Best Of Kültür 2018" Ödülleri Verildi - Son Dakika
Kültür Sanat

Best Of Kültür 2018" Ödülleri Verildi

Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji tarafından düzenlenen "Best of Kültür 2018" ödülleri sahiplerini buldu.

08.06.2018 10:12
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji tarafından düzenlenen "Best of Kültür 2018" ödülleri sahiplerini buldu.

Eğitim ve öğretim yılı boyunca bilim, sanat, spor ve yabancı dil gibi branşlarda başarı gösteren öğrencilere destek olmak amacıyla hayata geçirilen etkinliğin ödül töreni, İstanbul Kültür Üniversitesi'nin ev sahipliğinde İKÜ Akıngüç Oditaryumu ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Kültür Koleji Okullar Koordinatörü Biriz Kutoğlu, ödül töreninde yaptığı konuşmada, 2017-2018 ders yılı boyunca öğrencilere destek olan tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Kutoğlu, "başarı" kavramının içeriğine değinerek, "Başarı yapılan bir işte ya da karşılaşılan bir durum karşısında en iyi tepkiyi verebilme ve kendini en iyi ifade edebilme gücü olarak belirtiliyor. Yani tüm olumsuzlukların üstesinden gelebilme ve bunların sonucunda yine iyi bir durumda olabilmeyi içinde barındırıyor." dedi.

Başarılı olmanın ise paha biçilemez bir duygu olduğunun altını çizen Kutoğlu, şöyle devam etti:

"Bu nedenle her yıl binlerce insan yarışmalara katılıyor. Guinness Rekorlar Kitabına girebilmek için riskli denemeler yapıyor. Günümüzün gelişmiş dünyası da hiç yapılmayan bir şeyi yapmak ve daha iyisini yapabilme çabalarının sonucudur. Başarılı olmayı, yaşamın ideali haline getirmiş insanların topluma katkısı ise dünyayı geliştirmeleri ve değiştirmeleri, insanlığın hizmetine sayısız yenilik sunuyor olmasıdır."

Biriz Kutoğlu, insan yaşamında özellikle çocukların ve gençlerin üzerinde rol modellerin oldukça etkili olduğunu vurgulayarak, "Bugün bizlerle olan, ülkemizde örnek çalışmalara imza atmış sanatçı, sporcu, bilim insanı, gazeteci, yazar gibi pek çok ünlü ismi, öğrencilerimizin örnek almasını diliyoruz." ifadesini kullandı.

"Taşıdığımız ismin zenginliğini doğru temsil edebilmek değişmez ilkelerimizin arasındadır"

İstanbul Kültür Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Lale Akıngüç ise "Kültür ailesi" olarak 58 yıldır çalışmaya devam ettiklerine dikkati çekerek, "Bizim için en iyinin tanımında etik, insana, emeğe, haklara, özgürlüklere saygı, hukuka güven, temiz rekabet ve özetle taşıdığımız ismin zenginliğini doğru temsil edebilmek değişmez ilkelerimizin arasındadır." diye konuştu.

Akıngüç, "kültür" kavramının anaokulundan, üniversiteye, Türkiye'de özel okul ve vakıf üniversiteleri kulvarında güvenilir isminin hakkını veren bir markaya dönüştüğüne vurgu yaparak, şunları kaydetti:

"58 yıldır sağlam karakterle, güçlü, örnek olan gerçek bir marka olarak yoluna devam ediyor. Kolay bir yolculuk değil, elbette belli mücadelelerimiz oldu. Örneğin, 'Kültür' isminin Türkiye'nin genelinde farklı eğitim kurumları tarafından haksız rekabete varan ölçüde, hukuka ayrı bir biçimde kullanıldığına tanık olduk. 2002 yılından bu yana devam eden isim hakkı mücadelemizde sona yaklaştık. Tam 16 yıl içerisinde çeşitli aşamalardan geçen davamız lehimize sonuçlandı."

