Aşka Dair Şarkılar" - Son Dakika
Kültür Sanat

Aşka Dair Şarkılar"

Cengiz Kurtoğlu, Hakan Altun ve "İstanbul Ses Kayıt" grubu, "Turkcell Yıldızlı Geceler" konserleri kapsamında müzikseverlerle buluştu.

15.08.2016 02:09

Cengiz Kurtoğlu, Hakan Altun ve "İstanbul Ses Kayıt" grubu, "Turkcell Yıldızlı Geceler" konserleri kapsamında müzikseverlerle buluştu.

Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda, "Aşka Dair Şarkılar" konseptiyle düzenlenen konserde, sahneye önce "İstanbul Ses Kayıt" grubu çıktı.

Ünlü arabesk şarkıların bestecisi Burhan Bayar, birçok albümde imzası bulunan gitar sanatçısı Erdinç Şenyaylar ve bağlama sanatçısı Ahmet Koç'un bir araya gelerek oluşturduğu "İstanbul Ses Kayıt" grubu, enstrümantal şarkılar icra etti.

Grubun ardından sahneye çıkan Cengiz Kurtoğlu, 3. kez Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde konser verdiğini anlattı.

Yaklaşık 30 yıldır profesyonel müzik hayatına devam ettiğini hatırlatan sanatçı, "Ben bu akşam çıkacağım ve duygusal şarkılarımı gönül dostlarıyla birlikte okuyacağız. 'Hakan'ı benden sonra alırsanız çok mutlu olurum' dedim. Ben de Hakan'ı sizlerin arasında seyredebileyim diye böyle bir müsaade istedim." diye konuştu.

Konserin açılışını "Gece Olunca" şarkısıyla yapan Kurtoğlu, "Büyümeyen Bebeksin", "Yıllar", "Duvardaki Resim", "Aşkımsın Sen" gibi bilinen şarkılarını seslendirdi.

Sanatçı ayrıca, "Duyanlara Duymayanlara" isimli şarkısını, kendisi gibi şarkıcı olan oğlu Aydın Kurtoğlu'yla söyledi.

Son olarak sahneye çıkan Hakan Altun ise "Aşk Lütfen Gel", "Telefonun Başında", "Hani Bekleyecektin", "Ağlamak Yok Yüreğim" gibi şarkıları seslendirdi.

"Turkcell Yıldızlı Geceler" konserleri kapsamında, 16 Ağustos'ta da Sertab Erener müzikseverlerle buluşacak.

Aşka Dair Şarkılar"
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Aşka Dair Şarkılar' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement