neyse, görevini daha ehil, daha güzel şekilde yapabilecek kadrolara bırakmaları gerekir" dedi.

Advertisement