Ödüller

Yaşları 9 ila 18 arasında değişen Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji'nin öğrencilerinin ders yılı boyunca kazandığı başarıların kutlandığı törende, öğrenciler ödüllerini ünlü isimlerden aldı.

Tören kapsamında gazeteci, sporcu ve şarkıcı olmak üzere kendi alanında önemli başarılar elde etmiş, öğrenciler tarafından belirlenen 16 isme de ödül verildi.

Ödüller kapsamında "En İyi Kadın Oyuncu" ödülüne Gökçe Bahadır, "En İyi Senarist" ödülüne Gani Müjde, "En İyi Dizi" ödülüne "Ufak Tefek Cinayetler" adlı yapım, "En İyi Yönetmen" ödülüne ise yine Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile Ali Bilgin ve Deniz Yorulmazer, "Yılın En İyi Yabancı Single" ödülüne Ziynet Sali, "En İyi Erkek Pop Şarkıcısı" ödülüne Oğuzhan Koç, "Yılın En İyi Bilim İnsanı" ödülüne Ayşe Ören, "Yılın Çok Yönlü Kadını" ödülüne Çağla Şıkel, "En İyi Teknik Direktör" ödülüne Abdullah Avcı, "Gazetecilikte Rol Model" ve "Onur Ödülü"nü ise Güneri Civaoğlu değer görüldü.

Törende ayrıca "En İyi Yaşam ve Aktüel Programı" adına ödül Merve Yıldırım'a, "En İyi Erkek Ana Haber Spikeri" ödülü Fatih Portakal'a, "En İyi Genç Oyuncu" ödülü Furkan Kızılay'a, "En İyi Sabah Haberleri Spikeri" ödülü İsmail Küçükkaya'ya, "En İyi Kadın Ana Haber Sunucusu" ödülü Pınar Erbaş'a, "En İyi Sosyal Proje" ödülü ise Ömür Sabuncuoğlu'na takdim edildi.

Yaklaşık iki saat süren ödül töreninde, şarkıcı Oğuzhan Koç ve Ziynet Sali de birer şarkı söyledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Best Of Kültür 2018' Ödülleri Verildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Dizilerin toplum üzerindeki etkisini dikkate almalıyız
  12:24 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Dizilerin toplum üzerindeki etkisini dikkate almalıyız

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Televizyon Dizilerinde Kadın Paneli'nde yaptığı konuşmada, dizilerin insanlar ve toplum üzerindeki etkilerini dikkate almanın önemine vurgu yaptı. Bakan Göktaş, Türk dizilerinin dünya çapında bir marka olduğunu ve Türkiye'nin tanıtımı için büyük bir fırsat olduğunu belirtti. RTÜK Başkanı Şahin ise şiddet sahnelerinin ortadan kaldırılması için çalıştıklarını ifade etti.

 • Artvin Şavşat'ta Karagöl-Sahara Milli Parkı'nda ladin ormanlarına zarar veren böceklere mücadele başlatıldı
  12:23 Artvin Şavşat'ta Karagöl-Sahara Milli Parkı'nda ladin ormanlarına zarar veren böceklere mücadele başlatıldı

  Artvin'in sakin şehir ünvanlı Şavşat ilçesindeki Karagöl-Sahara Milli Parkı ve çevresindeki ladin ormanlarına zarar veren sekiz dişli kabuk böceğine karşı mücadele başlatıldı. İklim değişikliğine bağlı olarak artan sıcaklıkla birlikte böcek zararlılarında da yoğun artış olduğunu belirten yetkililer, mekanik, biyolojik ve biyoteknik yöntemlerle böcek salgınının önüne geçmeyi hedeflediklerini söyledi. Aksi takdirde, milli parktaki ladin ormanlarının tamamen yok olma riskiyle karşı karşıya olduğu ifade edildi.

 • Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı ve Büyükelçiler Kayseri'deki Fosil Sergisini Gezdi
  12:06 Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı ve Büyükelçiler Kayseri'deki Fosil Sergisini Gezdi

  Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki büyükelçiler, Kayseri Ticaret Odası'nda düzenlenen program kapsamında Büyükşehir Belediyesi fuaye alanındaki fosil sergisini gezdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 7,5 milyon yıllık fosiller hakkında bilgi verirken, Avrupalı misafirler de fosillere hayran kaldıklarını dile getirdi. Büyükkılıç, ayrıca fosillerin sergileneceği bir fosil müzesi projesi üzerinde çalıştıklarını belirtti.

 • MDOB Kadınlar Günü Konseri
  11:43 MDOB Kadınlar Günü Konseri

  Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), 8 Mart Cuma günü saat 20.00'de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde Kadınlar Günü dolayısıyla bir konser verecek. Konserde soprano Serin Saybaşılı, mezzo soprano Pınar Duygu Çınar ve Gülden Vurandemir sahne alacak. Sanatçılara piyanoda Rufina Usmanova, kontrabasta Rana Çömen Olgaç ve bateride Pınar Arslan Işık eşlik edecek.

 • Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası'nda Türk sporcuların yarışacağını açıkladı
  11:21 Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası'nda Türk sporcuların yarışacağını açıkladı

  Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Kayseri'de düzenlenecek Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası'nda Türk sporcuların yer almasının önemli bir adım olduğunu belirtti. Uçar, organizasyonun Türkiye'nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını ve sporcuların performansını geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Şampiyonaya 30'un üzerinde ülkeden sporcu bekleniyor ve etkinlik kış festivaliyle taçlandırılacak.

 • Efeler Gastronomi Festivali Başlıyor
  11:04 Efeler Gastronomi Festivali Başlıyor

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın ilçe mutfağını yurt çapında tanıtmayı planladığı Efeler Gastronomi Festivali'nin üçüncüsü için geri sayım başladı. Festival, 8-9-10 Mart tarihlerinde Pınarbaşı Mesire Alanı'nda gerçekleşecek. Üç gün boyunca devam edecek lezzet şöleninde yemek yarışmaları, mutfak atölyesi çalışmaları, sergiler, paneller, söyleşiler gerçekleştirilecek. Festivalde; dünya çapında tanınmış şefler ve ünlü isimler de yer alacak.

 • Vakfıkebir Ekmeği ve Külek Peyniri Coğrafi İşaret Aldı
  10:24 Vakfıkebir Ekmeği ve Külek Peyniri Coğrafi İşaret Aldı

  Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde üretilen ve coğrafi işaret almaya hak kazanan Vakfıkebir Ekmeği ve Külek Peyniri, bölgenin önemli kültürel ve gastronomik değerleri arasında yer alıyor.

 • Leos Carax, Doha Film Enstitüsü'nde ustalık sınıfına katıldı
  10:19 Leos Carax, Doha Film Enstitüsü'nde ustalık sınıfına katıldı

  Fransız senarist ve yönetmen Leos Carax, Doha Film Enstitüsü tarafından düzenlenen '2024 Qumra Sinema Günleri'nde ustalık sınıfına katıldı. Carax, sinemanın sürekli olarak yeniden keşfedildiğini savunarak, sinemanın diğer sanat dallarından farklı olarak sürekli olarak yeniliklere açık olduğunu belirtti. Ayrıca müzikal filmi 'Annette' ile Cannes Film Festivali'nde En İyi Yönetmen ödülünü kazanan Carax, müziğin yönetmenlik kariyerinde önemli bir yer tuttuğunu vurguladı.

 • Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Fosil Sergisi Avrupa Birliği Büyükelçilerini Etkiledi
  10:03 Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Fosil Sergisi Avrupa Birliği Büyükelçilerini Etkiledi

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın destekleri ile süren dünya paleontoloji tarihine ışık tutan 7,5 milyon yıllık fosillerin ayaklandırma çalışmalarının yer aldığı sergi, Avrupa Birliği büyükelçilerini kendisine hayran bıraktı.


Advertisement